Data modyfikacji:

Opaska na oczy SomaSleep pomoże zidentyfikować problemy ze snem

Firma Somalytics w grudniu tego roku zamierza wprowadzić na rynek inteligentną opaskę na oczy o nazwie SomaSleep. Ten zaawansowany gadżet przeznaczony jest do samodzielnej analizy jakości snu i pozwala na zebranie znacznie dokładniejszych i pełniejszych danych niż standardowe smartbandy lub smartwatche. Zamiast badania tętna lub temperatury ciała, urządzenie w czasie rzeczywistym śledzi ruchy gałek ocznych użytkownika, co pozwala dokładnie określić, kiedy i jak długo znajduje się w fazie głębokiego snu, od której uzależniony jest optymalny wypoczynek w nocy.
Z podobnej techniki korzystają specjalistyczne laboratoria zajmujące się identyfikowaniem problemów z zasypianiem. Co ważne, mimo wykorzystania zaawansowanych sensorów, o grubości kartki papieru, które wykrywają najdrobniejsze ruchy zamkniętych oczu, konstruktorzy zadbali o to, by urządzenie nie sprawiało dyskomfortu użytkownikowi. Na pierwszy rzut oka nie różni się ono od zwykłych opasek do snu i jest wykonane w dużej części z przyjemnego w dotyku i oddychającego materiału.
Bateria SomaSleep posiada niewielką moc i rozmiary, nie nagrzewa się podczas pracy i nie jest wyczuwalna podczas leżenia. Wystarcza ona na ok. 8 godzin nieprzerwanej pracy. Dostęp do danych otrzymujemy z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej w smartfonie lub tablecie, z którą opaska łączy się w sposób bezprzewodowy.
Somalytics zapowiedziało, że SomaSleep w dniu premiery kosztować będzie 199 dolarów (ok. 900 złotych).