Data publikacji:

Oclean X vs Oclean X Pro – co wybrać?

Higiena jamy ustnej jest niebywale istotnym aspektem życia każdego z nas. Dokładne i częste mycie zębów to nie tylko gwarant świeżego oddechu, ale przede wszystkim dbanie o zdrowie – zapobiega próchnicy, zapaleniom dziąseł i wypadaniu zębów. Nikt z nas nie lubi bolesnych wizyt u dentysty, prawda? Warto więc zadbać o higienę swojej jamy ustnej i zainwestować w szczoteczkę elektryczną, która pozwoli nam jeszcze dokładniej pielęgnować uzębienie. W poniższym artykule porównamy dwa tego typu produkty – Oclean X oraz Oclean X Pro.
szczoteczka elektryczna

Oclean X vs X Pro – profesjonalne szczoteczki elektryczne

Zarówno Oclean X, jak i Oclean X Pro to wyjątkowo wyspecjalizowane sprzęty wyposażone w najnowsze rozwiązania pozwalające dbać twoją jamę ustną. Xiaomi Oclean X to pierwsza na świecie inteligentna szczoteczka do zębów.

Posiada ekran dotykowy, który pozwala w kompleksowy sposób ustawić wszelkie parametry szczotkowania zgodnie z naszymi potrzebami. Ekran wyświetla między innymi informację o stanie uzębienia, czas mycia oraz tryby działania urządzenia. Jest to spora innowacja względem poprzednich szczoteczek sonicznych marki Xiaomi, które wymagały połączenia ze specjalną aplikacją, aby móc chociażby zmienić tryb mycia.

Właśnie, pomówmy o aplikacji. Co prawda, ekran dotykowy szczoteczki Oclean X pozwala na jej sterowanie bez użycia smartfonu, jednak gdy już skończymy mycie, warto zajrzeć do Oclean App. Zawiera ona szczegółowe informacje na temat 20 trybów czyszczenia dostępnych zarówno z szczoteczce Oclean X, jak i Oclean X Pro. W tym przypadku z naszego starcia Oclean X Pro vs Oclean X zwycięsko wychodzi pierwsza z wymienionych, bowiem łączy się z Oclean App i naszym telefonem za pomocą łącza Bluetooth 4.2BLE, podczas gdy druga działa na technologii Bluetooth 4.0.

Oclean X Pro będzie też zdecydowanie lepsza do zabrania w podróż. Wszystko ze względu na powiększoną względem poprzedniczki pojemność baterii oraz szybszy czas ładowania. Obydwie szczoteczki mają co prawda pojemność na poziomie 800 mAh, jednak Oclean X Pro posiada specjalne technologie energooszczędne, pozwalające dłużej przetrzymać baterię.

Oclean X vs Oclean X Pro – dwie nowatorskie szczoteczki soniczne

Kolejny etap naszej walki Oclean X vs X Pro to bycie przyjaznym dla dzieci. Tu zdecydowanie lepiej nada się pierwszy z wymienionych modeli. Oclean X jest prostsza i bardziej intuicyjna w obsłudze, przez co nasi milusińscy z pewnością sobie z nią poradzą. Poza tym chyba każdemu rodzicowi zależy na tym, aby zadbać o bezpieczne mycie zębów dziecka.

Oclean X Pro szczotkuje z większą intensywnością, mogącą dochodzić aż do 42 tysięcy obrotów na minutę. Maksymalna ilość obrotów na minutę w przypadku Oclean X to z kolei 40 tysięcy. Mniejsza prędkość jest z pewnością bezpieczniejsza dla najmłodszych użytkowników, zwłaszcza przez wzgląd na delikatność zębów mlecznych.

Poza tym aplikacja towarzysząca Oclean App zawiera program motywacyjny, polegający na ocenie jakości mycia i przyznawaniu punktów. Dla żyjących w wirtualnym świecie dzieciaków tego typu zabawa może być świetnym doświadczeniem, a przy okazji nauczy ich dbać o zęby.

To jednak nie koniec naszej analizy Oclean X vs Oclean X Pro. Co bowiem z walorami estetycznymi? Oczywiście, dbanie o czyste, zdrowe zęby jest ważne, ale równie istotna jest kwestia designu i atmosfery panującej w twojej łazience. Ważne, aby również twoja szczoteczka elektryczna pasowała do wystroju. Na potrzeby modelu Pro wygląd szczoteczki Oclean X został odświeżony, produkt wygląda bardziej nowocześnie i ergonomicznie. Jest też dostępnych więcej wersji kolorystycznych – do bieli i beżu dostępnych w podstawowej wersji doszedł jeszcze róż, który z pewnością świetnie skomponuje się z delikatną i intymną przestrzenią kobiecej toaletki, stanowczy i stylowy granatowy, a także mistyczna zieleń, idealna do pełnego roślin, żywego wnętrza. Nie bez przyczyny wersja Pro otrzymała Good Design Award 2020.

Oclean X vs Oclean X Pro – czym jeszcze różnią się te nowoczesne urządzenia?

Oczywiście podstawową różnicą jest cena – za wersję Pro należy zapłacić znacznie więcej niż za podstawową szczoteczkę Oclean X. Warto jednak zastanowić się nad naszymi potrzebami i jeżeli Oclean X Pro bardziej nam odpowiada, zainwestować w nią. Komfort podczas mycia zębów i zdrowie są w końcu bezcenne.

Krótko mówiąc: jeśli chcesz oszczędzić, ale nadal cieszyć się świetną jakością uzębienia i radością z dbania o nie, zakup Oclean X, natomiast jeżeli twój budżet jest nieco większy, a zależy ci na pojemnej baterii, szybkim czasie ładowania, ciszy i nowatorskim designie – twoim wyborem powinno być Oclean X Pro. Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest wodoodporność. Niektórym może się wydawać, że ekran dotykowy na urządzeniu typowo łazienkowym to nonsens. Oclean X Pro jest jednak całkowicie odporna na działanie wody.

Nasza analiza Oclean X vs Pro powoli dobiega końca. Pora podsumować, co wiemy o obydwu szczoteczkach. Oclean X w podstawowej wersji to świetny produkt dla dzieci, wytrzymały, dostępny w dwóch kolorach i pozwalający zaoszczędzić. Wersja Pro to nieco większy wydatek, ale też szybsze ładowanie baterii, większa jej pojemność, a także obroty i nowy design wraz z trzema wersjami kolorystycznymi.

Obydwie szczoteczki to znakomite urządzenia, pozwalające w efektywny i komfortowy sposób dbać o jamę ustną wraz z towarzyszącą aplikacją Oclean. Niezależnie od tego, kto dla ciebie wyszedł zwycięsko z walki Oclean X vs Oclean X Pro, możesz przeanalizować najlepsze oferty kupna na portalu Ceneo.pl.

Autor: Marcin Krawczyk