Data publikacji:

Jaki soundbar do 1500 złotych kupić?

Dynamiczny rozwój technologii sprawił, że obecnie możemy za rozsądną cenę kupić nawet ponad 60-calowy telewizor. Niestety nowoczesne panele nie zachwycają dźwiękiem. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup soundbara, który jest tańszą alternatywą dla kosztownych zestawów kina domowego. Wybierając soundbar do kwoty 1500 złotych, decydujemy się na wysokiej jakości urządzenia, oferujące szereg premiowych funkcji i opcji. Sprawdź, jaki soundbar do 1500 kupić.

soundbar

Czym jest soundbar?

Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy soundbar? Ranking polecanych modeli do 1500 złotych pomoże ci znaleźć dobry sprzęt w rozsądnej cenie.

Soundbar to długa i wąska listwa, którą ustawiamy pod telewizorem. W jej wnętrzu znajdziemy od dwóch do nawet kilkunastu głośniczków, które oferują doznania zbliżone do tych, jakie uzyskujemy, korzystając z niezwykle drogich zestawów kina domowego, opartych na wielu indywidualnych głośnikach/satelitach.

Dobre soundbary do 1500 zł potrafią symulować w przekonujący sposób dźwięk przestrzenny w formatach 5.1, a nawet 7.1. Sprawdzają się one więc znakomicie w małych mieszkaniach/domach, w których nie ma miejsca na kłopotliwą instalację wielu głośników oraz dodatkowego sprzęt Hi-Fi.

Dlaczego warto kupić soundbar do 1500 zł?

Soundbar do komputera czy telewizora jest coraz chętniej wybierany. O podjęciu decyzji na zakup urządzenia tego typu decyduje kilka czynników.

Najważniejszym z nich jest przede wszystkim niezadowalająca jakość dźwięku, którą oferują współczesne telewizory. Ponieważ producenci konkurują ze sobą, tworząc coraz węższe panele telewizorów, w ich obudowach siłą rzeczy muszą być instalowane coraz słabsze i niewielkie głośniki. Nawet jeżeli korzystają one z wysokiej jakości komponentów, nie są w stanie zapewnić np. dobrych basów i mogą odrzucać od siebie zapalonych fanów gier oraz filmów.

Jaki dobry soundbar do 1500?

Przeznaczając na zakup kwotę 1500 złotych, możemy liczyć na bardziej premiowe wykończenie soundbara, a także atrakcyjne opcje i funkcje niedostępne w tańszych modelach soundbarów do 1000 złotych.

Dobre soundbary do 1500 zł zapewnią swoim użytkownikom wysokiej jakości dźwięk, który powinien wspierać wszystkie popularne standardy, takie jak Dolby Digital, Dolby Digital 2, DTS, DTS 2 Digital Surround. W ofercie sklepów znajdziemy też bardzo często modele w konfiguracji 5.1, które poza główną listwą posiadają też w zestawie osobny głośnik niskotonowy odpowiadający za basy.

Jaki soundbar do 1500 złotych? Najważniejsze parametry

Odpowiadając na pytanie, jaki soundbar wybrać do 1500 zł, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, o których wspominamy poniżej. Producenci sprzętu znajdującego się w tym przedziale cenowym oferują bowiem bardzo wiele różnych modeli, przez co podjęcie decyzji może być dość trudne dla przeciętnego konsumenta.

Kompatybilność i łączność

Pierwszą rzeczą, jaką musimy sprawdzić przed wyborem konkretnego modelu, będzie upewnienie się, że może on bez problemu współpracować z naszym telewizorem. Istotny jest też sposób, w jaki soundbar łączy się z innymi urządzeniami.

Poza połączeniem kablowym niektóre modele mogą korzystać z Bluetooth, a nawet sieci Wi-Fi. Dzięki temu z głośnikiem możemy połączyć komputer znajdujący się w innym pokoju lub smartfon. Przydatne w codziennym użytkowaniu okażą się też wejścia USB, większa liczba portów HDMI i DisplayLink, a także dedykowany pilot.

Jaka moc soundbara do 1500?

Im wartość ta jest wyższa, tym więcej energii elektrycznej dostarczonej jest do głośników, przez co mogą one generować silniejszy dźwięk. Wśród soundbarów do 1500 złotych znajdziemy zazwyczaj modele o mocy od 200 do 400 W, co powinno zadowolić nawet nieco bardziej wymagających użytkowników uwielbiających filmy akcji oraz intensywne sesje z grami na konsoli.

Liczba kanałów

Jednym słowem liczba głośników wbudowanych w urządzenie. Wyższa wartość oznacza lepsze odwzorowanie i symulację dźwięku przestrzennego. Kanały zapisywane są w formacie takim jak 2.1, 5.1 lub 7.1, w którym pierwsza cyfra wskazuje na liczbę standardowych głośników, a druga na liczbę subwooferów (głośników niskotonowych) w zestawie. W przedziale cenowym do 1500 złotych zazwyczaj znajdziemy listwy pięciokanałowe z wydzielonym osobnym subwooferem.

Wygląd i konstrukcja soundbarów do 1500 zł

Choć większość soundbarów to konstrukcje o minimalistycznym wyglądzie, który ma za zadanie nie odwracać uwagi od telewizora, warto przyjrzeć się jakości materiałów, z jakich jest wykonany nasz upatrzony model, a także dostępnym sposobom jego montażu (obecność uchwytów do zawieszenia na ścianie).

Soundbar do 1500 złotych – polecane modele

Samsung HW-Q600A

Wysokiej klasy soundbar do 1500 złotych, który spodoba się zwłaszcza fanom elektronicznej rozrywki na konsolach lub PC, dzięki dedykowanemu trybowi Gry Pro. Sprzęt obsługuje kanały dźwięku w formie 3.1.2 i wyposażony jest w osobny głośnik niskotonowy. Model obsługuje standardy Dolby TrueHD, DTS X, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, a także wyposażony jest w złącza HDMI, USB, HDMI ARC i Toslink. Samsung HW-Q600A obsługuje bezprzewodowe połączenie Bluetooth z kilkoma urządzeniami naraz. W zestawie znajdziemy także wygodny w użyciu pilot.

Samsung HW-Q60T

Nieco skromniejszy soundbar Samsunga w cenie niższej o kilkaset złotych od modelu Q600A. Sprzęt obsługuje dekodery dźwięku Dolby Audio, DTS Digital Surround oraz DTS Virtual: X oraz pięć kanałów dźwięku. Nie można też nie wspomnieć o funkcji Q-Symphony, która synchronizuje soundbar z głośnikami telewizora, wzmacniając brzmienie podczas oglądania filmów lub zabawy z grami. W zestawie z Samsung HW-Q60T znajdziemy też dodatkowy głośnik niskotonowy. Sprzęt łączy się z innymi urządzeniami z pomocą wejść USB, HDMI, Toslink, a także komunikacji bezprzewodowej Bluetooth.

LG SPD7Y

Zestaw soundbar plus subwoofer w cenie do 1500 złotych od firmy LG, który dzięki swojemu wzornictwu idealnie dopasowany jest do telewizorów tego producenta. Za pomocą jednego pilota LG możemy sterować telewizorem, a także zasilaniem, głośnością i trybami dźwięku soundbara. Sprzęt oferuje pięciokanałowy dźwięk obsługujący między innymi standard DTS Virtual: X. O klarowność brzmienia dba nowoczesny procesor oraz sztuczna inteligencja analizująca na bieżąco jego jakość.

Denon DHT-S316

Wąski i gustowny bezprzewodowy soundbar do 1500 złotych od renomowanej firmy Denon, który nadaje się idealnie do montażu naściennego. Do sprzętu dołączony jest również głośnik niskotonowy Bluetooth. Model oferuje dźwięk w formacie 2.1 oraz wsparcie dla dekoderów dźwięku Dolby Digital, DTS, Dolby Virtual Surround. Dla osób preferujących przewodowe połączenia, producent wyposażył soundbar również w wejście optyczne, AUX oraz HDMI.

JBL BAR 2.1 Deep Bass

Soundbar w formacie 2.1 od amerykańskiej firmy JBL. Model zaprojektowany został z myślą o fanach głębokich basów. Osoby te mogą się cieszyć nim dzięki załączonemu subwooferowi oraz technologii Deep Bass. Mimo swoich niewielkich rozmiarów Soundbar dysponuje mocą 300 W oraz wspiera dekoder Dolby Digital i dźwięk przestrzenny JBL Surround Sound. Z innymi urządzeniami sprzęt komunikuje się za pośrednictwem wejścia optycznego lub HDMI.

TCL TS9030

Soundbar do 1500 złotych pracujący w formacie 3.1. Model obsługuje popularne dekodery dźwięku Dolby TrueHD, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Audio, które wzmacniają doświadczenia płynące z ulubionych filmów, seriali oraz gier. Ciekawą funkcją jest technologia Clear dialogue, która według producenta oferuje wyrazistsze i czystsze brzmienie ludzkiego głosu. Soundbar korzysta z wejść HDMI, USB oraz komunikacji bezprzewodowej Bluetooth.

Philips TAB8805

Soundbar plus subwoofer o mocy 300 W w cenie do 1500 złotych. Sprzęt, pracujący w formacie 3.1, jest kompatybilny z dekoderami audio Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Audio, a także systemem Dolby Atmos. Dzięki mobilnej aplikacji oraz bezprzewodowej technologii Philips Sound lub Play-Fi, soundbar zsynchronizujemy z wieloma urządzeniami oraz innymi głośnikami w domu. Poza możliwością łączności Wi-Fi i Bluetooth, Philips TAB8805 wyposażony jest też w dwa złącza HDMI. Dzięki niskiemu profilowi sprzęt bez problemu zamocujemy na ścianie lub ustawimy tuż pod każdym telewizorem.