Data modyfikacji:

DJI Mini 4 Pro bez tajemnic. Doskonały dron dla wymagających

Do oferty DJI trafiła właśnie nowa, odświeżona wersja drona Mini 4 Pro. Producent w zastosował nowy zestaw czujników, które wykrywają przeszkody z każdej strony, natomiast system transmisji pozwala na uzyskanie zasięgu wynoszącego nawet 20 km. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z popularniejszych dronów o masie nieprzekraczającej 249 gramów!
DJI Mini 4 Pro

W DJI Mini 4 Pro pojawiła się ważna nowość!

Nowy DJI Mini 4 Pro na pierwszy rzut oka wygląda dość podobnie do swojego poprzednika. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej, to na obudowie można  zaobserwować nowe czujniki, które teraz wykrywają przeszkody we wszystkich czterech kierunkach! To niezwykle ważna nowość pozwalająca na komfortowe latanie bez obawy o rozbicie drona. Cała konstrukcja nadal waży mniej niż 249 gramów, dlatego operator może latać bez większych ograniczeń, choć oczywiście jest to uzależnione od danego kraju. 
Bateria w DJI Mini 4 Pro jest w stanie wytrzymać 34 minuty lotu, co w porównaniu do trzeciej generacji jest wynikiem dość podobnym. Dla pilotów ważną informacją jest przyznanie klasy C0, która spełnia europejskie normy i pozwala na legalne latanie. Nowy dron powinien zagwarantować większy zasięg. Jest to zasługa technologii DJI O4, która umożliwia przesyłanie obrazu do kontrolera w rozdzielczości Full HD na odległość nawet 20 kilometrów! Wiele wskazuje na to, że model może trafić do rankingu dronów.

Kamera DJI Mini 4 Pro jest jeszcze lepsza!

Kamera w DJI Mini 4 Pro ma matrycę o wielkości 1/1.3 cala, czyli dokładnie taką jak w Mini 3 Pro. Sensor dysponuje funkcją Dual Native ISO Fusion, a także obiektywem z jasnym światłem f/1.7. Taka konfiguracja przekłada się na większy zakres dynamiczny, co w szczególności będzie zauważalne w słabych warunkach oświetleniowych.
W DJI Mini 4 Pro możemy rejestrować obraz w jakości 4K i 60 kl./s z włączonym trybem HDR. To sprawia, że możemy uzyskać płynny materiał o praktycznie dowolnej porze dnia. Lepsza jakość materiałów filmowych to również zasługa ulepszonego algorytmu redukcji szumów. 
Jedną z ważnych nowości jest wprowadzenie 10-bitowego profilu D-LOG M, który do tej pory był dostępny wyłączenie w serii Air oraz Mavic. To pozwala na samodzielne kolorowanie filmów i tworzenie własnego, niepowtarzalnego stylu. Miłośnicy dronowej fotografii nie powinni być rozczarowani, ponieważ DJI Mini 4 Pro ma funkcję robienia zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix! 
W filmowaniu nowym dronem pomaga tryb dużego nachylenia gimbala, który ustawia się pod kątem 60 stopni i pozwala na tworzenie ujęć z nowej perspektywy. Ponadto, gimbal obraca się, aby zapewnić pionowy materiał idealny do mediów społecznościowych. Ponadto mamy cyfrowy zoom z 2-krotnym lub 4-krotnym przybliżeniem.

DJI Mini 4 Pro - ceny i dostępność 

DJI Mini 4 Pro jest już dostępny do kupienia w polskich sklepach! Podstawowa wersja drona z kontrolerem RC-N2 została wyceniona na kwotę 4099 złotych. Ciekawie prezentuje się wersja DJI Mini 4 Pro Fly More Combo z kontrolerem RC2 oraz zestawem dwóch dodatkowych baterii. Za cały zestaw zapłacimy 5749 złotych. 
DJI Mini 4 Pro specyfikacja: 
 • waga: 249 g 
 • wymiary: złożony 148x94x64 mm 
 • rozłożony 298x373x101 mm 
 • czas lotu: 34 minuty/45 minut z akumulatorem Flight Battery Plus
 • maksymalny dystans: 18 km/25 km z powiększoną baterią 
 • systemy pozycjonowania: GPS + Galileo + BeiDou 
 • pamięć wewnętrzna: 2 GB 
 • rozdzielczość: 48 Mpix
 • ISO: 100 - 6400
 • zdjęcia: 12 Mpix/48 Mpix
 • Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.