Data modyfikacji:

Huawei Watch GT4 zaprezentowany. Elegancki smartfon dla każdego! 

W Barcelonie odbyła się prezentacja nowych zegarków Huawei z serii Watch GT 4. Smartwatche mają odświeżone wzornictwo, a także udoskonalone funkcje zdrowotne i sportowe. Zobacz, jak prezentuje się pełna specyfikacja Huawei Watch GT4! 

Huawei Watch GT4 prezentuje się doskonale! 

Nowe zegarki Huawei Watch GT4 zostały zaprojektowane z myślą o osobach poszukujących stylowego smartwatcha, który będzie dysponował nowoczesnymi funkcjami. Inteligentny zegarek będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 46 mm i 41 mm. Większy dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczości 466 × 466 px przy zagęszczeniu pikseli wynoszącemu 326 ppi. Mniejszy model ma 1,32-calowy ekran, identyczną rozdzielczość i większe zagęszczenie pikseli 352 ppi. 
Producent zadbał o to, aby każdy mógł spersonalizować Huawei Watch GT 4 według własnych potrzeb. Do wyboru jest aż 25 tys. motywów, a wiele z nich można dostosowywać według własnych potrzeb. Smartwatch w wersji 46 mm będzie dostępny w kolorach zielonym, szarym, brązowym oraz czarnym. Natomiast wersja 41 mm będzie dostępna w wersji białej, srebrnej oraz złotej. Producent przygotował sporą liczbę dodatkowych pasków, które będzie można dokupić. 
Trzeba przyznać, że nowe zegarki prezentują się świetnie. Ekran z minimalnymi ramkami idealnie dopasowuje się do świetnie wykonanej koperty. Obie wersje zostały zabezpieczone przed wodą do 5 ATM, dlatego będzie można w nich pływać bez żadnych obaw. 

W nowym smartwatchu udoskonalono funkcje zdrowotne i sportowe! 

Dla osób aktywnych ważną zmianą będzie pojawienie się ulepszonego czujnika tętna TruSeen 5.5+. Czujnik 8-kanałowy w porównaniu do poprzednich modeli jest znacznie dokładniejszy, co jest również zasługą dwóch źródeł światła i ulepszonego algorytmu sztucznej inteligencji. Ciekawą funkcją są powiadomienia głosowe lub wibracje, które informują o zbyt wysokim lub zbyt niskim ciśnieniu. Dodatkowo mamy monitorowanie poziomu natlenienia krwi SpO2 oraz zarządzanie stresem. Ulepszona została również technologia monitorowania snu TruSleep, która analizuje także oddech użytkownika. W nowej aplikacji „W formie” znajdziesz wszystkie zebrane dane, które są przedstawione w bardzo czytelny sposób. Dla sportowców przygotowano ponad 100 trybów treningowych uwzględniających takie dyscypliny jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze. 
System lokalizacji GNSS jest o 30% precyzyjniejszy, przez co trasa jest dokładnie rejestrowana nawet gdy trenujemy w lesie czy w miejscach z dużą liczbą zabudowań. Dokładniejsze pomiary to również zasługa ulepszonego algorytmu sztucznej inteligencji. 

Huawei Watch GT4 nie rozczarowuje pracą na baterii 

Nowy Huawei Watch GT 4 w wersji 46 mm na jednym cyklu ładowania wytrzymuje maksymalnie 14 dni. Przy intensywnym użytkowaniu i korzystaniu z większości funkcji czas ten skraca się do 8 dni. W przypadku mniejszej wersji maksymalny czas działania to 7 dni, natomiast przy typowym użytkowaniu powinien wytrzymać około 4 dni. Na tle konkurentów są to całkiem niezłe wyniki. 

Huawei Watch GT4 – ceny i dostępność 

Huawei Watch GT4 jest już dostępny w przedsprzedaży. Wersja Active z kopertą 46 mm została wyceniona na kwotę 1099 złotych, podobnie jak Huawei Watch GT4 Classic. Za wersję Elite w rozmiarze 46 mm trzeba będzie zapłacić 1499 złotych. Za wersję Classic z 41 mm kopertą zapłacimy 1199 złotych. Do wyboru jeszcze będzie Huawei Watch GT4 Elegant za 1399 złotych oraz Huawei Watch GT4 Elite za 1699 złotych. 
Warto zdecydować się na zakup zegarków już teraz, ponieważ w przedsprzedaży producent dorzuca słuchawki Huawei FreeBuds SE2 za darmo, natomiast dodatkowy pasek dokupimy za jedyne 69 złotych. W pakiecie z wersją Elite jest również 3-letnia gwarancja! 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.