Data modyfikacji:

Wybieramy mikser z misą obrotową. Ranking najlepszych

Obecnie znajdziesz na rynku wiele mikserów. Są te ręczne, duże wielofunkcyjne roboty kuchenne, ale także popularny w cukiernictwie mikser z misą obrotową. Ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, pozwoli ci wybrać najlepszy mikser z misą obrotową. Ponadto w poniższym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając taki mikser, i zastanawiamy się, dlaczego warto mieć go w swojej kuchni. Zapraszamy do lektury!
mikser z misą obrotową ranking

Jak działa mikser z misą obrotową z rankingu i dlaczego warto go mieć?

Chcesz kupić mikser z misą obrotową? Ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, pomoże ci wybrać najlepsze urządzenie tego typu. Ale najpierw zastanówmy się, jak w ogóle działa mikser obrotowy i jakie ma zalety.
Mikser obrotowy jest mikserem stojącym. Korpus tego miksera doczepiony jest do plastikowej lub stalowej misy, która sama się obraca. To sprawia, że składniki ubijają i ucierają się znacznie szybciej, a dodatkowo precyzyjniej. Taki mikser często ma w zestawie inne części, np. blender czy kubek miksujący. Dzięki temu możemy wypiąć mikser z urządzenia i stosować go też ręcznie.
Co wyróżnia miksery obrotowe spośród innych? Przede wszystkim większa moc, duża skala regulacji prędkości i dość przystępna cena w porównaniu z wielofunkcyjnymi robotami. Czy ten mikser ma jakieś wady? Niestety zajmuje sporo miejsca. Plus jest taki, że można wypinać z niego misę i poszczególne gadżety, aby oddzielnie je przechowywać. To zdecydowanie ułatwia sprawę.
Do czego przyda się mikser z misą obrotową? Do przygotowywania ciast i innych słodkich wypieków. Z takim mikserem ubijanie czy ucieranie stanie się szybsze i dokładniejsze. Ponadto znacznie przyspieszy pracę. Twoje ręce będą wolne, więc możesz zająć się przygotowywaniem innych elementów. Co więcej, robot z misą obrotową sprawdzi się również do przygotowywania pasztetów i wszelkich mięsnych nadzień, np. do pierogów.

Mikser z misą obrotową – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Zanim podpowiemy, jakie miksery obrotowe warto kupić, najpierw zastanówmy się, na jakie parametry mikserów zwracać uwagę podczas zakupów. Koniecznie to przeczytaj, aby kupić urządzenie, które odpowiada na wszystkie twoje potrzeby.

Moc miksera

Dlaczego moc w mikserze z misą obrotową jest tak istotna? Ponieważ bezpośrednio wpływa na szybkość i wydajność jego pracy. Ponadto miksery z dużą mocą lepiej radzą sobie z wyrabianiem gęstszych ciast i szybciej ubijają.
Zatem jaką moc powinien mieć dobry mikser z misą obrotową? Na rynku znajdziesz miksery o mocy od 200 do 750 W. Jeśli chcesz kupić sprzęt dobrej jakości, to postaw na mikser z mocą nie mniejszą niż 400 W.

Pojemność misy obrotowej

Na rynku znajdziesz miksery z mniejszą i większą misą. A to, jaki rozmiar misy wybrać, zależy w dużej mierze od tego, jak skomplikowane dania robisz i jak duże porcje przygotowujesz. Jeśli mikser ma ci posłużyć do okazjonalnego gotowania dla niewielkiej rodziny, to wówczas wybierz misę o pojemności do 3 l.
Prowadzisz własną cukiernię, pieczesz ciasta na zamówienie lub gotujesz dla dużej rodziny? Wówczas dla ciebie sprawdzi się mikser z misą od 3 do 6 l.

Końcówki wymienne

Im więcej końcówek wymiennych oferuje mikser z misą obrotową, tym lepiej. Wówczas będzie bardziej wszechstronny. Warto dodać, że w końcówkach dodatkowych czasem znajduje się też blender, co jest bardzo wygodne i wówczas dostajesz dwa urządzenia w jednym.

Materiał misy obrotowej

Na rynku znajdziesz miksery z misą plastikową lub ze stali. My polecamy misy stalowe, ponieważ są one bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia, a sama misa nie odbarwia się i nie przechodzi zapachami. To sprawia, że możesz takim mikserem przygotowywać ciasta, ale także mięsne farsze, np. z dodatkiem czosnku czy cebuli.

Regulacja prędkości oraz mocy

Każdy mikser ma kilka regulacji prędkości i mocy. Zazwyczaj od 3 do około 8. Im większy zakres regulacji, tym lepiej. Dlaczego? Wówczas mikser będzie bardziej precyzyjny i wydajniejszy. Niektóre ze składników będą wymagać bardzo niskich obrotów, a niektóre bardzo wysokich, np. białka czy śmietanka.

Tryby pracy

Zwróć uwagę na to, jakie tryby pracy ma twój mikser. Dobry mikser powinien być obowiązkowo wyposażony w tryb turbo. Niektóre z mikserów mają też dodatkowe tryby, np. pulsacyjny. W tym trybie silnik na przemian przyspiesza i zwalnia, co przydaje się chociażby podczas mieszania bardzo gęstych mas.

Funkcje dodatkowe

Dodatkowe funkcje w mikserze są szalenie przydatne. Oczywiście nie są one niezbędne, ale potrafią znacznie ułatwić pracę w wielu przypadkach. Dodatkowo przydają się, kiedy miksera będziesz używać wszechstronnie, czyli nie tylko do ciast i słodkich wypieków, ale też właśnie do mięsnych farszy.
Jakie funkcje dodatkowe znajdziesz w mikserach z misą obrotową? Niektóre z nich mają funkcję blendera, maszynki do mieszania mięsa czy moduł automatycznego zwijania kabla.

Mikser z misą obrotową – ranking polecanych urządzeń

Szukasz dobrego miksera z misą obrotową? Zerknij do poniższego rankingu, gdzie znajdziesz najwyżej oceniane miksery z misą. Mamy nadzieję, że nasz przegląd ułatwi ci wybór najlepszego urządzenia.
A ty, lubisz miksery z misą obrotową? Masz taki w swojej kuchni czy stawiasz na tradycyjny mikser lub blender? Mamy nadzieję, że dzięki naszemu powyższemu poradnikowi udało ci się wybrać urządzenie, które idealnie spełni twoje potrzeby.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.