Data publikacji:

Klimatyzator przenośny: ranking klimatyzatorów

Przenośny klimatyzator to znakomity sposób na ochłodzenie w upalne dni. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że będzie dobrym wyborem nawet do małych mieszkań. Wybraliśmy najlepsze modele, które są dostępne na Ceneo.pl. Sprawdź ranking klimatyzatorów.

klimatyzator przenośny

Klimatyzator przenośny: ranking

Jeżeli się zastanawiasz, jaki będzie najlepszy klimatyzator do domu, koniecznie sprawdź nasz ranking polecanych klimatyzatorów przenośnych.

Whirlpool PACW29COL

Klimatyzator przenośny firmy Whirlpool przede wszystkim jest niezwykle cichy. Producentowi poziom hałasu udało się zredukować nawet o 70%! Przepływ powietrza wynosi 380 m³/h, co jest wynikiem co najmniej dobrym. To polecany klimatyzator przenośny do pomieszczeń o wielkości od 20 do 30 m kw. Użytkownik może zdalnie sterować klimatyzatorem dzięki dołączonemu pilotowi.

Warmtec KP35W

Wielofunkcyjne urządzenie jest w stanie nie tylko chłodzić pomieszczenia. Funkcja grzania, osuszania i cyrkulacji powietrza sprawia, że ten klimatyzator do domu można używać przez cały rok. Poziom hałasu wynosi 54 dB, natomiast moc chłodzenia oscyluje w granicach 1,2 kW. Dla alergików dobrą wiadomością będzie zastosowanie trzech zmywalnych filtrów powietrza zatrzymujących większość zanieczyszczeń. Zasłużone miejsce w rankingu najlepszych klimatyzatorów przenośnych.

Camry CR 7905

Znakomity stosunek jakości do ceny to cecha wyróżniająca ten klimatyzator przenośny. Dlatego podium rankingu zamyka model Camry. Klimatyzator ma nie tylko funkcję chłodzenia, ale również oczyszczania i oscylacji. Dodatkową zaletą są kółka ułatwiające przemieszczanie urządzenia oraz trzy prędkości nawiewu.

EBERG NES 8095

Cichy klimatyzator przenośny do domu z funkcją jonizacji kosztuje mniej niż 500 złotych, dlatego taki wydatek nie obciąży znacząco domowego budżetu. System ewaporacyjny o podwyższonej sprawności skutecznie chłodzi, jednocześnie zużywając zdecydowanie mniej energii niż standardowe urządzenia tego typu. Z obsługą panelu sterowania nikt nie powinien mieć większych problemów. W normalnym trybie pracy klimatyzator generuje hałas na poziomie 52 dB.

Blaupunkt MOBY Blue S

Przenośny klimatyzator Blaupunkt z naszego rankingu ma moc 3200 W, a jego przepływ powietrza wynoszący 280 m³/h jest w stanie ochłodzić pokój o wielkości 30 m kw. Precyzyjna regulacja z dokładnością do jednego stopnia pozwala dopasować temperaturę według uznania użytkownika. Wszystkie niezbędne informacje, jak i dostępne tryby pracy można podejrzeć na niewielkim wyświetlaczu. Mocną stroną Moby Blue S są niewielkie wymiary. W ten sposób nie będzie on zajmował zbyt dużo miejsca.

Dimplex PC 35AMB

Kolejny w rankingu klimatyzatorów model firmy Dimplex cieszy się na Ceneo.pl bardzo dobrymi opiniami. Wydajność chłodzenia wynosi 3500 W, natomiast przepływ powietrza to około 450 m sześciennych. Chłodzenie ma wydajność 3500 W, co gwarantuje bardzo szybkie schładzanie nawet większych pomieszczeń. Trzy prędkości wentylatora w trybie chłodzenia i jeden w trybie grzania są w zupełności wystarczające. Do zestawu dołączony jest również wielofunkcyjny pilot ułatwiający sterowanie.

Electrolux EXP26U338HW

Solidny i bardzo elegancki klimatyzator przenośny do domu charakteryzuje się niskim zużyciem energii dzięki klasie energetycznej A+. Moc chłodzenia wynosi 2,6 kW, dlatego schłodzenie 18-metrowego mieszkania nie zajmie zbyt dużo czasu. Ekologiczny gaz R290 znajdujący się w urządzeniu ogranicza współczynnik ocieplenia globalnego o 99,8% w porównaniu ze standardowym R410a.

Gorenje KAM26PDAH

Klimatyzator przenośny do domu ma moc 2,6 kW. Generowany hałas wynosi 64 dB, co nie jest najniższym wynikiem wśród klimatyzatorów w naszym rankingu. Jednak urządzenie nadrabia swoimi funkcjami, a także niewielkimi wymiarami. Specjalne lamele umieszczone ku górze mają za zadanie równomiernie ochłodzić pomieszczenie.

Nocny tryb pracy umożliwia generowanie chłodnego lub ciepłego powietrza nawet przez 5 godzin. Automatyczne wyłączanie to wygodne rozwiązanie oszczędzające również energię. Osoby, którym w szczególności zależy na niskich rachunkach za prąd, mogą skorzystać z trybu Eco, który obniża zużycie nawet o 80%!

Torell Skyled FGA 27

Klimatyzator przenośny Torell zamyka ranking. Ten model spełni swoje zadanie zarówno w domu, jak i w biurze. Moc 2,6 kW i przepływ powietrza 320 m³/h pozwolą na ochłodzenie około 20-metrowego pomieszczenia. Ekologiczny czynnik chłodzący i niski wskaźnik GWP nie mają wpływu na efekt cieplarniany. To oznacza, że korzystanie z tego modelu nie zanieczyszcza środowiska. Torell pracuje w trzech trybach, które można przełączać za pomocą dedykowanego pilota.