Data modyfikacji:

Jaki pad do PC będzie najlepszy?

Granie na klawiaturze i myszce sprawdza się doskonale w strategiach oraz strzelankach. Niektóre produkcje tworzone są jednak głównie z myślą o kontrolerach. Jaki pad do PC wybrać? Zobacz pady do PC, które uprzyjemnią rozgrywkę oraz znacząco zwiększą komfort z grania.
Dla miłośników gier nie zawsze klawiatura jest najwygodniejszym akcesorium do nawigowania. Szczególnie odczuwalne jest to w przypadku osób przyzwyczajonych do konsoli. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zakup kontrolera. Jednak, aby pad do PC spełniał wszystkie oczekiwania gracza, dobrze jest podczas wyboru odpowiedniego sprzętu zwrócić uwagę na kilka szczegółów, porównać dostępne opcje i wybrać najlepszą, dzięki której granie w ulubione tytuły przyniesie maksimum zadowolenia i przyjemności. Jaki jest więc najlepszy pad do PC? Sprawdź i wybierz model, który będzie najodpowiedniejszy.

Kupujemy pad na PC – na co zwracać uwagę

Pad do PC – polecane modele

Część zaprezentowanych przeze mnie padów działa bezprzewodowo. Żeby jednak móc korzystać z kontrolera bez kabla, często konieczne będzie dokupienie do komputera specjalnych adapterów. W przeciwnym razie pozostaje gra na kablu, co też nie jest złym rozwiązaniem. Przygotowałem dla ciebie zarówno gamepad do komputera dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Sprawdź, jaki pad do grania na PC wybrać.

Pad Xbox One Series X|S – ulubiony pad pecetowych graczy

Wybór oficjalnego kontrolera od konsoli Xbox One jest zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jest to produkt Microsoftu. Na PC gra się głównie na Windowsie, dzięki czemu pad jest oficjalnie wspierany przez wszystkie produkcje. Ponadto jest to rewelacyjne urządzenia, które ide-alnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaki pad do PC na Windows 10 kupić, sięgnij po kontroler od Microsoftu.

Xbox One Elite Controller Series 2– pad do PC dla wymagających

Jeden z bardziej zaawansowanych padów, jakie kiedykolwiek trafiły do sprzedaży. Xbox One Elite Controller jest urządzeniem podatnym na wiele modyfikacji. Wysoką jakość kontrolera można uznać za adekwatną do ceny.

DualShock 4 – wysokiej jakości pad do PC

Sony przy okazji premiery konsoli PlayStation 4 zmodyfikowało wygląd DualShocków. Najnowsza wersja jest sporo większa od poprzedniczek, dzięki czemu znacznie lepiej leży w dłoniach. Jest to również pad wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nie wszystkie gry na Steam wspierają ten kontroler, ale wystarczy zainstalowanie aplikacji DS4Windows, żeby rozwiązać problem.

Nintendo Switch Pro Controller – pad bezprzewodowy do PC

Pro Controller od Nintendo jest wyborem oczywistym, jeżeli posiadacie w domu konsole Switch. Decydując się na kupno kontrolera, możecie wykorzystać go od razu na dwóch platformach. Pod względem ergonomii pad sprawdza się bardzo dobrze, a przede wszystkim – dobrze leży w dłoni.

Logitech F310 – kultowy, tani pad do PC

Kultowy pad do PC, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Cena urządzenia jest naprawę atrakcyjna – jeżeli szukasz pada do PC do 100 zł, możesz sięgnąć po ten model. Układ analogów zaczerpnięto z rozwiązania Sony, natomiast oznaczenia przycisków wyglądają jak w padzie z Xbox 360.

Nacon Revolution Unlimited Pro 3 – bezprzewodowy pac do PC i konsol

Pad Nacon Revolution Unlimited powstał głównie z myślą o konsoli PlayStation 4, jednak można z niego korzystać również na PC. Kontroler łączy rozwiązania z pada od XONE (analog na D-Padem) oraz DualShocka 4 (touchpad). Urządzenie posiada również cztery konfigurowalne przyciski skró-tów.
Autor: Patrycja Wojas, Łukasz Morawski