Data modyfikacji:

Obiektywy do smartfona - czy warto? 

Wymienne obiektywy mogą kojarzyć się głównie z lustrzankami cyfrowymi, jednak producenci mają do zaoferowania również tego typu akcesoria dedykowane do smartfonów. Dlaczego warto kupić obiektyw do smartfona? Sprawdź! 

Najlepsze obiektywy do smartfonów: 

  • Mpow Clip-On 
  • Olloclip 
  • Mobi-Lens Wide
  • Apexel obiektyw 
  • Hama zestaw obiektywów 
  • Sandmrac Wide Lens 
  • Schneider Optics 

Dlaczego warto kupić dodatkowy obiektyw do smartfona? 

Nowoczesne smartfony mają dwa, trzy, a nawet cztery aparaty fotograficzne, dzięki którym uchwycisz kadry z szerszej, bliższej, jak i dalszej odległości. Nie wszystkie telefony mają podobne rozwiązania, czego doskonałym przykładem jest Google Pixel 3 uważany za jeden z lepszych telefonów do robienia zdjęć. Podobnie jest z iPhone'em XR, dysponującym tylko jednym oczkiem aparatu. Obiektyw do smartfona jest znakomitym kompromisem, który sprawi, że wykonasz piękne zdjęcia bez konieczności wymiany telefonu na nowy. 

Zazwyczaj obiektywy do telefonów są oferowane w zestawach. Różne ogniskowe przydają się w szczególności na wyjazdach. Szerszy kadr znakomicie spisuje się do wykonywania zdjęć krajobrazowych, natomiast obiektyw makro jest w stanie uchwycić to, co nie jest widoczne gołym okiem. Obiektywy typu rybie oko zakrzywiają obraz umożliwiając wykonanie zdjęć z zupełnie nowej perspektywy. Obiektywy do smartfona są więc bardzo dobrym wyborem i sposobem na lepsze zdjęcia niskim kosztem.   

Jaki obiektyw do smartfona wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka interesujących propozycji.

Polecane obiektywy do smartfona 

Olloclip zestaw 3 obiektywów 

Olloclip specjalizuje się w produkcji obiektywów do smartfonów. Na Ceneo.pl znajdziesz zestawy przeznaczone do iPhone’ów 6,6S,7 a także 7 Plus. W komplecie znajdują się trzy obiektywy macro z bardzo dużym przybliżeniem. Za pomocą telefonu wykonasz doskonałe fotografie maleńkich owadów czy detali na przedmiotach. Taki zestaw umożliwia wykonywanie zdjęć w bardzo wysokiej jakości. 

Obiektywy Forever 3w1 

Uniwersalny i tani zestaw obiektywów jest znakomitym wyborem dla początkujących amatorów fotografii mobilnej. W zestawie znajduje się obiektyw szerokokątny, rybie oko pozwalający na zakrzywienie obrazu i ujęcie jeszcze szerszego kadru, a także obiektyw makro do zdjęć z niewielkiej odległości. Taki zestaw warto wykorzystać do zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych. 

Apexel obiektywy do smartfonów 

Cztery obiektywy do smartfona i statyw to komplet idealny dla podróżnika. Po szybkim zamontowaniu za pomocą specjalnego uchwytu do dyspozycji jest obiektyw szerokokątny, makro, teleobiektyw i obiektyw typu rybie oko. Każda z konfiguracji sprawdzi się zarówno w górach, mieście, jak i w domowym zaciszu. Praktycznym dodatkiem jest statyw z funkcją selfiesticka. To także świetny sposób na wykonywanie fotografii przy długich czasach naświetlania. 

Hama zestaw obiektywów 

Nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na obiektywy do smartfona? W takim razie zestaw obiektywów Hama sprawdzi się doskonale. W zestawie standardowo znajduje się obiektyw makro, obiektyw szerokokątny, obiektyw typu rybie oko, a także specjalny klips mocujący dedykowany do praktycznie każdego smartfona. 

Sandmrac Wide Lens 

Obiektyw szerokokątny dedykowany jest do iPhone’a 7, a także iPhone’a 8. Sandmarc Wide Lens dysponuje ogniskową 16 mm, co przekłada się na 2-krotnie większe pole widzenia. W tym modelu zredukowano zjawisko dystorsji, dlatego jakość fotografii jest idealna bez jakiejkolwiek utraty jakości. Obiektyw do smartfona został zintegrowany z dedykowaną obudową. W ten sposób otrzymujesz znakomite szkło i dodatkową ochronę dla twojego telefonu. 

Specjalnie dla ciebie testujemy najnowszy sprzęt i sprawdzamy, jakie odbicie w rzeczywistości mają obietnice producentów. Zobacz koniecznie: