Data publikacji:

Naturalny olejek do włosów – który powinnaś wypróbować?

Naturalne olejki do włosów to prosty i skuteczny sposób na piękne, zdrowe kosmyki – bez chemii i bez kompromisów. Jeśli szukasz naturalnej alternatywy dla sklepowych masek i serum, sprawdź, który olejek będzie najlepszy dla Twoich włosów.
Naturalny olejek do włosów

Dlaczego warto sięgnąć po naturalne olejki?

Drogocenne właściwości naturalnych kosmetyków znamy już od dawna, ale o pielęgnacji z ich pomocą najczęściej mówi się w kontekście twarzy i ciała. Tymczasem naturalny olejek to również świetny preparat do włosów – zmiękcza i odżywia, wspomaga wzrost kosmyków, a także pomaga walczyć z łupieżem.

Olejek kokosowy – klasyk w pielęgnacji suchych włosów

Olejek kokosowy, znany jako zamiennik balsamu lub kremu do twarzy, można z powodzeniem nakładać również na włosy. Sprawdza się świetnie przy pielęgnacji suchych i łamliwych kosmyków, przywracając im blask, witalność i miękkość.

Jojoba – regeneracja i regulacja sebum

Podobne działanie ma olejek jojoba, który odżywia zniszczone włosy wymagające intensywnej odnowy. Dodatkowo ogranicza wydzielanie sebum, dzięki czemu sprawdza się jako maska na kosmyki przetłuszczające się.

Olejek rycynowy – wzmocnienie i wygładzenie

Dobrze znanym kosmetykiem do włosów jest olejek rycynowy, który działa kompleksowo. Zmiękcza, odżywia i wygładza włosy, a także zapobiega ich wypadaniu. Ze względu na mocne działanie nie powinien być nakładany w czystej postaci, ale jako dodatek do innego wyciągu, na przykład jojoba czy ze słodkich migdałów.

Olejki z naturalnym filtrem UV – ochrona i nawilżenie

Niektóre oleje zawierają naturalne filtry UV, więc sprawdzają się w letniej pielęgnacji włosów. Takie właściwości wykazuje olejek z awokado, a także z orzechów macadamia i kiełków pszenicy. Wszystkie trzy dodatkowo nawilżają i zmiękczają kosmyki.

Olejek z gorczycy, imbir i rozmaryn – na wzmocnienie cebulek

Przed przerzedzeniem fryzury chroni olejek z gorczycy, który nałożony na skórę głowy pobudza krążenie krwi i wzmacnia cebulki. Podobne właściwości wykazuje rozgrzewający wyciąg imbirowy, a także rozmarynowy, który dodatkowo wspomaga zwalczanie łupieżu. Wszystkie trzy rodzaje powinno się stosować jako składnik mieszanek, a nie samodzielnie.

Jak olejować włosy, żeby naprawdę działało?

Olejowanie można przeprowadzać na suchych lub mokrych włosach. Na suche bądź wilgotne kosmyki nakładamy olejek na maksymalnie pół godziny przed ich umyciem lub – co jest zalecane – na całą noc, ponieważ substancja potrzebuje czasu, by zadziałać w głębi włosa.
Olejowanie na mokro powinno się odbywać przy użyciu minimalnej ilości olejku, by nie obciążyć kosmyków. Z kolei pielęgnacja na sucho sprawdzi się zwłaszcza w przypadku końcówek włosów.
Zdjęcie: Envato Elements
Kasia Szulik
Autor: Redakcja Ceneo