Data modyfikacji:

Wybieramy najlepszy krem na zaczerwienienia twarzy

Nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez nałożenia podkładu, ponieważ na twojej cerze stale goszczą zaczerwienienia, rumienie i pajączki? Zamiast uzależniać się od makijażu, wybierz krem na zaczerwienienia, który ujednolici twoją skórę w zaledwie kilka chwil. Sprawdziliśmy, czym cechuje się idealny kosmetyk przeciwko zaczerwienieniom i które kremy szczególnie warto wypróbować.

Krem na zaczerwienienia twarzy – przyjaciel cery naczyniowej

Posiadaczki reaktywnej, wrażliwej cery doskonale znają to uczucie, gdy podczas porannego makijażu zauważają na skórze kolejne pęknięte naczynko. Zaczerwienienia to typowy objaw cery naczyniowej. Charakteryzuje się ona kruchością naczyń w głębszych warstwach skóry – pod wpływem wielu niekorzystnych czynników dochodzi do mikroskopijnych wylewów, czego objawem są czerwone plamki, rumienie i pajączki.
Mamy dla ciebie dwie wiadomości – dobrą i złą. Zła jest taka, że już powstałych zmian naczyniowych nie usuniesz trwale za pomocą żadnego kosmetyku – tu pomoże tylko terapia laserowa. Dobra jest taka, że możesz zapobiec powstawaniu nowych zaczerwienień, a także tymczasowo je ukryć bez konieczności wykonywania makijażu. Rozwiązaniem jest dobry krem na zaczerwienienia.

Skąd biorą się zaczerwienienia skóry twarzy?

Jeśli choć raz diagnozowałaś stan swojej cery naczyniowej u dermatologa, mogłaś usłyszeć, że taka jest twoja natura. Jednak co dokładnie sprawia, że twarz ma skłonność do czerwienienia się oraz pieczenia?
Cera naczyniowa jest wrażliwa, cienka, skłonna do przesuszenia. Jej naturalny ochronny płaszcz hydrolipidowy jest dość cienki, a płytko położone naczynka – kruche i delikatne. Wszystko to sprawia, że niekorzystne czynniki (mróz, upał, alkohol, źle dobrane kosmetyki) powodują ich pękanie. Tak powstają pajączki oraz rumień, widoczny w szczególności w okolicach polików oraz nosa.
Jeśli twoja skóra jest mocno zaczerwieniona, a ponadto występują na niej zaskórniki i krostki, to znak, że możesz borykać się z trądzikiem różowatym. To częsta dolegliwość występująca u osób ze skórą o delikatnym unaczynieniu.
Jeśli rumień na twojej skórze pojawia się w losowych miejscach, w postaci mniejszych lub większych swędzących plam, warto odwiedzić lekarza dermatologa. Takie objawy mogą świadczyć o chorobach skóry, takich jak AZS lub łuszczyca.
Natury cery naczynkowej nie można zmienić; można natomiast zminimalizować ryzyko powstawania rumienia oraz pękania naczynek. Jednym ze sposobów, by to uzyskać, jest stosowanie dobrze dopasowanego kremu dla cery naczyniowej.

Krem na zaczerwienienia na twarzy – czym musi się wyróżniać?

Krem, który zapobiegnie czerwienieniu się skóry, musi mieć właściwości uszczelniające naczynia krwionośne. Oznacza to, że w jego składzie powinny znaleźć się komponenty bogate w witaminę C, takie jak arnika górska i wąkrota azjatycka. Przyda się również panthenol, który wykazuje działanie łagodzące.
Kremy na zaczerwienienia można podzielić na dwa typy – pielęgnujące i pielęgnująco-maskujące. Te drugie, poza tym, że dbają o kondycję naczyń krwionośnych skóry, posiadają dodatek zielonego pigmentu, który niweluje zaczerwienienie od razu po aplikacji. Dzięki „zielonemu” kremowi na zaczerwienienia będziesz mogła zapomnieć o korektorach i kryjących podkładach.
Kosmetyki przeznaczone dla cery naczyniowej mogą być stosowane także jako kremy na zaczerwienienia po trądziku. Dzięki składnikom bogatym w witaminę C rozjaśnią cerę i przyspieszą zwalczanie przebarwień.

Najlepsze kremy na zaczerwienienia – TOP 6

Jak wybrać dobry krem na zaczerwienienia twarzy? Sprawdziliśmy, którzy z pogromców zaczerwienień zjednali sobie najwięcej zwolenniczek. Poniższe kremy na czerwone policzki zyskują bardzo pozytywne opinie kobiet. Dzięki tym kosmetykom twoja cera odzyska jednolity, zdrowy koloryt.

La Roche-Posay, Rosaliac AR Intense

To skuteczny krem na zaczerwienienia, którego wielu osobom przedstawiać nie trzeba. Jego główną substancją aktywną jest ekstrakt z ambophenolu, który koi skórę i przywraca jej zdrowy koloryt. W kremie znajduje się również neurosensyna o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym oraz woda termalna, która znakomicie odświeża. Lekka konsystencja żelu doskonale sprawdza się pod makijaż.

Tołpa, Krem na naczynka

Kosmetyk zawiera ekstrakty roślinne z arniki, kasztanowca, bluszczu, oczaru i winorośli, masło shea oraz torf. Takie połączenie działa na cerę kojąco i wzmacniająco, a także chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników. Krem nie tylko uszczelnia naczynka, ale również rewelacyjnie nawilża podrażnioną cerę.

SesDerma Azelac, Krem do cery naczynkowej

To krem, który doskonale sprawdzi się zarówno na skórze naczynkowej, jak i tej ze skłonnością do trądziku różowatego. Zawiera azeloglicynę i kwas azelainowy, dzięki czemu łagodzi, nawilża, a jednocześnie działa antybakteryjnie. Dodatek niacynamidu reguluje wydzielanie sebum i rozjaśnia skórę.

Pharmaceris N Vita-Capilaril, Krem nawilżająco-wzmacniający SPF 20

Jeśli borykasz się z zaczerwienieniami, pękającymi naczynkami i tkliwością cery, ten krem na pewno przyniesie upragnione ukojenie. W składzie znajdują się witamina PP, algi, wosk oliwkowy oraz glieryna – substancje, które doskonale łagodzą zaczerwienienia i koją wrażliwą skórę. Lekka i jedwabista formuła kremu sprawia, że świetnie nadaje się do stosowania pod makijaż. Jego dodatkową zaletą jest działanie przeciwzmarszczkowe.

Dermedic Hydrain 3 Hialuro, Naprawczy krem przeciwzmarszczkowy na noc

Doskonale oceniany krem Dermedic Hydrain 3 Hialuro na noc dedykowany jest posiadaczkom cer suchych i dojrzałych. Jednak dzięki temu, że zawiera dużą dawkę kwasu hialuronowego, poprawia kondycję cery naczyniowej, uelastycznia ją i nawilża. Kosmetyk pokrywa skórę lekkim ochronnym filmem, który wzmacnia jej odporność na działanie niekorzystnych czynników.

Bioderma Photoderm AR SPF 50, Krem tonujący do skóry naczynkowej

Photoderm AR SPF 50 to krem, który łączy w sobie pielęgnację z upiększaniem. Specjalnie opracowana formuła łagodzi problemy cery naczyniowej, a lekko beżowy kolor maskuje nieestetyczne zaczerwienienia. Po jego zastosowaniu nie musisz używać już podkładu i korektora. Krem ma działanie kojące, nawilżające oraz wzmacniające.

Jak dbać o cerę naczyniową? Garść porad

Dobry krem na zaczerwienienia może zdziałać cuda. Jednak aby móc trwale zapomnieć o problemie pękających naczynek i rumieni, musisz wprowadzić do swojej pielęgnacji kilka żelaznych zasad.
  • Unikaj kąpieli i mycia skóry w gorącej wodzie – ciepło sprzyja pękaniu naczynek.
  • Zrezygnuj z opalania na słońcu i w solarium. Przed wyjściem na plażę zawsze chroń twarz kremem z filtrem.
  • Obchodź się ze swoją cerą delikatnie. Nie naciągaj skóry i nie pocieraj jej zbyt mocno podczas demakijażu.
  • Stosuj zdrową dietę, bogatą w warzywa i owoce z dużą zawartością witaminy C.
  • Zadbaj o nawodnienie organizmu – jest ono konieczne dla zdrowia układu krwionośnego.
  • Ostrożnie z profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi – wiele z nich nie jest dla ciebie. Cera naczynkowa nie powinna być traktowana silnymi kwasami. Nie wolno wykonywać na niej również niektórych zabiegów wykorzystujących ciepło.
  • Każdego ranka tuż po myciu możesz zafundować skórze masaż kostkami lodu. Domowa krioterapia to bardzo popularny zabieg, który szybko przynosi ukojenie nadwrażliwej skórze, poprawia stan naczynek oraz koloryt.
  • Nie stosuj kosmetyków zawierających alkohol, silikony, parabeny, sztuczne substancje zapachowe. Wszystkie te składniki pogarszają stan skóry naczynkowej.

Pielęgnacja cery naczynkowej – podsumowanie

Choć krem na zaczerwienienia nie zadziała jak zabieg laserowy, pozwoli ci skutecznie ukryć drobne zmiany oraz – co najważniejsze – zapobiec powstawaniu nowych. Odpowiednie kosmetyki dla cery reaktywnej oraz delikatne obchodzenie się z nią to klucz do sukcesu!
Zdjęcie: LightFieldStudios / Envato Elements