Data modyfikacji:

Co wiemy o składanym smartfonie OnePlus V Fold? Specyfikacja, premiera, cena

Każdego roku na rynek wprowadzone zostają nowe modele smartfonów. W tym roku z niecierpliwością oczekujemy składanego modelu OnePlus V Fold. Specyfikacja smartfona po zapowiedziach jest dość obiecująca i istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że model od OnePlus stanie się konkurencją dla składanego Samsunga. Czym będzie się wyróżniał OnePlus V Fold? Kiedy w Polsce będzie można nabyć składany smartfon i jaka będzie jego cena? Sprawdź, co wiemy o tym ciekawie zapowiadającym się modelu, i poznaj bliżej rodzinę OnePlus.
oneplus v fold specyfikacja

OnePlus V Fold – specyfikacja i miejsce w rodzinie smartfonów

Chociaż premiera składanego smartfona zbliża się wielkimi krokami, nadal jeszcze nie wszystko wiadomo o parametrach, jakie będzie miał model OnePlus V Fold. Specyfikacja zgodnie z zapowiedziami będzie zbliżona do serii Oppo Find 2. Zatem można spodziewać się takich propozycji, jakie zostały zastosowane przy flagowych produktach od MediaTeka. Czy otrzymamy najlepszy OnePlus?
Prawdopodobnie może to być więc Dimensity 9000+ czy Qualcomm reprezentowany przez Snapdragon 8+ Gen 1. Wymiary rozłożonego smartfona będą wynosić 132,2 mm × 140,5 mm × 7,4 mm, natomiast wersja złożona osiągnie rozmiar 132,2 mm × 72,6 mm × 14,6 mm. OnePlus V Fold ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Stardust Grey oraz Moonlight Silver.
W przypadku wewnętrznego, jak i zewnętrznego wyświetlacza w składanym smartfonie OnePlus V Fold można spodziewać się paneli AMOLED i LTPO wraz z adaptacyjną częstotliwością odświeżania. Dla OnePlus V Fold może to być AMOLED 5,54”, 120 Hz, 1350 nitów oraz rozdzielczość 1080 × 2120 px. Natomiast w przypadku LTPO –AMOLED 7,1”, 1792 × 1920 px, 1á120 Hz, HDR10+, 1550 nitów. Ponadto model OnePlus V Fold ma się charakteryzować zwiększoną odpornością na pył oraz wilgoć.

OnePlus V Fold – aparaty i bateria

Nie ma wątpliwości, że nowy składany smartfon wyposażony będzie zarówno w aparat tylny, jak i przedni do selfie. Zgodnie z zapowiedziami i planami marki na aparaty OnePlus V Fold ma się składać potrójny aparat tylny oraz 32-megapikselowy aparat do selfie.
W kwestii ładowania OnePlus V Fold niestety nie będzie miał opcji ładowania bezprzewodowego. Planowane jest jednak wyposażenie go w nieusuwalną baterię o pojemności 4520 mAh.

OnePlus V Fold – premiera i cena w Polsce

Osoby, które czekają na wprowadzenie do sprzedaży składanego smartfona, zastanawiają się, na kiedy przewidziana jest oficjalna prezentacja modelu OnePlus V Fold. Premiera w Polsce ma się odbyć w trzecim kwartale 2023 roku. Można więc się spodziewać, że nowy smartfon będzie można nabyć najwcześniej w lipcu–wrześniu tego roku.
Bardzo podzielone są zdania odnośnie do kwoty, jaką trzeba będzie przeznaczyć na zakup modelu OnePlus V Fold. Cena może oscylować w granicach od 800 dolarów do nawet 1150 dolarów, z czego wynika, że w Polsce zakup smartfona może być równoznaczny z przeznaczeniem na ten cel kwoty około 3800–5000 złotych. Jednak ze względu na oryginalność modelu i bardzo dobrą specyfikację jest to stosunkowo dobra kwota w porównaniu z konkurencyjnymi modelami innych marek.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!