Data modyfikacji:

Premiera stalowego czajnika elektrycznego Aarke Kettle Steel z regulacją temperatury. Połączenie technologii z elegancją

W świecie kuchennych akcesoriów pojawia się mnóstwo nowości, ale niewiele z nich zdobywa uwagę i zainteresowanie tak szybko, jak najnowszy stalowy czajnik elektryczny od szwedzkiej firmy Aarke. Model Kettle Steel nie tylko charakteryzuje się nadającym szlachetności designem, ale przede wszystkim funkcją regulacji temperatury. Jest ona kluczem do perfekcyjnie zaparzonej kawy czy herbaty.
czajnik elektryczny Aarke Kettle
Czajnik wydaje się jednym z bardziej oczywistych i prozaicznych elementów wyposażenia kuchni oraz segmentu małego AGD. Czym więc wyróżnić się w zalewie podobnych do siebie produktów tego rodzaju na rynku? Szwedzka firma Aarke znalazła na to sposób, stawiając na unikatową stylistykę i oryginalną funkcjonalność, z której słyną na całym świecie skandynawscy projektanci oraz inżynierowie.

Ozdoba domowego azylu i jakość

Jednolita połyskująca bryła na pewno przyciąga wzrok, a stalowy nierdzewny materiał gwarantuje odporność na uszkodzenia. Prosta i minimalistyczna, ale jednocześnie nowoczesna linia designu sprawia, że czajnik będzie dekoracją każdej kuchni. Na dołączanej podstawie umieszczono przycisk do włączenia podgrzewania wody. Wysokość urządzenia wynosi 27 cm, szerokość razem z rączką 19 cm, a głębokość 14 cm. Waga to 1,6 kg. Odznacza się ono mocą 1850-2200 W, a zagotowanie wody zajmuje około 3 minuty.
Jednym z najważniejszych atutów nowego czajnika Aarke Kettle jest zaawansowana funkcja regulacji temperatury. Ustawiać ją można w zakresie 40, 75, 85, 95 i 100 stopni Celsjusza. Chcąc wybrać konkretne ustawienie temperatury, musimy włączyć podgrzewanie i nacisnąć ponownie włącznik, a na końcu przełączyć ustawienie na pożądaną wartość. To o tyle istotna funkcjonalność, gdyż nie każda herbata czy kawa potrzebuje wrzącej wody do zaparzenia. Wiele rodzajów smakuje najlepiej w określonej temperaturze. Dzięki tej opcji, entuzjaści naparów mogą cieszyć się pełnią smaku ulubionych trunków, nie martwiąc się o ich przegotowanie.
Kolejną zaletą sprzętu jest też LED-owy wskaźnik grzania. Za bezpieczeństwo odpowiada solidny uchwyt do trzymania w dłoni. Niekapiąca wylewka została zaprojektowana z myślą o idealnym nalewaniu i łatwiejszym serwowaniu. Natomiast gładko otwierana pokrywa zapobiega rozpryskiwaniu się kropel gorącej wody. Co więcej, zatrzymująca ciepło konstrukcja z podwójnymi ściankami sprawia, że czajnik Aarke pozostaje energooszczędny i wyjątkowo cichy.

Prestiż w parze z bezpieczeństwem

Warto wspomnieć jeszcze o zabezpieczeniu przed suchym wrzeniem wody, które automatycznie wyłącza czajnik, gdy przypadkowo włączymy go bez wody w środku lub z jej zbyt małą ilością. Limit  pojemności czajnika wynosi 1,2 l wody.  W zestawie z czajnikiem Kettle znajdziemy też oczywiście stalową, obracaną o 360 stopni podstawę z czarnym kablem zasilającym.
Sugerowana cena detaliczna czajnika Aarke Kettle z funkcją kontroli temperatury wynosi 1199 zł.
Autor: Informacja prasowa