Data publikacji:

Amazfit GTR 4. Premiera, cena i specyfikacja

Marka Amazfit istnieje na rynku od 2015 roku, producent od samego początku skupia się na inteligentnych opaskach i zegarkach, a także na mobilnych gadżetach przeznaczonych dla osób aktywnie spędzających wolne chwile lub dbających o zdrowie. Jednym z flagowych produktów firmy są cieszące się powodzeniem smartwatche z serii GTR. W 2022 roku na rynku ma pojawić się najnowsza wersja urządzenia Amazfit GTR 4, dowiedz się zatem, co wiemy o jego konfiguracji oraz premierze.
amazfit gtr 4

Amazfit GTR 4 – kiedy premiera, jakie modele?

Informacje na temat Amazfit nie pochodzą obecnie z żadnych oficjalnych źródeł i oparte są na plotkach. Ich źródłem są między innymi na informacje dostarczonych przez producenta do amerykańskiej organizacji FCC, certyfikującej różnego urządzenia elektroniczne, posiadające możliwość wysyłania sygnału radiowego (w tym wypadku Bluetooth). Według nich, producent rozszerzy serię swoich zegarków o nowy produkt nieobecny w serii 3. Poza smartwatchami Amazfit GTR 4, GTR 4 Pro oraz GTS 4, w planach ma znajdować się także model GTS 4 Mini, odznaczający się bardziej kompaktowymi wymiarami. Przypomnijmy przy tym, że sprzęt z linii GTS ma kwadratowy wyświetlacz, podczas gdy GTR wyposażone są w klasyczną okrągłą tarczę.
Kiedy należy więc spodziewać się debiutu nowych urządzeń. Według branżowych obserwatorów, oficjalna zapowiedź nadejdzie w trzecim kwartale 2022 roku (1 lipca – 30 września). Gadżety powinny trafić na półki sklepowe najpóźniej w okresie świątecznym.
Na razie trudno spekulować jeżeli chodzi o cenę modeli z serii Amazfit GTR 4, najprawdopodobniej będzie zbliżona do tej, którą miały zegarki GTR 3.

Amazfit GTR 3 i GTR 3 Pro – przegląd możliwości modeli z 2021 roku

Pewne pojęcie o potencjalnym kierunku rozwoju serii GTR może dać nam przyjrzenie się technicznej specyfikacji zegarów z 2021 roku. Amazfit wypuścił wówczas na rynek dwa różniące się modele GTR 3, w wersji podstawowej oraz profesjonalnej.
Zegarki posiadają bezramkowe okrągłe dotykowe wyświetlacze OLED, o przekątnej 1,39 cala (GTR 3) lub 1,45 cala (GTR 3 Pro), wyposażone w matrycą z mocnym zagęszczeniem pikseli i wysoką rozdzielczością obrazu. Producent chwali się też niezwykle dobrą widocznością tarczy, nawet w pełnym świetle słonecznym.
Oba urządzenia mają wielofunkcyjny biometryczny sensor, mierzący tętno, zawartość tlenu we krwi, poziom stresu i jakość snu. Jak wiele urządzeń w swojej klasie, zegarki wysyłają też uprzednio skonfigurowane alerty zdrowotne, zachęcające nas do ruszenia się z miejsca lub ostrzegające o zbyt wysokim zdenerwowaniu.
Zarówno GTR 3, jak i GTR 3 Pro oferują aż 150 trybów sportowych, monitorujących między innymi spalone kalorie, a także obsługę pięciu systemów nawigacji satelitarnej. Modele wykorzystują autorską nakładkę na Androida o nazwie ZEPP OS (ze wsparciem dla asystenta głosowego Google oraz Alexa), oferującą ponad setkę statycznych i animowanych tarcz wyświetlacza, które dopasujemy do własnego nastroju.
Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu w trybie oszczędzania energii wynosi odpowiednio 35 dni (GTR 3) oraz 30 dni (GTR 3 Pro). Pojemność baterii w obu urządzeniach to 450 mAh.
Zdjęcie: Materiały producenta