Data modyfikacji:

Logitech Brio 300 HD – budżetowa kamera internetowa z funkcją poprawy oświetlenia

Firma Logitech przedstawiła swój nowy model kamery internetowej o nazwie Brio 300 HD, wchodzący w skład budżetowej serii urządzeń działających w rozdzielczości 1080p. Największa zaletą sprzętu jest jego zaawansowana funkcja automatycznej regulacji jakości i jasności obrazu. Jest ona skierowana do wszystkich osób, które mają problemy ze zbyt ciemnym lub niewyraźnym obrazem, będącym powodem kiepskiego lub niedostatecznego oświetlenia w pomieszczeniu, w jakim się znajdują.
Korzystając z dynamicznego kontrastu i autokorelacji jasności, Logitech's Brio 300 HD samodzielnie poprawi parametry obrazu, dzięki czemu jego użytkownik będzie prezentował się nie tylko wyraźniej na ekranach swoich rozmówców, ale także bardziej profesjonalnie. Producent przewidział także wariant kamery skierowany do odbiorcy biznesowego, który nosi nazwę Brion 305. Cała linia Brio ma otrzymać certyfikaty gwarantujące jej bezproblemową współpracę ze wszystkim najważniejszymi komunikatorami, takimi jak Microsft Teams, Zoom i Google Meet.
Kolejnym atutem sprzętu jest czuły mikrofon wyposażony w system redukcji szumów, znacząco poprawiający jakość rejestrowanego sygnału audio i eliminujący przypadkowe lub niechciane dźwięki, takie jak dźwięk klawiatury lub kliknięcia przyciskami myszki. Logitech's Brio 300 HD ma kształt stożka i jest na stale połączony z regulowanym klipsem. Urządzenie dostępne będzie w trzech kolorach. Jego sugerowana cena to 70 dolarów (ok. 300 złotych).