Data modyfikacji:

Jaki telewizor Sony kupić? Przegląd telewizorów Sony

Telewizory Sony cieszą się dużym uznaniem na rynku, dlatego są chętnie wybierane. W ofercie producenta można znaleźć naprawdę ciekawe modele. Zobacz, jaki telewizor Sony warto kupić.

telewizor

Jaki telewizor Sony kupić?

Ranking telewizorów Sony powstał na podstawie ich danych technicznych, a także popularności, jaką cieszą się na Ceneo.pl. Postawiliśmy na sprawdzone modele, które przypadną do gustu prawdziwym miłośnikom kina. W zestawieniu nie zabrakło również propozycji w bardzo atrakcyjnych cenach.

Najlepsze telewizory Sony Bravia

 1. Sony Bravia KD-65XG9505
 2. Sony Bravia KD-55XF9005
 3. Sony Bravia KD055XG8596
 4. Sony Bravia KD049XG8096
 5. Sony Bravia KDL-40WE660

Sony Bravia KD-65XG9505: doskonały obraz

Jeden z najlepszych telewizorów Sony, jaki można znaleźć w ofercie firmy. Seria XG95 charakteryzuje się zupełnie nowym przetwornikiem obrazu, który gwarantuje perfekcyjny obraz 4K. Głębokie czernie i perfekcyjny kontrast sprawiają, że każda scena prezentuje się bardzo dobrze.

Ten model oferuje również technologię X-Wide Angle zapewniającą bardzo dobre kąty widzenia. Na pokładzie urządzenia nie zabrakło również systemu Android TV. Ten model dedykujemy bardzo wymagającym użytkownikom.

Dane techniczne:

 • ekran: 65 cali
 • rozdzielczość: 4K
 • częstotliwość odświeżania: 100 Hz

Sony Bravia KD-55XF9005: solidna jakość wykonania

Ten telewizor Sony zbiera bardzo pozytywne opinie na Ceneo.pl, dlatego w naszym zestawieniu nie mogło go zabraknąć. Rozdzielczość 4K i wsparcie dla technologii HDR to główne zalety tego modelu.

Idealnie oddane kolory i utrzymywanie płynności ruchu to jego najmocniejsze strony. Urządzenie znakomicie współpracuje z PlayStation 4, dlatego rozgrywka będzie prawdziwą przyjemnością. Jeżeli zastanawiasz się, jaki telewizor Sony wybrać do gier, warto rozważyć ten model.

Dane techniczne:

 • ekran: 55 cali
 • rozdzielczość: 4K
 • częstotliwość odświeżania: 1000 Hz

Sony Bravia KD055XG8596: dla kinomaniaków

Jaki telewizor Sony wybrać? Propozycja skierowana przede wszystkim do osób, które uwielbiają oglądać filmy. Technologia Object-based HDR remaster analizuje obraz klatka po klatce i dopasowuje odpowiednie kolory, kontrast oraz jasność. Telewizor jest w stanie zapewnić bardzo dorbą głębię kolorów.

Telewizor Sony bardzo dobrze spisuje się również pod względem dźwięku. To zasługa systemu Acoustic Multi-Audio, który oferuje dwa dodatkowe głośniki wysokotonowe z tyłu urządzenia. Dzięki temu nie trzeba kina domowego, aby cieszyć się doskonałym dźwiękiem. To znakomity wybór do codziennego oglądania filmów i seriali.

Dane techniczne:

 • ekran: 55 cali
 • rozdzielczość: 4K
 • częstotliwość odświeżania: 100 Hz

Sony Bravia KD049XG8096: telewizor 4K w dobrej cenie

Telewizor z ekranem 43-calowym jest dedykowany do nieco mniejszych pomieszczeń. Pod względem wyposażenia nie ustępuje wcześniej prezentowanym modelom.

Mimo matrycy LED kolory prezentują się naprawdę dobrze. Dobry dźwięk gwarantuje system ClearAudio+. Producent chwali się, że zarówno muzyka, jak i dialogi są wyraźniejsze.

Dane techniczne:

 • ekran: 43 cale
 • rozdzielczość: 4K
 • częstotliwość odświeżania: 50 Hz

Sony Bravia KDL-40WE660: dla poszukujących oszczędności

Sony Bravia KDL-40WE660 jest jedynym telewizorem w naszym zestawieniu, który dysponuje rozdzielczością Full HD. Jednak przy 40-calowym wyświetlaczu nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Obraz jest ostry, a kolory odpowiednio nasycone. Dobra częstotliwość odświeżania i wsparcie dla HDR dodatkowo podnoszą wrażenia podczas użytkowania. Za mniej niż 1500 złotych trudno znaleźć lepszy model.

Dane techniczne:

 • ekran: 40 cali
 • rozdzielczość: Full HD
 • częstotliwość odświeżania: 400 Hz