Data modyfikacji:

Netgear Nighthawk RS700 – futurystyczny router Wi-Fi 7

Nighthawk RS700 to pierwszy router firmy Netgear, który jest w pełni kompatybilny z nadchodzącym standardem Wi-Fi 7. Urządzenie zamknięte zostało w futurystycznej czarnej obudowie o pionowej orientacji. W jego wnętrzu producent zamontował aż osiem anten, z których połowa odpowiada wyłącznie za odbiór, a druga za przesył sygnału radiowego. Model może równocześnie łączyć się z 200 urządzeniami, co sprawia, że świetnie sprawdzi się np. w dużych biurach. Oczywiście bez problemu pracuje też w ramach sieci mesh, dzięki czemu sieć Wi-Fi może objąć duży dom z ogrodem lub kilkukondygnacyjny budynek.
Standard Wi-Fi 7, znany też pod techniczną nazwą 802.11BE, jest następcą technologii Wi-Fi 6, która wciąż nie jest jeszcze powszechnie używana przez przeciętnych konsumentów i dla wielu pozostaje nowinką. Poza szybszymi maksymalnymi transferami danych, teoretycznie dochodzącymi do 30 Gb/s, routery Wi-Fi 7 mogą równocześnie korzystać z kilku różnych pasm radiowych (5, 6 i 2,4 GHz). Dodatkowo są wyposażone w rozwiązania systemowe eliminujące zakłócenia pochodzące od innych sieci znajdujących się w pobliżu.
Netgear Nighthawk RS700 oferuje swoim właścicielom szereg zaawansowanych narzędzi do zarządzania siecią, a także rok subskrypcji usługi Netgear Armor, w której skład wchodzi dostęp do antywirusa, VPN-u oraz tarczy ochronnej przed atakami hakerskimi. Cena urządzenia wynosi 699 dolarów, a więc około 3000 złotych. Premiera urządzenia będzie miałom miejsce pod koniec maja tego roku.