Data modyfikacji:

Jaka kuchenka mikrofalowa do 300 zł?

Kuchenka mikrofalowa pozwala szybko przygotować i podgrzać posiłki, a co za tym idzie – z jej pomocą możesz zaoszczędzić i czas, i energię. Zastanawiasz się nad zakupem sprzętu AGD do swojej kuchni? To świetnie się składa, bo bez problemu znajdziesz funkcjonalne urządzenie w dobrej cenie. Jaka kuchenka mikrofalowa do 300 zł będzie najlepszym wyborem? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!
kuchneka mikrofalowa do 300 zł

Kuchenka mikrofalowa do 300 zł – jakie marki ją oferują?

Wbrew pozorom znalezienie dobrej kuchenki mikrofalowej do 300 zł nie powinno sprawić ci problemu. Wielu producentów oferuje niezawodne urządzenia w niskiej cenie, dzięki czemu w sklepach ze sprzętem AGD czekają dziesiątki budżetowych propozycji. Na liście polecanych marek, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kuchenki mikrofalowej do 300 zł, znalazły się Amica, Whirlpool, Gorenje, Sharp i Toshiba.

Jaka kuchenka mikrofalowa do 300 zł będzie najlepszym wyborem? Sprawdź te parametry

Na jakie parametry możesz liczyć, szukając dobrej kuchenki mikrofalowej do 300 zł? Przede wszystkim na model sterowany mechanicznie. Tego typu sprzęt jest wyposażony w pokrętła, które umożliwiają ustawienie odpowiedniej temperatury i czasu pracy. Niektóre z urządzeń w wybranym przedziale cenowym są sterowane elektronicznie albo elektroniczno-mechanicznie, jednak są to pojedyncze sztuki.
Nie bez znaczenia jest również pojemność kuchenki mikrofalowej. Do 300 zł możesz zdecydować się na urządzenie z parametrem wynoszącym 13–17 l (idealny wybór do małej kuchni oraz singli i par) lub 18–21 l (polecane do większych kuchni oraz rodzin z dziećmi). Razem z pojemnością sprawdź również wymiary mikrofalówki, aby mieć pewność, że bez problemu zmieści się we wnęce lub na blacie.
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie mocy. To właśnie od niej zależy, czy nowa kuchenka mikrofalowa do 300 zł spełni swoje zadanie, czyli w szybki sposób podgrzeje ulubioną potrawę. Najlepsze sprzęty w wybranym przedziale cenowym mogą pochwalić się mocą wynoszącą od 1200 do 1270 W. Upewnij się, że mikrofala ma możliwość ustawienia jednego z kilku poziomów mocy. Ich optymalna liczba wynosi 5–6.
Dobrym wyborem jest też kuchenka mikrofalowa do 300 zł wyposażona w wyświetlacz, dzięki któremu możesz sprawdzić, ile czasu zostało do zakończenia pracy. Jeżeli chcesz kupić właśnie taki model, to szukaj go przede wszystkim w ofercie Amica i Sencor.

Funkcjonalna kuchenka mikrofalowa do 300 zł – praktyczne dodatki

Jakie funkcje może mieć kuchenka mikrofalowa do 300 zł? Jedną z nich jest grill, wykorzystujący jednocześnie trzy metody podgrzewania. Efekt? Ulubione dania smakują zupełnie jak te przyrządzone na tradycyjnym grillu. Praktycznym dodatkiem jest również zegar.
Do innych polecanych funkcji, w które zostały wyposażone kuchenki mikrofalowe do 300 zł, zaliczamy:
  • rozmrażanie,
  • podgrzewanie,
  • gotowanie.
Jaką kuchenkę mikrofalową do 300 zł wybrać? Polecane produkty
Na zakończenie przygotowaliśmy dla ciebie 3 polecane kuchenki mikrofalowe do 300 zł. Te modele sprawdzą się doskonale w każdej kuchni!
Toshiba MWPMM20PWH – urządzenie o minimalistycznej stylistyce, które wyposażono w funkcję rozmrażania, regulator czasowy i oświetlenie LED. Polecana kuchenka mikrofalowa do 300 zł ma moc 800 W, pojemność 20 l oraz 5 programów automatycznych.
Amica AMGF17M2B – model sterowany mechanicznie, mogący pochwalić się MultiWave System, sygnałem końca pracy i gwarancją równomiernego podgrzewania potraw. Moc kuchenki wynosi 600 W, podczas gdy jej pojemność to 17 l.
Amica AMG20M70V – dobra kuchenka mikrofalowa do 300 zł z pojemnością na poziomie 20 l i mocą 700 W. Urządzenie ma funkcję podgrzewania i rozmrażania, jest sterowane mechanicznie oraz zostało wyposażone w MultiWave System i 6 poziomów mocy.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.