Data publikacji:

Co wiemy o Google Pixel Watch 2 przed premierą?

Obecnie wszyscy z niecierpliwością czekamy na Google Pixel Watch 2. Specyfikacja tego zegarka ma być znacznie lepsza, niż miało to miejsce w przypadku „jedynki”, natomiast drobne mankamenty tamtej wersji mają zostać dopracowane. W dzisiejszym artykule podsumujemy wszystkie pogłoski, jakie do tej pory dotarły do nas na temat premiery Google Pixel Watch 2. Pomówimy o jego specyfikacji, cenie oraz przybliżonej dacie premiery. Co wiemy o zegarku Google Pixel Watch 2?
google pixel watch 2 specyfikacja

Google Pixel Watch 2 - przewidywana specyfikacja

Google Pixel Watch 2 z pewnością będzie miał nieco lepszy procesor oraz bardziej wydajną baterię. Poprzednia wersja zegarka miała akumulator o pojemności 294 mAh, który jednak został uznany za stosunkowo mało wydajny – nie wystarczał bowiem na intensywne użytkowanie zegarka dłużej niż 24 h. Gigant zapewne nie zdecyduje się na mniejszą ilość pamięci systemowej, niż u poprzednika, zatem 32 GB oraz 2 GB pamięci RAM to absolutne minimum, na jakie możemy liczyć.
Ogromna liczba użytkowników Google Pixel Watch zwracała uwagę na dość szerokie ramki dookoła wyświetlacza, zatem jeżeli Google wsłucha się w potrzeby konsumentów, zapewne je zwęzi i zaoferuje nam większą przestrzeń roboczą. Duża część osób zauważa też, że poprzedni zegarek wygląda delikatnie i subtelnie na większych nadgarstkach, ponieważ ma wymiar tylko 41 mm. Być może kolejna wersja będzie większa?
W smartwatchu można spodziewać się EKG, śledzenia snu, zaawansowanych funkcji fitness, monitoringu poziomu tlenu we krwi czy nawigacji. Oprócz tego liczyć możemy na moduł NFC, dwa systemy GPS, wysokościomierz, żyroskop, akcelerometr oraz czujniki światła. Zegarek z pewnością posiadać będzie wszystkie podstawowe funkcje, które powinien mieć smartwatch typu Premium. Do tej pory jednak Google nie zaskoczyło nas żadnym innowacyjnym, oryginalnym rozwiązaniem, którego wcześniej nie widzieliśmy w zegarkach innych marek.

Google Pixel Watch 2. Jaka cena?

Cena Google Pixel Watch 2 prawdopodobnie będzie zbliżona do jego poprzednika lub nieznacznie wyższa. Nie spodziewajmy się raczej kwot niższych niż 1500 złotych. Gdybyśmy mieli prognozować, powinna być to kwota nieco powyżej 2 tysięcy. Pamiętajmy, że Google Pixel Watch 2 nie działa z urządzeniami marki Apple, zatem jeżeli jesteśmy posiadaczami iPhonów, prawdopodobnie lepiej będzie skierować się w stronę innego urządzenia na rękę.
Czym jednak wyróżnia się ta linia zegarków? Z pewnością ma oryginalny, wyjątkowo opływowy kształt. Łatwo zauważyć trend, że w większości smartwatchy obecnie mamy kwadratowy lub prostokątny wyświetlacz, tymczasem Google postawiło na klasyczny okrąg. Możliwe, że w odświeżonej wersji tarcza zegarka będzie nieco większa niż u poprzednika – przynajmniej powinna być.
Ewentualnie producent powinien wykonać dwie wersje rozmiarowe – Apple czy Samsung uwzględnia to, że nadgarstki są różnej wielkości, a zatem dziwne byłoby, gdyby Google nie wzięło tego pod uwagę. Kształt tarczy jest jednak na tyle oryginalny, że każdy miłośnik okrągłych zegarków zapewne rozpozna go wszędzie.

Google Pixel Watch 2 – premiera

Data premiery Google Pixel Watch 2 nie jest jeszcze znana, ale można domniemywać, że zegarek zostanie nam przedstawiony podczas corocznej październikowej imprezy technologicznego giganta. Istnieje jednak ryzyko, że nie zobaczymy go w 2023 roku. Liczymy na to, że producent ponownie zadba o obecność Corning Gorilla Glass, a także doda do zegarka opcję szybkiego ładowania i kilka innych przydatnych funkcjonalności oraz przedstawi nam na premierze dopracowany i zaawansowany technologicznie zegarek Premium!
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!