Data publikacji:

Jaki pad do PC?

Granie na klawiaturze i myszce sprawdza się doskonale w strategiach oraz strzelankach. Niektóre produkcje tworzone są jednak głównie z myślą o kontrolerach. Jaki pad do PC wybrać? Zobacz pady do PC, które uprzyjemnią rozgrywkę oraz znacząco zwiększą komfort z grania.

Jaki pad do PC wybrać?

Część zaprezentowanych przeze mnie padów działa bezprzewodowo. Żeby jednak móc korzystać z kontrolera bez kabla, często konieczne będzie dokupienie do komputera specjalnych adapterów. W przeciwnym razie pozostaje gra na kablu, co też nie jest złym rozwiązaniem. Przygotowałem dla ciebie zarówno gamepad do komputera dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Sprawdź, jaki pad do grania na PC wybrać.

  1. Microsoft Xbox One
  2. SpeedLink XEOX Pro
  3. Nintendo Switch Pro Controller
  4. Logitech F310
  5. Big Ben Nacon Revolution Unlimited
  6. Xbox One Elite Controller
  7. DualShock 4
  8. Big Ben Nacon Revolution Pro
  9. Microsoft Xbox 360
  10. GameSir G5

Przeczytaj również: Pad do smartfona lub tabletu. Zobacz nasze typy

Pad do PC od konsoli Xbox One

Wybór oficjalnego kontrolera od konsoli Xbox One jest zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jest to produkt Microsoftu. Na PC gra się głównie na Windowsie, dzięki czemu pad jest oficjalnie wspierany przez wszystkie produkcje. Ponadto jest to rewelacyjne urządzenia, które idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaki pad do PC na Windows 10 kupić, sięgnij po kontroler od Microsoftu.

SpeedLink XEOX Pro – pad do PC do 100 zł

Jeśli zastanawiacie się, jaki pad do PC do 100 zł kupić, to SpeedLink XEOX Pro jest odpowiedzią. Oczywiście pod względem wykonania kontroler nieco odstaje od padów z wyższej półki cenowej. Nie zmienia to faktu, że dobrze sprawdza się podczas grania, a w tym przypadku to jest najważniejsze.

Nintendo Switch Pro Controller – pad bezprzewodowy do PC

Pro Controller od Nintendo jest wyborem oczywistym, jeżeli posiadacie w domu konsole Switch. Decydując się na kupno kontrolera, możecie wykorzystać go od razu na dwóch platformach. Pod względem ergonomii pad sprawdza się bardzo dobrze, a przede wszystkim – dobrze leży w dłoni.

Logitech F310 – tani pad do PC

Kultowy pad do PC, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Cena urządzenia jest naprawę atrakcyjna – jeżeli szukasz pada do PC do 100 zł, możesz sięgnąć po ten model. Układ analogów zaczerpnięto z rozwiązania Sony, natomiast oznaczenia przycisków wyglądają jak w padzie z Xbox 360.

Big Ben Nacon Revolution Unlimited – bezprzewodowy pac do PC i PS4

Pad Nacon Revolution Unlimited powstał głównie z myślą o konsoli PlayStation 4, jednak można z niego korzystać również na PC. Kontroler łączy rozwiązania z pada od XONE (analog na D-Padem) oraz DualShocka 4 (touchpad). Urządzenie posiada również cztery konfigurowalne przyciski skrótów.

Xbox One Elite Controller – pad do PC dla wymagających

Jeden z bardziej zaawansowanych padów, jakie kiedykolwiek trafiły do sprzedaży. Xbox One Elite Controller jest urządzeniem podatnym na wiele modyfikacji. Wysoką jakość kontrolera można uznać za adekwatną do ceny.

DualShock 4 – wysokiej jakości pad do PC

Sony przy okazji premiery konsoli PlayStation 4 zmodyfikowało wygląd DualShocków. Najnowsza wersja jest sporo większa od poprzedniczek, dzięki czemu znacznie lepiej leży w dłoniach. Jest to również pad wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nie wszystkie gry na Steam wspierają ten kontroler, ale wystarczy zainstalowanie aplikacji DS4Windows, żeby rozwiązać problem.

Big Ben Nacon Revolution Pro – przewodowy pad do PC

Podstawowa wersja kontrolera Big Ben Nacon Revolution. W przeciwieństwie do edycji Unlimited w pudełku znajdziesz samego pada, bez dodatkowych końcówek na analogi, obciążników i innych akcesoriów. Zapłacisz też praktycznie o połowę mniej.

Pad do PC od konsoli Xbox 360

Microsoft od zawsze mógł pochwalić się świetnym designem swoich kontrolerów. Pad od Xboxa 360 jest dobrą alternatywą dla osób, którym szkoda jest wydać więcej pieniędzy na model dedykowany XONE. W sprzedaży dostępne są wersje z kablem oraz bezprzewodowe z adapterem.

GameSir G5 – pad do grania na PC z panelem dotykowym

Bardzo nietypowy pad, dzięki któremu można grać nawet w strategie. Wynika to z tego, że zamiast prawego analoga twórcy zastosowali dotykowy panel połączony z klasycznymi przyciskami.