Data modyfikacji:

Apple sprzedał już ponad 2,3 miliardów iPhone’ów

Według najświeższych statystyk, do użytkowników na całym świecie trafiło w sumie ponad 2,32 mld iPhone’ów. Liczba ta obejmuje wszystkie warianty i wersje smartfona, począwszy od jego historycznego oryginalnego modelu, który zadebiutował w sprzedaży w 2007 roku. Pierwszy iPhone przypieczętował kierunek rozwoju telefonów komórkowych, ostatecznie spychając w niebyt urządzenia wyposażone w fizyczne klawisze oraz niewielkie wyświetlacze.
Reperkusje iPhone’owej rewolucji sprzed kilkunastu lat odczuwamy do dziś i mimo licznych prób, żaden z konkurentów nie wprowadził na rynek smartfona o alternatywnej konstrukcji, który spotkałby się z dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Nowych trendów nie zdołały zbudować telefony z elastycznymi i składanymi ekranami. Apple cały czas narzuca też rynkowi wiele nowych rozwiązań technologicznych, choć oczywiście nie są one już tak przełomowe jak przed laty. Spółka np. jako pierwsza zrezygnowała ze standardowego wejścia słuchawkowego w telefonie, dystrybucji ładowarki w zestawie z urządzeniem, a ostatnio także z możliwości instalacji fizycznej karty SIM.
Dzięki sukcesowi iPhone’ów Apple znajduje się na podium najwyżej wycenianych spółek świata. Mimo kilkunastu lat obecności na rynku, iPhone’y są wciąż niezwykle pożądanymi urządzeniami, bez względu na szerokość geograficzną. Dla porównania, Samsung, a więc największy konkurent Apple’a na rynku sprzętu mobilnego, sprzedał w sumie 2 miliardy smartfonów ze swojej flagowej serii Galaxy S, która pojawiła się w sprzedaży po raz pierwszy w 2010 roku.