Data publikacji:

Lodówki side by side – ranking. Jak wybrać lodówkę dwudrzwiową?

Lodówki side by side to szczególny rodzaj lodówek dwudrzwiowych, które składają się z dwóch osobno otwieranych części – zamrażarki po lewej stronie i chłodziarki po prawej. Jak wybrać lodówki side by side? Sprawdź ranking TOP 5.

Lodówki side by side – ranking najlepszych

Jaka lodówka side by side będzie najlepsza? Zobacz przygotowanych przez nas ranking najlepszych lodówek side by side i wybierz model dla siebie.

 1. Samsung RS51K57H02C
 2. Samsung RS68N8241B1
 3. Samsung RS7528THCSP
 4. Bosch KAD90VB20
 5. LG GSJ761PZXV

Lodówki side by side – co to znaczy?

Szukasz nowoczesnej i pojemnej chłodziarki, która będzie również ozdobą kuchni? Postaw na lodówkę side by side. Czym są te urządzenia?

Lodówki side by side to szczególny rodzaj lodówek dwudrzwiowych. Wyróżniają się tym, że są zbudowane z dwóch osobno otwieranych części, które nie są ze sobą połączone. Po prawej stronie zazwyczaj znajduje się klasyczna chłodziarka, po lewej zaś zamrażarka.

Sprawdź także nasz przegląd lodówek w stylu retro.

Lodówki dwudrzwiowe side by side – zalety

Jakie są zalety lodówek side by side?

 • Lodówki side by side są wyjątkowo pojemne.
 • Jak urządzić małą kuchnię? Postaw na lodówki side by side. Zmieszczą się nawet w wąskiej kuchni ze względu na podwójne drzwi, które są krótsze niż w zwyczajnej chłodziarce.
 • Urządzenia tego typu są wygodne w użytkowaniu – nie trzeba schylać się ani klękać, aby móc swobodnie otworzyć zamrażarkę.
 • Mają więcej miejsca na półkach na drzwiach.
 • Lodówki side by side są wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności, np. dyspenser do wody lub kostkarkę.
 • Wyglądają elegancko i nowocześnie.

Do wad lodówek dwudrzwiowych oraz lodówek side by side można zaliczyć ich wysoką cenę oraz stosunkowo duży pobór energii. Jednak zawsze trzeba liczyć się z tym, że większy sprzęt będzie oznaczał większe wydatki.

Lodówki dwudrzwiowe side by side – dla kogo?

Masz dużą rodzinę? A może często przyjmujesz gości? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z tych pytań, lodówka side by side to urządzenie idealne dla ciebie. Taki sprzęt pomieści znacznie więcej jedzenia niż klasyczna chłodziarka, dlatego na pewno zda egzamin podczas świąt czy uroczystości rodzinnych.

Lodówka side by side spodoba się również wszystkim miłośnikom nowoczesnego designu oraz osobom, które po prostu lubią mieć pełną chłodziarkę, tak aby nie musieć chodzić często na zakupy.

Jaką lodówkę side by side wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup lodówki dwudrzwiowej, musisz zdecydować, czy preferujesz klasyczny model czy lodówkę side by side. Następnie zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów.

Pierwszym z nich jest pojemność chłodziarki oraz zamrażarki. Zastanów się, jak dużego sprzętu potrzebujesz oraz czy chcesz, aby dwie części lodówki side by side były równe. W niektórych modelach chłodziarka jest znacznie większa od zamrażarki. Większość urządzeń ma pojemność ok. 500-600 l.

Drugą sprawą jest pobór energii. Zwróć uwagę na klasę energetyczną sprzętu, tak aby nie mieć niemiłej niespodzianki podczas płacenia rachunku za prąd. Najlepiej, gdy urządzenie ma klasę A, A+, A++ lub nawet A+++.

Sprawdź również, jakie dodatkowe funkcje ma wybrana lodówka. Kostkarka, dyspenser do wody, system no-frost czy też intensywne chłodzenie to tylko kilka z wielu bonusów, które mogą znacznie ułatwić życie.

Lodówki side by side – ranking

Zastanawiasz się, jaką lodówkę side by side wybrać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych modeli.

5. LG GSJ761PZXV – lodówka side by side w technologii door-in-door

Ranking najpopularniejszych lodówek side by side otwiera produkt marki LG. Urządzenie działa w technologii door-in-door, dzięki której zyskujesz dodatkowe półki na drzwiach do przechowywania sosów czy napojów.

Funkcja Moist Balance Crisper sprawia, że potrawy nie miękną i nie wilgotnieją, a FRESH Balancer pozwala na dłużej zachować świeżość warzyw i owoców.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+
 • pojemność chłodziarki: 405 l
 • pojemność zamrażarki: 196 l

4. Bosch KAD90VB20 – uniwersalna lodówka side by side o dobrych parametrach

Bosch KAD90VB20 to kolejna lodówka side by side w naszym rankingu. Jest wyposażona w system No Frost, który doskonale chroni przed oblodzeniem.

Funkcja SuperCooling umożliwia szybsze chłodzenie świeżo zakupionych produktów, a MultiAirFlow zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+
 • pojemność chłodziarki: 345 l
 • pojemność zamrażarki: 163 l

3. Samsung RS7528THCSP – świetna lodówka side by side o wysokiej klasie energetycznej

Trzecie miejsce na podium rankingu lodówek side by side zajmuje Samsung RS7528THCSP. Urządzenie jest wyposażone w funkcje Twin Cooling oraz Multi Flow, dzięki którym powietrze w każdym miejscu chłodziarki ma odpowiednią wilgotnośc i temperaturę. Natomiast CoolSelect Zone pozwala na ustawienie innej temperatury w konkretnej szufladzie lodówki.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A++
 • pojemność chłodziarki: 361 l
 • pojemność zamrażarki: 211 l

2. Samsung RS68N8241B1 – pojemna lodówka side by side o wysokiej klasie energetycznej

Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych lodówek side by side zajmuje Samsung RS68N8241B1. Urządzenie wyróżnia się imponującym rozmiarem – jego pojemność całkowita to aż 617 l. Wydajny system izolacyjny sprawia, że ścianki mogą być cieńsze, dlatego lodówka nie zajmuje aż tak dużo miejsca.

System Twin Cooling zapewnia optymalną temperaturę w obydwu komorach lodówki, a Metal Cooling na tylnej ściance szybko schładza wnętrze.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A++
 • pojemność chłodziarki: 407 l
 • pojemność zamrażarki: 210 l

1. Samsung RS51K57H02C – lodówka side by side o doskonałych parametrach

Zwycięzcą naszego rankingu lodówek side by side zostaje Samsung RS51K57H02C. Urządzenie działa w oparciu o profesjonalny system chłodzenia Twin Cooling, który gwarantuje niezależny nawiew zimnego powietrza do chłodziarki oraz zamrażarki. Dzięki temu w obydwu częściach panuje odpowiednia temperatura oraz wilgotność, a jedzenie na dłużej zachowuje jakość oraz doskonały smak.

System Multi Flow zainstalowany w tej lodówce side by side zapewnia równomierne chłodzenie na każdej półce lodówki, a No Frost gwarantuje automatyczne odmrażanie.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+
 • pojemność chłodziarki: 342 l
 • pojemność zamrażarki: 218 l

Autorka: Olga Wacholc