Data modyfikacji:

Huawei Watch Fit 2 – smartwatch z wieloma funkcjami

Huawei Watch Fit 2 wyróżnia się głównie kształtem koperty i wyświetlacza. Zamiast okrągłego ekranu zastosowano prostokątny z dużą przekątną. Mimo tego wyświetlacz jest bardzo lekki i tani! Ceny rozpoczynają się od 599 zł w wersji Active. Dostępne są też dwa droższe modele z bardziej eleganckim wykończeniem. Co ma do zaoferowania ten smartwatch?
Huawei Watch Fit 2

Jak wykonano Huawei Watch Fit 2?

Huawei Watch Fit 2 ma wysokiej jakości, sportowy pasek wykonany z tworzywa. Jest miękki i trudno go zabrudzić. Całość jest z kolei zabezpieczona przed wodą, co potwierdza norma IP68.
W smartwatch zastosowano 1,74-calowy panel AMOLED z rozdzielczością 336 x 480 px, zachwycający mocnym kontrastem i wyraźnymi kolorami. W zależności od opcji zegarka, jego korpus jest wykonany z polimerowego tworzywa lub aluminium.
Przestronny ekran zegarka sprawia z kolei, że wydaje się on nieco większy. Cała konstrukcja wyróżnia się jednak lekkością – waży tylko 26 g, a to powoduje, że można zapomnieć o tym, że ma się urządzenie na ręce.
Obsługa zegarka odbywa się tak samo, jak w przypadku poprzednich wersji – dotykowo za pomocą ekranu i mechanicznego przycisku zlokalizowanego po boku. Uruchamia się nim jasno rozpisane menu w formie szachownicy, które przeprowadza przez kolejne opcje. Używając Huawei Watch Fit 2 można także przesuwać ekran główny na boki. W taki sposób zyska się szybki dostęp do asystenta Huawei.

Jakie opcje oferuje Huawei Watch Fit 2?

Huawei Watch Fit 2 to przede wszystkim stały monitoring zdrowia i bogaty zestaw czujników. Inteligentne algorytmy sprawiają, że zegarek może przełożyć uzyskane dane na faktyczny stan zdrowia oraz samopoczucie użytkownika. Za pomocą tego smartwatch bez problemu skontroluje się np. całodobowe tętno, tętno w trakcie obciążenia fizycznego i tętno spoczynkowe. Producenci umieścili w urządzeniu także pulsoksymetr, za pomocą którego określi się saturację krwi.
Użytkownicy mogą też dowiedzieć się za pomocą zegarka, jak wyglądają wszystkie fazy snu i sprawdzić, co zrobić, aby poprawić jakość wypoczynku. Każdy z etapów odpoczynku jest dokładnie opisany w aplikacji Zdrowie. Dzięki czemu można poprawić jakość swojego snu.
Osoby aktywne mogą zweryfikować poziom stresu. Jeśli istnieje taka konieczność, wtedy zegarek zasugeruje np. relaksujące ćwiczenia oddechowe, jakie są dostępne z poziomu nadgarstka. Panie z kolei docenią możliwość monitorowania fazy cyklu menstruacyjnego.

Jakie funkcje sportowe oferuje Huawei Watch Fit 2?

Zegarek został stworzony przede wszystkim do tego, aby monitorować aktywność. Dlatego ma mnóstwo cech, które pozwalają spełniać to zadanie. Można tu znaleźć krokomierz, który rejestruje każdy rzeczywisty krok, a nie machnięcie nadgarstkiem. W efekcie ilość spalonych kalorii w trakcie całego dnia jest bardziej autentyczna.
Huawei Watch Fit 2 sam wykrywa aktywność, a jeśli nie rejestruje je zbyt długo, wtedy wysyła powiadomienia przypominające o „zasiedzeniu”. Delikatnie wibruje i komunikuje, zachęcając do ruchu. Zegarek wyposażony jest też w prawie setkę dedykowanych trybów treningowych. Uwzględnia wiele dyscyplin, w tym np. pływanie, jazdę na rowerze i bieganie.
Podczas treningu użytkownik może liczyć na wyświetlane w czasie rzeczywistym najważniejsze informacje z przebiegu aktywności – obciążenie organizmu, faza treningowa, dystans czy średnie tętno. Aplikacja Zdrowie wysyła też raport na temat pokonanej trasy.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!