Data publikacji:

Ranking profesjonalnych suszarek do włosów

Suszarka powinna przede wszystkim szybko i w bezpieczny sposób wysuszyć włosy. Warto jednak zainwestować w profesjonalny sprzęt, który w maksymalny sposób będzie chronił włosy przed zniszczeniami. Nie wiesz, jaką profesjonalną suszarkę wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem profesjonalnych suszarek do włosów! Na pewno znajdziesz produkt spełniający twoje oczekiwania!

Przeczytaj również: Lokówka, która nie niszczy włosów

profesjonalne suszarki do włosów ranking

Wybór odpowiedniej suszarki do włosów wbrew pozorom nie jest łatwy. Jedną suszarką można wysuszyć włosy w kilka minut, natomiast inna może potrzebować kilkunastu lub kilkudziesięciu do wysuszenia tych samych włosów. Należy zwrócić uwagę na moc suszarki, temperaturę nawiewów oraz jonizację. Dodatkowo istotne może być, czy suszarka posiada tłumik hałasu. Jest to ważne zwłaszcza, gdy posiadamy w domu małe dzieci lub ktoś z domowników pracuje zdalnie.

Nakładki koncentrujące oraz dyfuzor są potrzebnymi akcesoriami, które powinna posiadać suszarka. Ważna jest także waga suszarki. Dużo łatwiej stylizować włosy, gdy urządzenie jest lekkie, ergonomiczne i posiada antypoślizgową rękojeść. Warto zainwestować w suszarkę profesjonalną.

Poniżej przedstawiamy ranking profesjonalnych suszarek do włosów.

Fox Smart 2100 W

Profesjonalna i kompaktowa suszarka do włosów. Z pewnością sprawdzi się w domowych warunkach, jak i w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Posiada moc 2100 W. Jest niezwykle lekka i posiada ergonomiczną rękojeść. Suszarka ma trzystopniową regulację temperatury nawiewu oraz funkcję jonizacji. Dodatkowo w zestawie są dwie nakładki. Producent zapewnia, że suszarka może pracować bez przerwy nawet 1000 godzin!

Valera Swiss Silent Jet 7500 Light Ionic Rotocord

Suszarka wyprodukowana w Szwajcarii. Waży zaledwie 425 g! Dużym atutem jest wytrzymały silnik o mocy 2000 W. Za pomocą tej profesjonalnej suszarki można szybko wysuszyć włosy, ponieważ pracuje z nawiewem o prędkości 120 km/h. Suszarka posiada aż 6 kombinacji siły nawiewu i temperatury suszenia, dzięki czemu każdy znajdzie połączenie idealne dla siebie. Jest to także jedno z najcichszych urządzeń dostępnych aktualnie na rynku. Pracuje z głośnością 59 dB.

Parlux Advanced Light

Innowacyjna, profesjonalna suszarka do włosów o mocy 2200 W. Urządzenie jest lekkie, posiada ergonomiczny kształt oraz posiada nowoczesny system wyciszający hałas. Posiada dwie nakładki na wylot powietrza, jonizację, regulację prędkości i temperatury. Warto wspomnieć, że suszarka jest wykonana z materiałów przyjaznych środowisku – nie posiada żadnych substancji o działaniu toksycznym.

Suszarka Babyliss PRO Caruso 

Model o dużej mocy – 2400 W. To profesjonalna suszarka dla wymagających użytkowników. W szybki sposób można wysuszyć włosy dzięki prędkości nadmuchu 172 km/h. Suszarka posiada regulację temperatury i prędkości nawiewu, funkcję jonizacji oraz dodatkowy atut w postaci osłony wentylatorów. Dzięki temu nie musimy martwić się wciąganiem włosów. Warto zwrócić uwagę na bardzo długi kabel – 2,7 metra – który ułatwia użytkowanie suszarki. W zestawie znajdują się 2 koncentratory powietrza. 

Pamiętaj, aby podczas suszenia stosować termoochronę na włosy oraz suszyć je najlepiej letnim nawiewem. Nawet najbardziej profesjonalna suszarka wykorzystana w niewłaściwy sposób może naruszyć strukturę włosa. 

Zdjęcie: NomadSoul1/Envato Elements