Data modyfikacji:

Jaki telewizor do transmisji sportowych?

Wybierając dobry telewizor do transmisji sportowych zapewnisz sobie świetną jakość, która pozwoli na jeszcze lepsze przeżywanie piłkarskich rozgrywek, skoków narciarskich czy wyścigów samochodowych. Sprawdź, jaki telewizor do sportu będzie najlepszy.

telewizor do transmisji

Jaki telewizora do sportu? Najważniejsze parametry

Na co zwracać uwagę podczas wyboru telewizora do transmisji? Poniżej omawiamy najważniejsze parametry.

Wielkość telewizora do transmisji

Tak naprawdę wybór wielkości telewizora na mecze powinien być uzależniony od pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Jednak do przyjemnego oglądania transmisji sportowych polecamy modele w rozmiarze przynajmniej 49 cali.

Bardzo popularne są również telewizory 55-calowe, choć miłośnicy sportu wybierają również wersje 65-calowe. Jeśli rozgrywki sportowe planujesz oglądać wspólnie z rodziną lub ze znajomymi, to wybór większego telewizora również będzie bardzo dobry.

Jaka matryca? OLED czy LCD?

To dwa najpopularniejsze rodzaje matryc dostępne na rynku. Telewizory OLED oferują wierne odwzorowanie kolorów i głębokie czernie. Minusem jest zazwyczaj wyższa cena niż w przypadku modeli z panelem LCD. Jeśli szukasz oszczędności, to telewizor z dobrą matrycą LCD również spełni swoje zadanie.

Rozdzielczość obrazu

Do wyboru mamy telewizory Full HD lub 4K. Te drugie zadomowiły się na rynku już na dobre i wysoka rozdzielczość stała się już praktycznie standardem. W 2020 roku znajdziemy niewiele telewizorów Full HD. Do transmisji sportowych lepiej postawić na telewizor 4K.

Kąty widzenia

Jeśli planujesz oglądać transmisje sportowe w nieco szerszym gronie, to koniecznie wybierz taki model, który będzie oferował szerokie kąty widzenia. W ten sposób osoby, które nie siedzą na wprost urządzenia, będą w stanie dostrzec nieco więcej.

Częstotliwość odświeżania

W telewizorach do transmisji sportowych jest to niezwykle istotne. Wyższa częstotliwość odświeżania będzie w stanie poradzić sobie z dynamicznymi scenami. Podczas meczu piłki nożnej bez problemu dostrzeżesz biegnącego piłkarza czy lecącą w światło bramki piłkę.

W słabszych telewizorach mogą tworzyć się smugi i rozmycia, które negatywnie wpływają na komfort oglądania. Najlepsze telewizory mają matrycę 120 Hz. Pamiętaj, im wyższa częstotliwość odświeżania, tym lepiej!

Smart TV

Dostęp do Smart TV jest niezwykle istotny, ponieważ można korzystać z wielu aplikacji, które pozwalają na oglądanie rozgrywek sportowych, powtórek czy analiz. Telewizory są wyposażone w autorskie systemy takie jak Tizen czy WebOS. W niektórych modelach znajduje się Smart TV z systemem Android TV.

Polecane telewizory do transmisji sportowych

LG 65QNED813RE

Solidny telewizor 65-calowy ma 120 Hz matrycę LED, która jest w stanie generować ostry i naturalny obraz. Procesor α7 AI 4K Gen6 dba o to, aby każda klatka podczas odtwarzania nie była rozmyta. W oglądaniu pomaga wsparcie dla technologii HDR. Lepsza jakość dźwięku to zasługa kinowego standardu Dolby Digital. Całość dopełnia świetne wzornictwo i bardzo cienka obudowa. To idealny model dla wymagających użytkowników.

Samsung QE65QN85C

Model QE65QN85C ma odświeżanie 120 Hz, które podczas dynamicznych scen utrzymuje płynność obrazu. Precyzyjna kontrola podświetlania ma wpływ na szczegółowość i idealny kontrast. Osiągnięcie tak dobrych parametrów obrazu nie byłoby możliwe, gdyby nie procesor AI Quantum 4K. Użytkownicy doceniają ten model za piękne kolory i płynność działania. Kupując ten telewizor do transmisji sportowych, nie będziesz zawiedziony.

Philips 55PML9008

Bardzo dobrze wykonany telewizor Philipsa ma wszystko, co niezbędne do oglądania transmisji sportowych. Płynność obrazu jest zasługą świetnej matrycy 120 Hz. Nasycone kolory i nieskończone czernie są generowane przez procesor Philips P5 z technologią AI. Na pokładzie urządzenia nie brakuje wsparcia dla technologii Dolby Vision, Dolby Atmos i HDR 10. Oglądanie sportu na tym modelu jest czystą przyjemnością!

Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.