Data modyfikacji:

Nowe informacje na temat okularów AR od Apple

Plotki na temat okularów rzeczywistości rozszerzone (AR), nad którymi pracuje firma Apple, krążą po sieci od bardzo długiego czasu. Urządzenie miało być zamknięte w oprawkach przypominających zwykłe okulary, a dzięki niewielkiemu przezroczystemu wyświetlaczowi dostarczałoby ono szereg informacji w czasie rzeczywistym (np. oceny restauracji którą mijamy na ulicy), łącząc się bezprzewodowo z iPhonem. Według najnowszych przecieków pochodzących od pracowników spółki, którzy skontaktowali się z serwisem Bloomberg, prace nad sprzętem zostały wstrzymane do odwołania.
Jeżeli wierzyć wcześniejszych informacji, początkowo okulary Apple miały ukazać się w 2023 roku, data ta jednak została przesunięta jakiś czas temu na 2025 rok. Według źródeł Bloomeberga, inżynierowie Apple’a nie byli w stanie pokonać fundamentalnych przeszkód technologicznych związanych z konstrukcją urządzenia. Nie udało im się przede wszystkim ograniczyć wagi urządzenia bez znacznego zmniejszenia wielkości baterii, co przekładałoby się na niezwykle krótki czas pracy gadżetu, a więc i jego bardzo prawdopodobną komercyjną porażkę po wprowadzeniu do sprzedaży.
Zamiast okularów, firma ma w tej chwili skupiać swoją całą uwagę na goglach AR/VR. Ich pierwszy model trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Ma on kosztować ok. 3000 dolarów i być skierowany przede wszystkim do klientów biznesowych. Równocześnie Apple ma prowadzić też pracę nad ich tańszą wersją przeznaczoną do domowego użytku, ewentualna premiera tych gogli jest jednak na razie pieśnią dość odległej przyszłości.