Data modyfikacji:

Jaki jest najmocniejszy klej do protez?

Coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na skorzystanie z protez zębowych. Świat stomatologiczny stale się rozwija, dlatego proponowanie obecnie protezy zębowe są niezwykle wygodne, trwałe oraz – co najważniejsze – wyglądają naturalnie i są całkowicie dopasowywane do osoby. Protezy zębowe to wygodne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów odczuwają ubytki w uzębieniu lub całkowity jego brak.

klej do protez
Proces dopasowywania protez zębowych oraz przyzwyczajanie organizmu do ich obecności może potrwać nawet kilka tygodni, jednak efekt, jaki można dzięki temu uzyskać, zdecydowanie wynagradza ten dyskomfort. Protezy zębowe, na jakie można się zdecydować, dzielą się na protezy stałe oraz protezy ruchome.

Ruchoma wersja protez wymaga od użytkownika odpowiedniego zabezpieczenia, aby w ciągu codziennych aktywności protezy nie przemieszczały się i nie wzbudzały dyskomfortu. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest przytwierdzanie protez do dziąseł przy użyciu specjalnie opracowanego kleju. Klej do mocowania protez zapewnia wygodę oraz niweluje ryzyko pojawienia się stanów zapalnych i urazów w okolicach jamy ustnej.

Jak działa klej do protez?

Obecnie klej do protez znaleźć można w kilku formach – jako krem, żel lub proszek. Klej do protez to substancja, która w tym przypadku działa jak spoiwo łączące dziąsło z protezą, tworząc miękką tkankę łączącą. Klej do protez to bezpieczny preparat, po który mogą sięgać osoby w różnym wieku. Dobry klej do protez nie uczula i nie powoduje podrażnień, jednak przed jego zastosowaniem warto sprawdzić wszystkie składniki użyte do jego produkcji.

Z kleju do protez powinny korzystać osoby, które cierpią na zanik kości lub zmagają się z suchością w ustach, czyli kserostomią. Suchość w ustach sprawia, że proteza gorzej utrzymuje się na tkance dziąsłowej, dlatego, aby zapobiec przykrym wypadkom, warto sięgnąć po najmocniejszy klej do protez.

Klej do protez to substancja adhezyjna, która została stworzona dla osób korzystających z ruchomych protez zębowych. Dobre kleje do protez działają natychmiastowo i zapewniają wielogodzinną ochronę. Wbrew częstym obawom, ślina, która gromadzi się w jamie ustnej, nie rozpuszcza kleju i nie wpływa negatywnie na jego działanie.

Stosowanie kleju do protez ma wiele zalet, wśród których warto wymienić te najistotniejsze:

 • klej do protez unieruchamia protezę i sprawia, że nie przesuwa się ona w trakcie mówienia, jedzenia i picia, 
 • klej do protez zapewnia doskonałą ochronę przed dostawaniem się resztek jedzenia pomiędzy protezę a dziąsła
 • najlepszy klej do protez zabezpiecza dziąsła przed zwiększonym naciskiem, tworząc powłokę amortyzującą pomiędzy protezą a dziąsłem, 
 • klej do protez ułatwia jej wyjmowanie i oczyszczanie.

Najmocniejszy krem do protez zębowych – jak stosować?

Korzystanie z najmocniejszego kleju do protez jest wyjątkowo łatwe i szybkie. Klej należy nakładać zawsze na dobrze wyczyszczoną i osuszoną protezę. Aplikacja polega na nałożeniu kilku krótkich pasków kleju, które powinny się znajdować blisko krawędzi protezy.

W przypadku wątpliwości co do tego, ile kleju należy nałożyć, warto sięgnąć po ulotkę dołączoną przez producenta, gdzie można znaleźć informacje o idealnej dawce kleju dla danego produktu. Nie należy nakładać zbyt obfitej warstwy kleju, ponieważ może ona wypłynąć poza krawędzie protezy. Przed włożeniem protezy do ust warto przepłukać ją wodą, a po przyłożeniu protezy do dziąseł należy mocniej ją przycisnąć. Takie techniki sprawiają, że klej lepiej i dłużej się utrzymuje oraz ochrania protezę.

Najmocniejszy klej do protez – jak długo się utrzymuje?

Najmocniejsze kleje do protez potrafią działać nawet przez wiele godzin. Kleje do protez, które uznane są za najlepsze, mogą zapewnić ochronę i dobre mocowanie protezy przez minimum 12 godzin.

Korzystając z kleju do protez, warto pamiętać, że protezę ruchomą należy każdorazowo wyjąć przed snem oraz dokładnie umyć z resztek jedzenia oraz pozostałości po warstwie kleju. Protezę po wyjęciu z jamy ustnej najlepiej przechowywać w suchym i zamkniętym pudełku.

Najmocniejszy klej do protez zapewnia wygodę i komfort podczas codziennych czynności, bez obaw o poruszanie się lub wypadnięcie protezy oraz o resztki jedzenia, które mogą się pod nią dostać.

Jaki jest najmocniejszy klej do protez?

Wybierając klej do protezy ruchomej, warto zwrócić uwagę na jego skład oraz długość działania, jaką zapewnia producent. Najmocniejsze kleje do protez, które obecnie można dostać, zapewniają wielogodzinne działanie nawet przez cały dzień. Kleje do protez, które obecnie wybierane są najczęściej, to:

 • Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy Krem mocujący do protez zębowych
 • Bonyplus extra mocny klej do protez,
 • Blend-a-dent klej do protez Extra Stark,
 • Fittydent Super,
 • Ziaja Mintperfekt.

Kiedy nie używać kleju do protez? Przeciwwskazania

Klej do protez to bezpieczna substancja, z której korzysta każdego dnia wiele osób. Najmocniejsze kleje do protez nie są szkodliwe dla organizmu człowieka, nie powodują alergii oraz nie wywołują podrażnień jamy ustnej.

Składniki klejów do protez to najczęściej substancje pochodzenia naturalnego, które nie szkodą człowiekowi oraz samej protezie. W składzie najmocniejszych klejów do protez znaleźć można powszechnie znane składniki, takie jak skrobia czy naturalna guma.

Mimo zalet stosowania kleju do protez, warto pamiętać, że nie w każdej sytuacji jest to zalecane. Kleju do protez powinny unikać osoby, które:

 • mają w jamie ustnej otwarte rany, otarcia lub inne uszkodzenia,
 • mają źle dopasowaną protezę, która wymaga użycia większej niż zalecana dawka kleju,
 • mają alergię na jeden ze składników kleju do protez.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements