Data modyfikacji:

Audi pokazało swój nowy elektryczny rower

Firma Audi, podobnie jak kilku innych znanych producentów samochodów w ostatnim czasie, takich jak Porsche, zaprezentowała swój własny elektryczny rower górski, przystosowany do użytku w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Pojazd skierowany jest dla wymagających odbiorców, co odzwierciedla jego wysoka cena, wynosząca 10 tysięcy dolarów (ok. 45 tysięcy złotych). Design jednośladu czerpie inspirację z elektrycznego samochodu rajdowego Audi RS Q E-tron E2, który używany jest w sławnym Rajdzie Dakar.
Rama roweru wykonana została z mocnego stopu aluminium i jest dostępna w trzech rozmiarach, małym, średnim i dużym. Model napędza silnik Brose S-MAG 36 Volt o mocy 250 Watów. Energię zapewnia mu bateria 720 Wh od uznanego włoskiego producenta firmy Fantic. Podzespoły te działają w czterech trybach Eco, Tour, Sport i Boost. Ten pierwszy pozawala zaoszczędzić energię, zapewniając minimalne wsparcie na tracie, ostatnie dwa pozwalają z kolei skutecznie pokonać nawet najbardziej strome wzniesienia i przeszkody.
Najważniejsze informacje na temat stanu roweru otrzymujemy korzystając z niewielkiego wyświetlacza wbudowanego w kierownicę. Pozostałe komponenty jednośladu pochodząc od sprawdzonych producentów i odznaczają się najwyższą jakością oraz wytrzymałością. Rower Audi zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie, po części uzależnionej od zainteresowania konsumentów składających zamówienia na oficjalnej stronie internetowej marki.
Zdjęcie: mat. prasowe.