Data modyfikacji:

Amazon zaprezentował następcę najtańszego czytnika e-booków!

Czytnik e-booków Kindle zadebiutował w 2019 roku i od razu zyskał miano najtańszego sprzętu w swojej kategorii. W tym roku firma Amazon postanowiła zaprezentować godnego następcę wcześniejszego urządzenia. Czym będzie się różnił?
Nowy Kindle 2022
Nowy Kindle 2022 to bazowy model w ofercie czytników e-booków firmy Amazon. Urządzenie będzie różnić się od swojego starszego brata między innymi ekranem. Chociaż korzysta z wyświetlacza o tej samej przekątnej 6 cali, to została zwiększona gęstość pikseli – współczynnik wynosi obecnie 300 PPI, zamiast dotychczasowych 176. Ponadto ekran zyskał nowy tryb do czytania w ciemnościach, pozwalający między innymi na zmianę koloru czcionki. Jest to niebywały atut dla osób, które uwielbiają czytać po zmroku.
Jeżeli chodzi o pamięć wewnętrzną, to czytnik e-booków Kindle 2022 wyposażono w dwukrotnie większą pamięć, która wynosić będzie 16 GB. Warto wspomnieć także o wydajniej baterii, dzięki której będziemy mogli zrezygnować z ładowarki nawet przez 6 tygodni normalnego użytkowania. Energię będziemy uzupełniać poprzez port USB typu C, który zastąpił wysłużony już port micro-USB.
Nowe urządzenie zadebiutuje na rynku już za kilka tygodni, a dokładniej 12 października. Jego cena wynosić będzie około 509,99 złotych. Do sprzedaży trafi także wersja dla dzieci – model Kid’s Edition został wyceniony na kwotę 119,99 dolarów, co w przeliczeniu wynosi około 570 złotych. Czy nowe urządzenie skradnie serca Klientów? Odpowiedź jest prosta – z pewnością!
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!