Data publikacji:

Kamery internetowe - ranking

Kamera internetowa to niewielkie urządzenie, które pozwala na strumieniowanie obrazu w bardzo dobrej jakości. To świetny sposób na komunikowanie ze znajomymi, nagrywanie vlogów, czy relacji na żywo. Sprawdź, jakie modele cieszą się aktualnie największą popularnością. 

Dlaczego warto kupić kamerę internetową? 

Wbudowane kamery znajdujące się w laptopach i komputerach typu all in one nie oferują zbyt dobrej jakości. Niska rozdzielczość szczególnie w słabych warunkach oświetleniowych nie pozwala na osiągnięcie wyraźnego obrazu, który będzie pozbawiony szumów. Nawet najtańsza kamera internetowa pozwala osiągnąć znacznie lepsze rezultaty. Kamery internetowe dysponują obecnie rozdzielczością Full HD, co można uznać już za standard. Nieco droższe modele kamer mają rozdzielczość 4K. Tak dobry obraz sprawdza się przede wszystkim podczas robienia relacji na żywo, czy streamowania podczas gier. Jeśli chcesz nagrywać filmy, przyda się mikrofon do nagrywania na Youtube i dobra kamerka.

Niewielkie urządzenia sprawdzają się nie tylko u internetowych twórców. To także doskonały wybór do rozmów z bliskimi za pośrednictwem komunikatorów. Kamera odnajdzie się również podczas wirtualnych spotkań biznesowych. Twój klient lub współpracownik bez większego problemu będzie mógł cię zobaczyć. 

Logitech HD Pro C920 - solidna kamera internetowa 

Bardzo wszechstronna kamera internetowa dysponuje rozdzielczością Full HD. Kompresja plików w formacie H.264. zmniejsza rozmiar filmu przy zachowaniu tak samo wysokiej jakości. Dwa mikrofony znakomicie wyłapują głos, dlatego nie musisz obawiać się, że osoba po drugiej stronie monitora cię nie usłyszy. Funkcja redukcji szumów przydaje się po zmroku, natomiast śledzenie twarzy sprawia, że będziesz zawsze widoczny w kadrze. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo na kamerę internetową, to warto zainteresować się tym modelem. 

Logitech Brio 4K Stream Edition - dla relacji live i nie tylko 

Dla wymagających użytkowników Logitech przygotował kamerę internetową, która jest wprost idealna do transmitowania na żywo. Przesyłanie strumieniowo odbywa się w rozdzielczości 4K oraz Full HD w 60 kl./s. Szerokie pole wiedzenia umożliwia stworzenie idealnej dla ciebie perspektywy. Funkcja neutralizacji tła to ciekawy sposób podkreślenie pierwszego planu. Posiadacze komputerów z systemem Windows mogą wykorzystać kamerę do logowania za pomocą Windows Hello. To znakomity model wspierany przez sztuczną inteligencję. 

Creative Live Cam Sync HD - tania kamera internetowa 

Podstawowy model dla osób, które od czasu do czasu chcą porozmawiać z bliskimi lub znajomymi. Rozdzielczość HD przy odpowiednich warunkach oświetleniowych gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu. Mikrofon ma redukcję szumów, która skutecznie pozbywa się głosów z otoczenia. Kamera po podłączeniu jest uruchamiana natychmiast, nie potrzeba żadnego oprogramowania, ani sterowników. Za mniej niż 100 złotych to bardzo dobry wybór. 

Microsoft Lifecam Studio - kamera internetowa na konferencję 

Kamera internetowa Full HD została stworzona przede wszystkim do wideokonferencji. Panoramiczna matryca i obracany obiektyw 360 stopni to doskonały sposób na uchwycenie większej grupy osób podczas rozmowy. Kamera firmy Microsoft współpracuje z dedykowanym programem Lync, a także popularnym komunikatorem Skype. Za wysoką jakość dźwięku w tym modelu odpowiada szerokopasmowy mikrofon. 

Razer KIYO - kamera internetowa z wbudowaną lampą 

Cieżko znaleźć drugi taki produkt jak Razer KIYO. Kamera internetowa ma specjalny pierścień z diodami LED, który znacznie poprawia jakość obrazu w słabych warunkach oświetleniowych. W połączeniu z rozdzielczością Full HD i 30 kl./s nie musisz martwić się, że obraz będzie słabej jakości. To nietypowa, ale jednocześnie bardzo ciekawa kamera do streamowania. 

Autor: Bartłomiej Mazurek