Data publikacji:

Jaka będzie najlepsza słuchawka Bluetooth dla kierowcy?

Zestaw słuchawkowy do samochodu to swoiste must have dla wszystkich zawodowych kierowców, a także dla osób, które często prowadzą rozmowy telefoniczne i jednocześnie przebywają sporo godzin w korkach. Słuchawka Bluetooth dla kierowcy umożliwia swobodne rozmawianie przez telefon bez konieczności łamania przepisów czy ryzyka otrzymania mandatu. Dowiedz się, jaka jest najlepsza słuchawka Bluetooth dla kierowcy, sprawdzając nasz ranking słuchawek.
najlepsza słuchawka bluetooth dla kierowcy

Wady i zalety korzystania ze słuchawek dla kierowcy

Słuchawki dla kierowców uznawane są za najlepszą metodę prowadzenia rozmów w samochodzie, która nie grozi otrzymaniem mandatu. Sprawdzają się doskonale niezależnie od okoliczności i mogą przyspieszyć odbieranie telefonów. Można wykorzystywać je także w innych celach, niż rozmawianie – jak słuchanie wskazówek z GPS czy muzyki.
Dużą zaletą korzystania ze słuchawek jest to, że osoby przewożone w samochodzie nie słyszą ani rozmówcy, ani muzyki. Wady tego rozwiązania wyznaczają zazwyczaj mankamenty konkretnych urządzeń – np. tendencja do uszkodzeń, problemy z parowaniem czy słaby mikrofon. Żeby je wyeliminować, należy znaleźć polecany, godny uwagi model słuchawki.

Na co zwracać uwagę, wybierając słuchawkę dla kierowcy?

Na co zwracać uwagę, kupując słuchawkę dla kierowcy? Sprawdź przede wszystkim:
 • jej zasięg – za standard wśród słuchawek samochodowych uznaje się 10 metrów, tak samo jak w przypadku tych, z których korzystamy w domu;
 • obecność akumulatora – rekomendujemy wybór słuchawek, które ładujemy samodzielnie. Częsta wymiana baterii skutecznie uprzykrza korzystanie z zestawu;
 • czas pracy na jednym ładowaniu – uwzględniając długość tras, jakie zazwyczaj pokonujesz.
 • Żeby słuchawka dla kierowcy sprawdzała się dobrze, należy poświęcić odrobinę uwagi zakupowi odpowiedniego produktu. Pomoże Ci w tym nasz ranking słuchawek, który znajdziesz poniżej. Znalazły się w nim wyłącznie dobrze oceniane produkty, sprawdzone przez setki użytkowników.

  Polecane słuchawki dla kierowców

  Jabra Talk 25 SE

  Jednym z modeli, który otrzymuje najwięcej pozytywnych opinii wśród internautów, jest model Jabra Talk 25 SE. Znajdziemy go w cenie poniżej 180 złotych, zatem nie jest to najtańsza z możliwych słuchawek. Produkt działa na jednym ładowaniu do 9 godzin pracy. Został wyposażony w Bluetooth 5.0 i działa standardowo do 10 metrów od telefonu.
  Gwarantuje bardzo dobrą słyszalność zarówno rozmówcy, jak i kierowcy. Bez przeszkód można korzystać z niej także w porozumieniu z systemem GPS. Można słuchać przez nią także muzyki. Produkt jest zdolny do 10 dni czuwania, a po odłączeniu od urządzenia wyłącza się sam, by oszczędzać energię. W uchu prezentuje się nienagannie, a do tego ma kontrolkę wskazującą naładowanie akumulatora. To prawdopodobnie najlepsza słuchawka Bluetooth dla kierowcy!

  Jabra Talk 5

  Jabra Talk 5 to słuchawka Bluetooth dla kierowcy o nieco gorszych parametrach od poprzedniczki, jednak należy zauważyć, że jest ona prawie 3 razy tańsza. Słuchawka łączy się przy pomocy Bluetooth 2.1, ma zasięg na poziomie 10 metrów oraz może działać na jednym ładowaniu nawet do 11 godzin.
  Ma elegancki, nowoczesny design, który świetnie skomponuje się zarówno ze strojem o sportowym sznycie, jak i z garniturem. Ma funkcję szybkiego parowania oraz zapewnia świetną jakość rozmów. Urządzenie jest malutkie, a jego zaczep można dopasować do budowy swojego ucha.

  Plantronics Voyager Legend

  Plantronics Voyager Legend to nieco wyższej klasy słuchawki dla kierowców, które są doskonale znane na rynku zestawów słuchawkowych. Oferuje oryginalny, wyróżniający się wygląd, a to za sprawą słuchawki połączonej z wysuniętym mikrofonem, który ma jeszcze lepiej wyłapywać to, co mówi użytkownik słuchawki. Model wyposażono w łączność Bluetooth 3.0. Ma pojemny akumulator, który umożliwia pracę na jednym ładowaniu nawet do 7 godzin. Możliwe jest kończenie rozmów, oddzwanianie lub operowanie muzyką z poziomu słuchawki, co sprawia, że nie trzeba mieć telefonu zawsze pod ręką.

  XBLITZ Blue 200

  XBLITZ Blue 200 pomimo bardzo niskiej ceny ma znacznie lepsze parametry niż większość słuchawek dostępnych na rynku. Oferuje zasięg aż do 15 metrów i łączny czas pracy na poziomie 30 godzin! To zestaw słuchawkowy do samochodu, który korzysta z Bluetooth 5.0. Pomimo tak zadowalających parametrów niektórzy użytkownicy skarżą się na problemy z parowaniem czy zanikaniem głosu. Większość jest jednak zdecydowanie zadowolona, a produkt otrzymuje w większości rankingów wysoką notę 4 na 5 gwiazdek.

  Philips SHB1202/10

  To model o porządnym wyglądzie, który z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających. Utrzymany w złoto-czarnej stylistyce zestaw głośnomówiący działa na jednym ładowaniu do 5 godzin i korzysta z łączności Bluetooth 3.0 oraz EDR. Zasięg działania tego modelu wynosi 10 metrów odległości od telefonu. Cena produktu jest zdecydowanie zachęcająca, podobnie jak opinie o nim.

  Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

  W zestawieniu nie mogło zabraknąć fantastycznie ocenianej Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic, która znajduje się w dość niskim przedziale cenowym. To produkt, który spełni wymagania większości użytkowników o przeciętnych potrzebach. Korzysta z łączności Bluetooth 4.1, działa około 4 godziny na jednym ładowaniu i oferuje standardowy zasięg do 10 metrów.
  Czymś, co zdecydowanie ją wyróżnia, jest oryginalny i nowoczesny design. Produkt ma wbudowane przyciski do kontroli głośności oraz muzyki, co zapewni komfortową trasę przez cały czas. Wkładki douszne do słuchawki są dołączone do zestawu i dostępne w kilku różnych rozmiarach, co pozwala dopasować słuchawkę do siebie.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Patrycja Wojas
  Patrycja Wojas

  Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!