Data modyfikacji:

Kiedy w końcu odbędzie się misja Artemis I? NASA po raz kolejny przesuwa datę startu

Misja o nazwie Artemis I nadal nie wystartowała. Początkowo powodem były liczne awarie rakiety, które zmusiły NASA do przesunięcia terminu. Teraz na drodze do rozpoczęcia misji stanął huragan Ian, dlatego rakieta wróciła do hangaru, gdzie przeczeka najgroźniejszą pogodę.
misja Artemis I
W poniedziałek Amerykańska Agencja Kosmiczna poinformowała o przeniesieniu rakiety SLS do budynku Vehicle Assembly Building. Decyzja ta została spowodowana doniesieniami o zbliżającym się do Florydy huraganie Ian.
Jak podaje BBC, kolejna próba startu rakiety księżycowej misji Artemis I będzie miała miejsce najprawdopodobniej dopiero w listopadzie. Dotychczasowy start miał mieć miejsce trzy dni temu – 27 września.
Misja Artemis I to pierwsza z prób rakiety księżycowej SLS. W przyszłości ma ona zabrać ludzi na naszą naturalną satelitę – będzie to pierwszy raz od zakończenia legendarnej misji Apollo. Misja Artemis I to pierwsza próba, która zostanie wykonana bez załogi, a górny moduł rakiety wykonać ma okrążenie wokół księżyca.
Do tej pory tego typu testy nie przebiegały pomyślnie – NASA borykała się między innymi z wyciekami paliwa do silników rakiety. Jak będzie tym razem? Czy misja Artemis I okaże się owocna? O tym przekonamy się już w listopadzie.
Zdjecie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!