Data modyfikacji:

Najlepszy krokomierz. Rankingi urządzeń

Chcesz rozpocząć monitorowanie swojej aktywności? Zacznij od liczenia kroków. Wbrew pozorom spacery to doskonały sposób na zachowanie kondycji i zadbanie o swoje zdrowie. Idealnym towarzyszem codziennych przechadzek po okolicy będzie krokomierz. Sprawdź nasz ranking najlepszych krokomierzy.

krokomierz

Krokimierz. Ranking polecanych

Chcesz rozpocząć monitorowanie swojej aktywności? Zacznij od liczenia kroków. Wbrew pozorom spacery to doskonały sposób na zachowanie kondycji i zadbanie o swoje zdrowie. Idealnym towarzyszem codziennych przechadzek po okolicy będzie krokomierz. Sprawdź nasz ranking polecanych modeli!

  1. FitGO FW11
  2. Brother z wyświetlaczem wielofunkcyjnym
  3. SKMEI 111B
  4. inSPORTline Strippy
  5. Garmin VivoActive 3

Czym jest i jak działa krokomierz?

Krokomierz, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie do liczenia kroków, które może przyjmować trzy formy – aplikacji w smartfonie, opaski lub zegarka. Korzystanie z niego jest banalnie proste, bo tak naprawdę jedyne, co musisz robić, to mieć go zawsze przy sobie i w dowolnym momencie sprawdzić poziom dziennej aktywności.

Równie łatwy jest sposób działania krokomierzy, które znajdziesz w rankingu. Urządzenia w formie zegarka lub opaski są wyposażone w specjalne wahadło umieszczone na sprężynie. Materiał, z którego powstaje, pozwala na przewodzenie impulsów elektrycznych pod wpływem twoich ruchów. I to właśnie one odpowiadają za liczenie każdego zrobionego kroku.

Najlepszy krokomierz – dlaczego warto go mać?

Dlaczego warto zafundować sobiekrokomierz na rękę? To urządzenie to świetny motywator, dzięki któremu regularna aktywność staje się przyjemniejsza. Z jego pomocą możesz także sprawdzać spalone kalorie i liczbę przebytych kilometrów, a następnie, na podstawie tych danych, dbać o właściwą kaloryczność wszystkich posiłków w ciągu dnia. W efekcie osiągnięcie wymarzonej sylwetki może stać się łatwiejsze.

Jak wybrać najlepszy krokomierz?

Najlepszym krokomierzem jest ten w formie zegarka lub aplikacji. W przeciwieństwie do opaski jest wzbogacony o mnóstwo praktycznych dodatków – licznik spalonych kalorii czy możliwość ustawiania celu. Szczególnie ciekawa jest druga opcja, dzięki której zyskasz motywację do codziennych spacerów. Efekt? Regularna aktywność fizyczna i nieustannie uczucie satysfakcji.

Jeśli zdecydujesz się na opaskę lub zegarek z krokomierzem, to w trakcie zakupu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcjonalność. Oprócz licznika kalorii pomocne mogą okazać się również funkcje mierzenia tętna i oddechu.

Oczywiście nie bez znaczenia jest także design sprzętu. Wygląd powinien idealnie pasować do ubrań w twojej szafie i sprawiać, że krokomierz dobrze prezentuje się na nadgarstku.

Ranking krokomierzy

Chcesz zafundować sobie krokomierz? Nasz ranking z pewnością pomoże ci w jego zakupie. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie urządzeń, które są chętnie wybierane przez użytkowników Ceneo.pl.

FitGO FW11

To zdecydowanie najlepszy krokomierz w naszym rankingu. Jeśli szukasz jakości i funkcjonalności w przystępnej cenie, to będzie doskonałym wyborem. Minimalistyczny sprzęt jest wyposażony dodatkowo w monitor snu, pulsometr, komunikację bezprzewodową Bluetooth i pomiar spalonych kalorii.

Krokomierz Brother z wyświetlaczem wielofunkcyjnym

Ma funkcję stopera, zegarka i budzika, umożliwia ustawienie twojej wagi i wzrostu, a do tego liczy nie tylko spalone kalorie, ale także tkankę tłuszczową. Z pomocą urządzenia możesz również kontrolować przebyte dystanse.

SKMEI 111B

To duży i wygodny krokomierz, który wyposażono w system wstrząsoodporny, pulsometr i dwa aktywne alarmy. Model zasilany baterią jest także wodoszczelny oraz pozwala na pomiar spalonych kalorii i przebytego dystansu.

inSPORTline Strippy

To jeden z najlepszych krokomierzy, który zamówisz w kolorze żółtym lub niebieskim. Model mierzy przebytą odległość, spalone kalorie oraz czas spędzony na spacerze. Dodatkowo jest wyposażony w budzik, a jego konstrukcja została zamknięta w silikonowym, wodoodpornym korpusie.

Garmin VivoActive 3

To ostatni polecany krokomierz w rankingu. Urządzenie nie tylko liczy kroki, ale także umożliwia dokonywanie płatności, jest wyposażone w GPS oraz może zostać połączone z telefonem. Z powodzeniem możesz używać modelu i podczas spacerów, i w trakcie innego rodzaju aktywności – gry w golfa, przejażdżki na rowerze czy pływania.