Data modyfikacji:

Kamery internetowe. Ranking polecanych kamerek

Kamera internetowa to niewielkie urządzenie, które pozwala na strumieniowanie obrazu w bardzo dobrej jakości. To świetny sposób na komunikowanie ze znajomymi, nagrywanie vlogów czy relacji na żywo. Sprawdź, jakie kamery internetowe cieszą się obecnie największą popularnością.

kamera internetowa

Dlaczego warto kupić kamerę internetową? 

Wbudowane kamery znajdujące się w laptopach i komputerach typu all in one nie oferują zbyt dobrej jakości. Niska rozdzielczość szczególnie w słabych warunkach oświetleniowych nie pozwala na osiągnięcie wyraźnego obrazu, który będzie pozbawiony szumów. Nawet najtańsza kamera internetowa pozwala osiągnąć znacznie lepsze rezultaty.

Kamery internetowe dysponują obecnie rozdzielczością Full HD, co można uznać już za standard. Nieco droższe modele kamer mają rozdzielczość 4K. Tak dobry obraz sprawdza się przede wszystkim podczas robienia relacji na żywo czy streamowania podczas gier.

Niewielkie urządzenia sprawdzają się nie tylko u internetowych twórców. To także doskonały wybór do rozmów z bliskimi za pośrednictwem komunikatorów. Kamera odnajdzie się również podczas wirtualnych spotkań biznesowych. Twój klient lub współpracownik bez większego problemu będzie mógł cię zobaczyć.

Logitech C920: solidna kamera internetowa 

Bardzo wszechstronna kamera internetowa dysponuje rozdzielczością Full HD. Kompresja plików w formacie H.264. zmniejsza rozmiar filmu przy zachowaniu tak samo wysokiej jakości. Dwa mikrofony znakomicie wyłapują głos, dlatego nie musisz obawiać się, że osoba po drugiej stronie monitora cię nie usłyszy.

Funkcja redukcji szumów przydaje się po zmroku, natomiast śledzenie twarzy sprawia, że będziesz zawsze widoczny w kadrze. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo na kamerę internetową, to warto zainteresować się tym modelem.

Logitech Brio 4K Stream Edition: dla relacji live i nie tylko 

Dla wymagających użytkowników Logitech przygotował kamerę internetową, która jest wprost idealna do transmitowania na żywo. Przesyłanie strumieniowo odbywa się w rozdzielczości 4K oraz Full HD w 60 kl./s. Szerokie pole wiedzenia umożliwia stworzenie idealnej dla ciebie perspektywy.

Funkcja neutralizacji tła to ciekawy sposób podkreślenie pierwszego planu. Posiadacze komputerów z systemem Windows mogą wykorzystać kamerę do logowania za pomocą Windows Hello. To znakomity model wspierany przez sztuczną inteligencję.

Creative Live Cam Sync: kamera internetowa z podwójnym mikrofonem

Podstawowy model dla osób, które od czasu do czasu chcą porozmawiać z bliskimi lub znajomymi. Rozdzielczość Full HD przy odpowiednich warunkach oświetleniowych gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu.

Mikrofon ma redukcję szumów, która skutecznie pozbywa się głosów z otoczenia. Kamera po podłączeniu jest uruchamiana natychmiast, nie potrzeba żadnego oprogramowania ani sterowników. Pozycję kamery możesz łatwo ustawić. Zakresie obrotu w pionie wynosi 30 stopni, a w poziomie – 360 stopni.

Microsoft Lifecam Studio: kamera internetowa na konferencję 

Kamera internetowa Full HD została stworzona przede wszystkim do wideokonferencji. Panoramiczna matryca i obracany obiektyw 360 stopni to doskonały sposób na uchwycenie większej grupy osób podczas rozmowy.

Kamera firmy Microsoft współpracuje z dedykowanym programem Lync, a także popularnym komunikatorem Skype. Za wysoką jakość dźwięku w tym modelu odpowiada szerokopasmowy mikrofon.

Xiaomi Mi IMI Webcam: tania kamera internetowa

Kamera internetowa Full HD zapewni doskonały obraz podczas wideokonferencji za niewygórowaną cenę. Kąt 85 stopni w zupełności wystarczy podczas rozmów z bliskimi np. na Messengerze. Dzięki technologii plug and play urządzenie jest od razu gotowe do pracy.