Data publikacji:

Premiera Huawei Watch 4 i Watch 4 Pro. Jak wypadają nowe zegarki sportowe?

Huawei Watch 4 i Huawei Watch 4 Pro to dwa najnowsze zegarki chińskiego producenta, które już wkrótce trafią do regularnej sprzedaży. W nowym modelach odświeżono wygląd, ale również wprowadzono kilka interesujących funkcji. Sprawdź pełną specyfikację tych inteligentnych smartwatchy.
huawei watch gt 3 se

Huawei Watch 4 i 4 Pro oficjalnie zaprezentowane

Globalna premiera smartfona Huawei P60 Pro przyniosła jeszcze jedną ważną prezentację. Oferta smartfonów chińskiego producenta zostanie poszerzona o dwa nowe modele. Mowa o Huawei Watch 4 i Huawei Watch 4 Pro. Poprzednie generacje zegarków na polskim rynku cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego pojawienie się kolejnych modeli z pewnością ucieszy wielu potencjalnych klientów.  
Nowe zegarki zostały odświeżone pod kątem wzornictwa. Okrągła koperta wykonana z wytrzymałego tytanu jest 3-krotne mocniejsza i 2-krotnie twardsza niż standardowy tytan stosowany w innych modelach.  
Oba zegarki korzystają z rozwiązania Edge to Edge, czyli ich ekran jest rozciągnięty od jednej krawędzi do drugiej. To powoduje, że mamy wrażenie jakby wyświetlacz pokrywał cały przedni panel. Model Pro jest dostępny z ogromną kopertą 48 mm oraz 1,5-calowym ekranem LTPO AMOLED. Stosunek ekranu do obudowy jest o 5,3% większy, natomiast ramki zostały odchudzone o 16,5% w stosunku do poprzednika.  
Standardowa wersja Huawei Watch 4 będzie oferowana w wersji ze stalową kopertą oraz w rozmiarze 46 mm. Większych różnic we wzornictwie pomiędzy zegarkami raczej nie zauważymy. Warto dodać, że oba modele zostały zabezpieczone przed wodą do 5 ATM. To oznacza, że można w nich swobodnie pływać, a nawet nurkować.
Nowo zaprezentowane zegarki mają na swoim wyposażeniu funkcję Always on Display, która cały czas wyświetla aktualną godzinę. Tutaj producent wprowadził kilka nowych motywów do samodzielnej personalizacji.  
Bateria w Huawei Watch 4 Pro ma pozwolić na 4,5 dnia standardowego użytkowania. W wersji Huawei Watch 4 przy spokojnym użytkowaniu wyciągniemy okoł 3 dni. Ale producent wprowadził również tryb długiej żywotności, który ogranicza niektóre funkcje i tym samym wydłuża czas działania do 21 dni dla wersji Pro i 14 dni dla wersji standardowej.  
Warto również dodać, że Huawei Watch 4 Pro ma obsługę kart eSIM i 4G LTE. Ponadto pojawiła się funkcja wykrywania upadku z opcją szybkiego wzywania pomocy. Ta funkcje będzie też dostępna w podstawowej wersji zegarka.
Przeczytaj także, jaki smartwatch Huawei wybrać

Funkcje sportowe i zdrowotne nie zawodzą 

Huawei Watch 4 i Huawei Watch 4 Pro oferują ponad 100 trybów treningowych, uwzględniając w tym takie aktywności jak nurkowanie, Przeprojektowano również pierścienie aktywności, które teraz są jeszcze bardziej czytelne. Ponadto mamy spersonalizowane wskazówki dotyczące treningu.  Cechą charakterystyczną poprzednich generacji była bardzo szczegółowa analiza snu i tutaj też mamy możliwość podejrzeć wszystkie najważniejsze parametry.  
Zegarki mają technologię kontroli oddechu, co pozwala na kompleksową ocenę opartą na wskaźnikach fizjologicznych. Ważną funkcją jest obecność czujnika EKG, który na bieżąco dostarcza danych o pracy serca.  
Ponadto w Huawei Watch 4 mamy możliwość sprawdzenia poziomu natlenienia krwi w organizmie, zmierzenie poziomu stresu, sprawdzenie temperatury skóry i co ciekawe sprawdzenie sztywności tętnic. Dla osób, które chcą mieć wgląd w swoją aktualną kondycję będą to niezwykle przydatne wskazówki.

Huawei Watch 4. Cena i data premiery

Ceny Huawei Watch 4 Pro zaczynają się od 699 euro za wersję z tytanowym paskiem. Huawei Watch 4 został wyceniony na kwotę 449 euro. Oba modele mają pojawić się w przedsprzedaży już 8 czerwca i wszystko wskazuje na to, że pojawią się one również w Polsce.  
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.