Data modyfikacji:

Usprawniono technikę RTX Video Super Resolution (VSR)

Technika RTX Video Super Resolution (VSR) została właśnie znacząco usprawniona. Dzięki aktualizacji 1.5 jakość wyświetlanego obrazu została podniesiona, a artefakty zostaną usunięte nawet z filmów w natywnej rozdzielczości. Dodatkowo, wprowadzono wsparcie dla kart graficznych GeForce RTX z serii 20.
Wyświetlany obraz stanie się niezwykle wyraźny i przejrzysty dzięki usprawnionej AI, która potrafi zwiększać natywną rozdzielczość wideo bez utraty jakości nawet w przypadku mniejszych szczegółów. Aktualizacja VSR 1.5 jest już dostępna do pobrania razem z najnowszym sterownikiem Game Ready.
Zbliża się konferencja TwitchCon w Las Vegas, która jest największym na świecie wydarzeniem związanym z transmisjami na żywo. Twórczynią, która korzysta z platformy Twitch jest Runebee. Przedstawiła ona swoje porady dla początkujących twórców związane z AI oraz akceleracją karty graficznej RTX w kreatywnej pracy.
Dzięki sprzętowemu enkoderowi w karcie graficznej GeForce RTX 4070 w jej laptopie, Runebee skróciła czasy eksportu w Adobe Premiere Pro o połowę. Dodatkowo, pozwoli on nagrywać treści nawet w rozdzielczości 8K i 60 kl./s w aplikacji GeForce Experience lub OBS Studio.
Poinformowano również o wyzwaniu trwającym na kanałach społecznościowych NVIDIA Studio, gdzie prezentowane są dzieła wybranych twórców, którzy podzielą się swoimi dziełami z oznaczeniem #SeasonalArtChallenge.
Zdjęcie: Materiały prasowe
Autor: Informacja prasowa