Data modyfikacji:

Pixel Fold - nowe przecieki na temat pierwszego składanego telefonu Google'a

Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych przecieków na temat smartfona Pixel Fold, możemy spodziewać się, że producent przygotowuje się coraz intensywniejdo jego oficjalnej zapowiedzi. Urządzenie będzie pierwszym modelem w serii, który posiadać ma składany ekran. Jego głównym konkurentami będą produkty Samsunga z linii Z Fold, cieszące się sporym zainteresowaniem konsumentów. Na kanale Dave2D w serwisie YouTube, pojawił się właśnie film prezentujący prototypowy plastikowy model smartfona, dający nam lepsze wyobrażenia o jego wymiarach, niż trójwymiarowe ilustracje, które wyciekły w grudniu. Jak się okazuje model jest zgodny prawie w 100 procentach z wcześniejszymi wizualizacjami.
Po rozłożeniu smartfon oferuje duży ekran o przekątnej 7,67 cala, pracujący najprawdopodobniej w rozdzielczości 2208 na 1840 pikseli. Jego cechą charakterystyczną jest niewątpliwie dość gruba ramka 5 mm, w której ukryty będzie aparat używany do selfie lub rozmów wideo. Zewnętrzny ekran, z którego korzystamy po złożeniu telefonu, posiadać będzie wyświetlacz 5,79 cala, jest więc niższy i szerszy, niż w konkurencyjnym Samsungu Z Fold 4. Model posiada też dwa głośniki, umieszczone na górnym i dolnym brzegu obudowy.
Skąd pochodził model pokazany na kanale Dave2D? Właściciel nie podał swojego źródła, ale najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z mockupem, który tradycyjnie wysyłany jest do wielu producentów akcesoriów telefonicznych. Pozawala on im przygotować i dopasować projektowane obudowy lub etui, na długo przed oficjalna premierą sprzętu.
Według grudniowych przecieków Pixel Fold zadebiutuje najwcześniej w maju lub, co bardziej prawdopodobne, jesienią tego roku. Cena urządzenia, podobnie jak innych modeli ze składanymi ekranami, nie będzie należała do najniższych i będzie wyższa do tej, jaką producent życzy sobie za klasycznego flagowca.