Data modyfikacji:

Kamera do komputera i laptopa. Jak wybrać najlepszą?

Kamera do komputera pozwoli ci komfortowo komunikować się z bliskimi, a także nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości. W tym poradniku podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu kamery do laptopa, a także jakimi modelami warto się zainteresować.

kamera do laptopa

Dlaczego powinieneś kupić kamerę do swojego komputera? 

Kamera do komputera i laptopa jest wyborem wielu użytkowników, którzy chcą komunikować się ze światem na różne sposoby. Za pomocą tego niewielkiego urządzenia będziesz mógł przede wszystkim prowadzić rozmowy ze znajomymi. Wykorzystać do tego możesz takie komunikatory jak Skype czy Facebook Messenger.

W parze z wysoką jakością obrazu idzie również doskonały dźwięk, co jest zasługą wbudowanego mikrofonu. W ten sposób twoi rozmówcy zawsze będą mogli zobaczyć cię i usłyszeć w najlepszej jakości.

Kamera do komputera sprawdza się znakomicie w rękach graczy. Za jej pomocą będziesz mógł rozmawiać z innymi osobami, a także nadawać na żywo. Taka forma przekazu jest niezwykle popularna.

Kamery do komputerów są wykorzystywane do nagrywania na YouTube’a czy Twitcha. Dużymi zaletami tego typu akcesoriów są niewielkie rozmiary i bardzo łatwa obsługa. Tak naprawdę wystarczy podłączyć kamerę do komputera stacjonarnego i gotowe.

Kamera do laptopa. Kiedy warto w nią zainwestować? 

Wbudowana kamera w laptopie sprawia, że wiele osób nie rozważa zakupu zewnętrznego modelu. Jednak do przenośnych komputerów jej zakup ma jak najbardziej sens. Przede wszystkim wbudowane kamery do laptopa oferują bardzo słabą jakość. O ile w dzień da się z niej korzystać, to przy słabym oświetleniu obraz charakteryzuje się niską jakością.

Zdecydowanie lepiej zainwestować w dobrą kamerę do laptopa, aby cieszyć się doskonałym obrazem. Możliwość nagrywania filmów na żywo sprawi, że twoi odbiorcy będą chętniej zaglądać na twój kanał. Kamera sprawdzi się zarówno w laptopach biurowych, jak i w laptopach gamingowych.

Jaka kamera do komputera stacjonarnego i laptopa? 

Wybierając kamerę do komputera, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozdzielczość obrazu, jaką oferuje. Najtańsze modele dysponują rozdzielczością HD (1280 × 720), co zapewnia dobrą jakość obrazu. Z takiego urządzenia będą zadowolone osoby, które nie chcą wydawać majątku na kamerę, a także korzystają z niej sporadycznie.

Znacznie lepiej wypadają kamery Full HD, których rozdzielczość wynosi 1920 × 1080 px. Niezależnie od warunków oświetleniowych będziesz bardzo dobrze widoczny, a twoi odbiorcy nie dostrzegą na ekranie choćby piksela.

Jeśli jednak szukasz kamery z absolutnie najwyższej półki, sięgnij po modele dysponujące rozdzielczością 4K. Nagrywane filmy wyglądają po prostu idealnie, dlatego warto dopłacić do takiego rozwiązania.

Dobra kamera do komputera powinna mieć na wyposażeniu mikrofon. Najlepsze modele oferują dodatkowo redukcję szumów. W ten sposób redukowany jest hałas otoczenia, co wpływa na wyrazistość dźwięku. Taka funkcja w szczególności przydaje się podczas prowadzenia relacji na żywo. Niespodziewany hałas nie będzie utrudniał przekazu.

Kamery do laptopów i komputerów zazwyczaj są podłączane za pomocą przewodu USB. Starsze urządzenia wspierają technologię USB 2.0. Nowsze kamery współpracują już ze standardem USB 3.0, co zapewnia pewne i stabilne połączenie.

Dodatkowe funkcje w kamerach do komputerów 

Rozwój technologii sprawił, że kamery do komputerów pozwalają na znacznie więcej niż prowadzenie rozmów i nagrywanie filmów. Funkcja odblokowywania za pomocą twarzy jest świetnym sposobem na uzyskanie dostępu do komputera bez konieczności wpisywania hasła.

Niektóre kamery mają również opcję zastępowania tła podczas prowadzenia transmisji na żywo. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich widzów, to warto zwrócić uwagę na taką funkcję.

Polecane kamery do komputerów i laptopów

Logitech HD Pro C922 Pro 

Jedna z lepszych kamer do komputera, stworzona przede wszystkim do nagrywania na żywo. Rozdzielczość Full HD przy 30 kl./s gwarantuje bardzo dobry obraz. Funkcja zintegrowanego zastępowania tła na pewno pomoże przy realizacji nowych materiałów.

Pole widzenia w tym modelu wynosi 78 stopni. Dzięki temu uchwycisz w kadrze wszystko, co najważniejsze. Dużą zaletą Logitech Pro Stream jest regulowany statyw, umożliwiający dopasowanie wysokości i kąta nachylenia do własnych potrzeb.

Tracer WEB007

Tania kamera dedykowana jest zarówno do komputera stacjonarnego, jak i laptopa. Rozdzielczość HD przy dobrym oświetleniu będzie w zupełności wystarczająca. Możliwość ustawiania ostrości HD oraz czujnik korekcji światła pozwolą na dopasowanie obrazu do warunków oświetleniowych.

Instalacja kamery nie wymaga sterowników, dlatego tuż po podłączeniu będzie ona gotowa do działania. Jeśli nie chcesz wydawać majątku na kamerę, to warto rozważyć zakup tego modelu.

Creative Live! Cam Sync

Dobra kamera do komputera i laptopa oferuje obraz w jakości Full HD i 30 klatkach na sekundę. Dodatkowym udogodnieniem jest opcja dostosowania kąta nachylenia. Zakresie obrotu w pionie to 30 stopni, natomiast w poziomie aż 360 stopni. Urządzenie nie wymaga żadnych sterowników i jest od razu gotowe do pracy.

Logitech HD 310

Dobra kamera do komputera i laptopa stanowi doskonały kompromis pomiędzy niską ceną a wysoką jakością. Wbudowany mikrofon ma redukcję szumów, która znakomicie radzi sobie z wychwytywaniem niepożądanych dźwięków.

Rozdzielczość HD sprawdzi się podczas rozmów za pomocą internetowych komunikatorów. Automatyczna korekcja natężenia światła dba o to, aby obraz był zawsze odpowiednio naświetlony. Nawet po zmroku będziesz bardzo dobrze widoczny.

A4Tech Webcam PK-910H

Zastanawiasz się, jaka kamera do komputera będzie dobra za około 150 złotych? A4Tech Webcam PK-910H gwarantuje obraz Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Dzięki opcji plug and play model jest od razu gotowy do użycia. To znakomita opcja na rozmowy z rodziną i znajomymi czy wideokonferencje biznesowe.