Data publikacji:

Motorola Edge 40 Pro czy Samsung Galaxy S23? Który flagowiec wybrać?

W poniższym artykule na tapet wzięto jedne z najpopularniejszych modeli smartfonów w ostatnim czasie – Motorola Edge 40 Pro vs Samsung Galaxy S23. Oba modele porównujemy pod kątem obudowy, wydajności czy aparatów fotograficznych. Poniższe zestawienie pozwoli odpowiedzieć na pytanie, który z telefonów wybrać Motorola Edge 40 Pro czy Samsung Galaxy S23.
motorola edge 40 pro czy samsung galaxy s23

Motorola Edge 40 Pro czy Samsung S23 – podstawowe informacje o obu modelach

Wybierając nowy telefon, który ma posłużyć przez kilka lat, każdy zainteresowany stara się znaleźć jak najwięcej informacji na temat wybranego modelu. Aby poznać największą ilość szczegółów dotyczących telefonu Motorola Edge 40 Pro, które pomogą w odpowiedzi na pytanie Motorola Edge 40 Pro czy Samsung Galaxy S23, warto zwrócić uwagę na to, jak ten model telefonu przedstawia jego producent.
Hasło przewodnie promujące telefon Motorola Edge 40 Pro wskazuje, że jest to smartfon o najlepszej wydajności, dlatego mogą być nim zainteresowane te osoby, którym zależy na długiej i wydajnej pracy urządzenia bez konieczności ciągłego ładowania. Za wydajność tego urządzenia odpowiada głównie bateria o pojemności 4600 mAh oraz działanie pamięci RAM, które jest znacznie szybsze i efektywniejsze.
Producent telefonu Motorola Edge 40 Pro zwraca także uwagę na ekran tego telefonu. Jest on zakrzywiony i symetryczny, przez co ma płynnie działać, błyskawicznie reagować na dotyk i być komfortowy w użytkowaniu. Dodatkowo ekran jest pokryty szkłem Corning Gorilla Glass Victus, co zapewnia wysoką ochronę przed uderzeniami i zarysowaniami, a tył telefonu to przeciwodblaskowe szkło matowe, które jest wyjątkowo przyjemne w dotyku.
Aby poznać odpowiedź na pytanie, Motorola Edge 40 Pro czy Samsung Galaxy S23, niezbędne jest także poznanie właściwości drugiego z zestawianych modeli smartfonów, czyli propozycji telefonu od marki Samsung. Galaxy S23 to obecnie jeden z najpopularniejszych smartfonów znajdujących się na rynku. Taki fakt nie powinien nikogo dziwić, ponieważ telefon ten został stworzony z wykorzystaniem niezwykle wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, dzięki czemu jest jeszcze szybszy i daje większy komfort w codziennym użytkowaniu. Dzięki wbudowanemu procesorowi tej jakości użytkownicy Samsunga S23 mogą cieszyć się także jeszcze lepszą grafiką i obrazem w grach oraz w streamingu wideo.
Na czym jeszcze skupia się producent telefonu Samsung S23? Duża uwaga jest zwrócona w kierunku wyświetlacza, który zgodnie z obietnicami producenta ma być idealne skrojony pod wszelkie multimedia. Co to oznacza w praktyce? Wyświetlacz w Samsung Galaxy S23 ma częstotliwość odświeżania sięgającą nawet do 120 Hz, co zachwyca swoją płynnością. Dodatkowo taki wyświetlacz zapewnia uzyskanie świetnej jakości kolorów nawet w najbardziej wymagających graficznie grach, filmach lub fotografiach.
Istotnym aspektem, o którym warto wiedzieć, rozważając zakup Samsunga Galaxy S23, jest fakt, że producent telefonu podczas produkcji wziął pod uwagę dbanie o środowisko. Co to oznacza? Samsung Galaxy S23 wykonany jest z przetworzonego w procesie recyklingu szkła oraz folii PET, a wykorzystane do jego stworzenia barwniki mają pochodzenie naturalne. Co więcej, pudełko, w które zapakowany jest nowy Samsung Galaxy S23, wykonane zostało z przetworzonego w procesie recyklingu papieru i papierowej ochronnej folii.
motorola edge 40 pro

Motorola Edge 40 Pro vs Samsung S23 – jakie robią zdjęcia?

Znacząca większość użytkowników telefonu, wybierając nowy model smartfona, kieruje się jakością aparatu i możliwościami fotograficznymi danego modelu. Jak to wygląda w zestawieniu Motorola Edge 40 Pro vs Samsung Galaxy S23?
W Samsungu producent skupił dużą uwagę do optymalizacji telefonu pod kątem fotografii, zarówno tej w łatwych dziennych warunkach, jak i fotografii nocnej. Główny aparat w tym telefonie ma rozdzielczość 50 Mpix, a wsparciem dla niego są dodatkowe dwa aparaty – ultraszerokokątny 12 Mpix i z trzykrotnym zoomem optycznym 10 Mpix.
W Motoroli Edge 40 Pro również można znaleźć trzy aparaty, z czego główny aparat ma rozdzielczość 50 Mpix. Dodatkowe wsparcie w postaci obiektywu szerokokątnego pozwala na uchwycenie jaśniejszych i pełniejszych kadrów, co przekonuje do siebie fanów dobrej fotografii.

Który telefon ma bardziej pojemną baterię? Motorola Edge 40 Pro czy Samsung S23?

Jaką baterię ma Motorola Edge 40 Pro? W tym telefonie producent umieścił baterię o pojemności 4600 mAh i wzbogacił ją o funkcję szybkiego ładowania Turbo Power 125 W. W telefonie Samsung S23 można znaleźć baterię bardziej pojemną niż w poprzednich generacjach. Bateria o pojemności 3900 mAh w połączeniu z energooszczędnym procesorem pozwala na uzyskanie wyjątkowo wydajnej pracy bez zmartwień o konieczność ładowania telefonu.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!