Data publikacji:

Peeling kawitacyjny. Jaki kupić?

Być może słyszałaś od koleżanek, że używają peeling kawitacyjny. „Jaki kupić?” – zastanawiasz się? Czy to możliwe, by wykonać go w domu, skoro do tej pory na zabieg chodziłaś do kosmetyczki? Dowiedz się, jak działa peeling kawitacyjny, jak używać, jakie są przeciwskazania oraz jak wykonywać peeling kawitacyjny w domowym spa.
peeling kawitacyjny

Jak działa peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny – co to? Sposób na gładką skórę. Na czym on polega? Jest to zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym, którego zadaniem jest usunięcie martwych komórek naskórka podczas szybkiej przemiany fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszonego ciśnienia.
W czasie zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki, które oddziałując z cieczą, przekształcają ją następnie w mikropęcherzyki. Kiedy te pękają, niszczą komórki martwego naskórka. Co więcej, oczyszczają naskórek ze zbędnej ilości sebum oraz z zanieczyszczeń. Stosowanie ultradźwięków oznacza mikromasaż tkanek. To zaś daje poprawę ukrwienia oraz elastyczności skóry. Kawitacja = peeling ultradźwiękowy.
Peeling kawitacyjny wykonuje się na uprzednio zwilżonej skórze za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Jest to zabieg, który doskonale przygotowuje naskórek do dalszych procedur pielęgnacyjnych, którymi są zabiegi kosmetyczne.

Jakie są wskazania do wykonywania peelingu kawitacyjnego?

Jako że kawitacja to metoda bezbolesnego i głębokiego złuszczania skóry (alternatywa dla manualnego oczyszczania twarzy), to zabieg ten może być wykonywany na wszystkich typach cery. Jest łagodny dla skóry. Wykonuje się go niezależnie od pory roku. 
Wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego:
  • cery z nadmiernym wydzielaniem sebum;
  • problemy z cerą bez zmian ropnych;
  • chęć uzyskania zdrowego, promiennego wyglądu skóry poprzez pozytywne oddziaływanie na metabolizm komórek;
  • polecany przez innymi zabiegami kosmetycznymi w obrębie twarzy, ponieważ peeling ultradźwiękowy poprawia wchłanianie substancji aktywnych o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i odżywczym.
  • Jeśli zatem obserwujesz na swojej skórze pozapychane pory, zaskórniki, nadmiar sebum, i szorstkość, pomyśl o peelingu kawitacyjnym. Przed wykonaniem tego zabiegu skonsultuj się z kosmetologiem lub dermatologiem.

    Jakie są przeciwskazania do wykonywania peelingu kawitacyjnego?

    Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania: nowotwory, epilepsja, osteoporoza, wszczepiony rozrusznik serca, wszczepione metalowe implanty, choroby tarczycy, niewydolność krążenia, stany zapalne i ropne zmiany na skórze, przerwana ciągłość naskórka, opryszczka, ciąża, karmienie piersią. 

    Peeling kawitacyjny – efekty

    Efekty, jakie otrzymuje się po peelingu kawitacyjnym: 
  • mniejsza ilość wągrów i zaskórników już po pierwszym zabiegu. Czy to możliwe? Tak! Peeling ultradźwiękowy to głębokie oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i odblokowywanie porów;
  • usunięte martwe komórki naskórka, co daje efekt dokładnego oczyszczenia skóry i hamuje namnażanie się bakterii na jej powierzchni;
  • usprawnienie przepływu limfy i krwi, co skutkuje dotlenieniem i pobudzeniem komórek do naturalnej odnowy;
  • odświeżenie skóry, nadanie jej blasku, dobre oczyszczenie;
  • wzrost napięcia skóry – to efekt mikromasażu wywołanego przez drganie fal ultradźwiękowych;
  • wygładzenie drobnych zmarszczek;
  • delikatny efekt odmłodzenia skóry.
  • Peeling kawitacyjny – efekty uboczne

    Efekty uboczne peelingu kawitacyjnego to krótkotrwałe zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Pomoc niosą preparaty kosmetyczne – wyciszają i koją skórę. Ich zadaniem jest odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry. Nawilżą. Ułatwią regenerację.

    Peeling kawitacyjny – jak często stosować? Jak często robić peeling kawitacyjny?

    Odpowiedzią na te pytania jest typ skóry. I tak:
  • cera sucha i normalna – zabieg raz w miesiącu;
  • cera mieszana i tłusta – raz w tygodniu przez dwa miesiące, a potem raz na od 2 do 4 tygodni. 
  • Jak wykonywać peeling kawitacyjny w domu? Czy to możliwe?

    Kawitacja to zabieg kosmetyczny wykonywany głównie w salonie kosmetycznym przystosowanym do tego typu zabiegów. Jeśli jednak dobrze przygotujesz domowe spa do tego zadania, z powodzeniem możesz wykonać peeling kawitacyjny w domu. Opinie na temat efektów domowych zabiegów są różne. Jednak zabieg peelingu kawitacyjnego w domu jest chwalony przez wielu, którzy obserwują znaczącą poprawę skóry.

    Peeling kawitacyjny – jaki kupić? Jaki produkt wybrać? Jak stosować?

    Jakie urządzanie do peelingu kawitacyjnego kupić (peeling kawitacyjny ranking)? Możesz postawić na najtańsze rozwiązania dostępne na rynku. Postaw na funkcjonalność, łatwość obsługi (zgodnie z instrukcją) i zaufanie użytkowniczek, które znajdziesz w opiniach. Urządzenia mają dodatkowe opcje: anti-aging, sonoforeza, czasomierz. Dobierz według swoich preferencji.

    Peeling kawitacyjny – jak wykonać w domu?

    Podpowiadamy, jak wykonać peeling kawitacyjny w domowym zaciszu – bez pośpiechu i nerwów. 
    Ewa Doniec
    Ewa Doniec

    Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.