Data publikacji:

Myszka do MacBooka. Czy tylko Magic Mouse? 

Myszka do MacBooka znacznie ułatwia pracę i poruszanie się po interfejsie komputera. Czy dedykowana do tego modelu popularna Magic Mouse jest jedynym dobrym wyborem? Postanowiliśmy to sprawdzić!

myszka do macbooka

Dlaczego warto kupić myszkę do MacBooka? 

Myszki to urządzenia wskazujące, które pozwalają nam przeciągać kursor po ekranie komputera. W porównaniu do wbudowanego gładzika są one o wiele precyzyjniejsze, a naturalny ruch ręki sprawia, że nie męczy się ona tak szybko. Dodatkowo mamy pod ręką przyciski funkcyjne, które umożliwiają wykonywanie takich czynności jak klikanie, kopiowanie czy wywoływanie poszczególnych komend.

Myszka sprawdza się zarówno podczas przeglądania stron internetowych czy korzystania z aplikacji biurowych. To obowiązkowe akcesorium dla każdego, kto chce wykorzystać pełny potencjał swojego laptopa.

Czy myszka Magic Mouse to jedyny wybór do MacBooka? 

Magic Mouse to myszka dedykowana wyłącznie do urządzeń Apple. Na tle konkurencji wyróżnia się ona przede wszystkim bardzo ciekawym wzornictwem. Całkowicie pozbawiona przewodów na jednym cyklu ładowania jest w stanie pracować przynajmniej kilka tygodni.

Jednak jej największym plusem jest wsparcie dla systemowych gestów. Przeciągnięcie dwoma palcami w lewo lub prawo powoduje przełączenie okna, natomiast dwukrotne tapnięcie przybliża obraz. Oczywiście tych możliwości jest dużo więcej.

Konstrukcja oparta jest na dotykowym panelu oraz dwóch fizycznych przyciskach. To przekłada się na ogromne możliwości. Niski profil myszki nie będzie idealny dla każdego. Osoby, które mają duże dłonie, po pewnym czasie mogą odczuwać dyskomfort.

Jednak ostatecznie Apple Magic Mouse 2 to świetna propozycja do codziennego użytkowania. Warto dodać, że mysz świetnie rozumie się z urządzeniami Apple, dlatego nie ma mowy o zrywaniu połączenia czy zacinaniu się podczas działania.

Czy w takim razie Magic Mouse to jedyny słuszny wybór do MacBooka? Oczywiście, że nie! Wbudowany moduł Bluetooth we wszystkich laptopach Apple sprawia, że możemy podłączyć do niego dowolną mysz. Wiele z nich ma rozwiązania, które działają z MacBookami, dlatego możemy cieszyć się przyciskami funkcyjnymi, a także ergonomiczną obudową. Wybór poszczególnych urządzeń jest ogromny!

Polecane myszki do MacBooków od innych producentów

Logitech MX Master 2S 

Jedna z lepiej ocenianych myszek do MacBooków charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, który idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Czułość wynosząca 4000 DPI powoduje, że ruchy mogą być śledzone na dowolnej powierzchni. Wbudowana bateria myszy pozwoli na 70 dni bezproblemowego działania. Całość dopełniają przyciski funkcyjne, które można samodzielnie zaprogramować.

Corsair Harpoon Wireless 

Bezprzewodowa myszka z podświetleniem prezentuje się znakomicie. Choć została zaprojektowana dla graczy, to w połączeniu z MacBookiem będzie ona tworzyła zgrany duet. Waga zaledwie 99 gramów jest jednym z atutów tego modelu. Bateria wystarczy na 60 godzin działania, natomiast przyciski wytrzymają 50 milionów kliknięć.

Logitech MX Ergo 

Jeżeli spędzasz przed ekranem komputera długie godziny, to ta myszka jest dla ciebie. Logitech MX Ergo ma 8 przycisków funkcyjnych, natomiast jej czułość wynosi 2000 dpi. To dobre parametry do komfortowego korzystania. Ciekawie wygląda specjalne kółko, które pozwala na precyzyjne przewijanie oraz przechylanie. Wbudowana bateria myszy jest w stanie wytrzymać 4 miesiące bez konieczności ładowania.

Autor: Bartłomiej Mazurek