Data modyfikacji:

Xtorm prezentuje potężną bestię – powerbank XB402 Titan z Power Delivery o mocy 140 W. Naładuje laptop w niespełna półtorej godziny

Znajdziemy w nim cztery złącza USB-C Power Delivery, dlatego jest w stanie zasilać energią wiele sprzętów jednocześnie. Może się pochwalić pojemnością 24000 mAh, co wystarczy na wielokrotne naładowanie urządzenia mobilnego. Obsługuje ładowanie przelotowe, a uwagę zwraca dyskretny wyświetlacz LED w pikselowym stylu retro. Powerbank właśnie trafił do sprzedaży.
powerbank XB402 Titan
To kolejna taka propozycja na polskim rynku od holenderskiego producenta Xtorm, wyspecjalizowanego w segmencie powerbanków, ładowarek, stacji ładujących, kabli i różnego rodzaju adapterów. Najnowszy bank energii stanowi syntezę minimalistycznego designu, trwałych materiałów, innowacyjnych funkcji i elementu, który jest w tym zestawieniu najważniejszy – potężnych zasobów dostarczanej mocy. Dzięki temu nie zabraknie nam jej w razie potrzeby szybkiego zasilenia energią notebooka, smartfona, tabletu, czytnika eBooków, kontrolera do gier, konsoli, słuchawek czy mobilnego głośnika. 
Na starcie warto wgryźć się w technikalia modelu XB402 Titan. Dysponuje on czterema obustronnymi gniazdami USB typu C i łącznie oferuje rzadko spotykany wynik 140 W mocy. Pojemność akumulatora wynosi 24000 mAh. Jeden z portów USB-C o mocy 140 W jest zoptymalizowany do ładowania MacBooków lub innych laptopów i może w pełni zasilić ich baterię w zaledwie półtorej godziny.
Testy wykazały, że jest w stanie naładować MacBooka Pro do połowy stanu baterii w pół godziny. Pozostałe wejścia USB-C są przeznaczone do ładowania smartfona lub tabletu. Warto też zaznaczyć, że każdy port obsługuje technologię Power Delivery, istotnie przyspieszającą proces ładowania. Pozwala ona na rozpoznanie rodzaju podłączonego urządzenia i dopasowaniu do niego napięcia prądu, co wydłuża żywotność akumulatora. Model XB402 Titan jest też zabezpieczony przed przeciążeniem, głębokim rozładowaniem i zwarciem. 
Interesującym wyróżnikiem jest na pewno wyświetlacz LED, pokazujący stan naładowania baterii. Jego pikselowa konstrukcja inspirowana stylem retro na pewno ucieszy wszystkich sentymentalnych fanów technologii z dawnych lat. Wyświetlacz uaktywnia się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, pokazując aktualny stan naładowania baterii wyrażony w procentach. Po wyłączeniu panel jest niewidoczny i nie zaburza ogólnych wrażeń estetycznych.
Prezentowany powerbank obsługuje ładowanie przelotowe. W praktyce oznacza to, że można zasilać za jego pomocą sprzęt nawet wtedy, gdy on sam jest właśnie uzupełniany energią. To ostatnie umożliwia dołączony do zestawu magnetyczny, pleciony i wytrzymały kabel. Sam proces uzyskiwania pełnej energetycznej gotowości zajmuje półtorej godziny.
Jeśli chodzi o konstrukcję obudowy, producent zastosował nietypowe rozwiązanie, gdyż z boku urządzenia wydrążono specjalny podłużny schowek na kabel ładujący. Przewód trzyma się uchwytu dzięki magnesowi. W ten sposób możemy go szybko wyjąć i użyć, nie musimy też martwić się o wyłamanie jakichkolwiek elementów. Co więcej, minimalizujemy ryzyko zgubienia go podczas podróży. Natomiast sam korpus modelu XB402 Titan zbudowany został z w pełni recyklingowanego plastiku. Ekologia jest zresztą znakiem rozpoznawczym marki, co przejawia się również w stosowaniu opakowań także pochodzących z recyklingu.
Wymiary urządzenia to 19 cm długości, 9 cm szerokości i 3 cm wysokości, zaś waży 833 g. Utrzymane zostało w stonowanej klasycznej czerni.
Powerbank Xtorm XB402 Titan o mocy 140 W jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 899 zł. Dostępna jest też podobna wersja XB401 Titan o mocy 60 W. Dysponuje ona taką samą pojemnością akumulatora i trzema portami USB-C, a potrafi w pełni naładować laptop w dwie godziny. Zapłacimy za nią 719 zł.
Autor: Informacja prasowa