Data modyfikacji:

Przecinarka do glazury na mokro. Ranking najlepszych 

Układanie glazury związane jest nie tylko z przygotowaniem odpowiedniej powierzchni pod kafle, ale także z ich odpowiednim dopasowaniem i przycięciem. Do tego celu używamy ręcznych gilotyn oraz maszyn do cięcia. Przedstawiamy ranking polecanych przecinarek do glazury na mokro, po które ze względu na cenę i rozmiary sięgają głównie profesjonaliści.

przecinarka do glazury na mokro

Jaka przecinarka do glazury na mokro?

Przecinarki do glazury są niezbędne za każdym razem, gdy chcemy ułożyć płytki w łazience, kafle podłogowe w kuchni lub na tarasie itd. Oczywiście w przypadku niewielkich remontów całkowicie wystarczające są niewielkie ręczne gilotyny, dzięki którym szybko przytniemy glazurę do odpowiednich rozmiarów. Zawodowcy używają jednak dużych pił elektrycznych z wbudowanymi stołami roboczymi, które pozwalają na wykonywanie cięć na mokro w obecności wody.

Woda w przecinarkach jest zazwyczaj umieszczona w specjalny zbiorniku pod blatem roboczym. W cieczy częściowo zanurzona jest niewidoczna część tarczy z ostrzem. W trakcie pracy płyn chroni piłę przed nadmiernym przegrzewaniem się, zapobiegając jej szybszemu zużyciu. Wydłuża również czas pracy oraz poprawia wydajność.

Kolejnym zadaniem wody podczas wykonywania cieć jest też zapobieganie powstawania nadmiernej ilości pyłu. Zamiast unosić się w powietrzu spływa on bowiem wraz z cieczą wprost do pojemnika. W droższych modelach przecinarek do glazury na mokro z naszego rankingu woda jest dostarczana do ostrza za pośrednictwem specjalnej pompy ze spryskiwaczem. Niektóre modele dodatkowo pozwalają na regulację poziomu zużycia płynu zasysanego z zewnętrznych zbiorników.

Przecinarka do glazury na mokro. Ranking

Przecinarka do glazury Norton Clipper TR202

Przecinarka do glazury na mokro otwierająca ranking to urządzenie o dużej mocy 900 W, które zapewnia płynną i precyzyjną prace. Ma wychylną głowicę i długość cięcia wynoszącą aż 650 mm, z zakresem cięcia ukośnego od 0 do 45 stopni.

Clipper TR202 nie sprawi również większych trudności w terenie np. na budowie, sprzęt jest bowiem mobilny za sprawą swojej składanej konstrukcji ważącej z ostrzem w sumie 35 kilogramów. Szybko się uruchamia i nie wymaga skomplikowanej konfiguracji parametrów.

Przecinarka do glazury RUBI ND-180 BL

Jaka kompaktowa elektryczna przecinarka do glazury na mokro? Model firmy RUBI wyposażony jest w opcję cięcia na mokro poprzez zanurzenie. Urządzenie pracuje bez problemu z płytkami gresowymi, ceramicznymi, szklanymi i marmurowymi (maks. grubość obrabianych kafli to 35 mm).

W zestawie znajdziemy dwie diamentowe tarcze o średnicy 180 milimetrów. Składany stół roboczy został wykonany ze stali nierdzewnej. Przecinarla waży 13 kilogramów i może zostać schowany w dołączonej walizce.

Przecinarka do glazury Norton Clipper TR252 

W pełni profesjonalna przecinarka do glazury na mokro zamyka podium rankingu. Urządzenie posiada mocny silnik o mocy 1500 W oraz wbudowane rozszerzenie stołu roboczego. Do sprzętu dołączona jest duża tarcza diamentowa Extreme Ceram Turbo o średnicy 250 milimetrów.

TR252 oferuje również możliwość regulacji głębokości cięcia, dzięki któremu możemy skorzystać z opcji przecinania skokowego grubych czy długich płytek (do 1200 mm). Wychylna głowica pozwala na cięcie ukośne w zakresie od 0 do 45 stopni. Składana konstrukcja wzmacnianego stołu pozwala na łatwy transport. Waga całkowita przecinarki to 75 kilogramów.

Przecinarka do glazury Norton Clipper TR232 

Urządzenie przeznaczone do profesjonalnego cięcia glazury, a także innych twardych materiałów. Posiada ono silnik elektryczny o mocy 1100 W oraz diamentowe ostrza o średnicy 230 milimetrów. Maksymalna długość cięcia wynosi 1200 milimetrów. Wychylna głowica pozwala na cięcie ukośne w zakresie od 0 do 45 stopni.

Metalowy stół roboczy z miską na wodę wyposażony został w opcję rozszerzenia, pozwalającą zwiększyć jego powierzchnię, by umożliwić przecinanie wielkogabarytowych i szerokich materiałów. Waga całkowita zestawu wynosi 72 kilogramy.

Przecinarka do glazury RUBI DV-200 1000

Profesjonalna przecinarka do glazury na morko z przesuwaną głowicą. Silnik elektryczny o mocy 1500 W napędza diamentowe ostrza o średnicy 200 milimetrów. Tarcza chłodzona jest przez pompę wodną z regulacją. Z pomocą urządzenia obrobimy płytki ścienne, gres szkliwiony oraz porcelanowy o długości do 1060 milimetrów i grubości 35 milimetrów.

Do zalet DV-200 1000 można zaliczyć solidny stół o dużej powierzchni roboczej, wyposażony w aluminiowy i łatwy w demontażu blat oraz nóżki z kółkami. Waga całkowita 65 kilogramów.

Przecinarka do glazury Norton Clipper TT250 G 70184625705

Kompaktowa profesjonalna przecinarka do glazury na mokro. Sprzęt posiada silnik o mocy 1000 W. Napędza on tarczę o średnicy 250 milimetrów. Wychylny stół z miarką został zbudowany ze stali nierdzewnej. Możliwość wykonywania ciecia ukośnego w zakresie od 0 do 45 stopni. Całość waży 26 kilogramów.

Przecinarka do glazury RUBI Diamand DX-250 1000

Profesjonalna przecinarka do glazury z głowicą z przesuwem wzdłużnym i posuwem wgłębnym. Nadaje się do wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych i materiałów budowlanych: marmuru, granitu, cegły licowej oraz ognioodpornej. Silnik o mocy 1500 W napędza diamentowe ostrze o średnicy 250 milimetrów.

Tarcza chłodzona jest przez pompę wodna z regulacją przepływu cieczy. Konstrukcja stołu wykonana została z aluminium. Przecinarka jest wyposażona standardowo w laser trasujący, który pozwala na wykonywania precyzyjnych cięć oraz poziomicę libelkową ułatwiającą ustawienie przecinarki. Maksymalna długość cięcia to 1120 milimetrów. Waga zestawu to 76 kilogramów.

Przecinarka do glazury Msw T-Saw200

Najtańsza przecinarka do glazury na mokro w rankingu, na którą mogą pozwolić już sobie nawet amatorzy. Urządzenie pozwala na cięcie różnego rodzaju gresu o grubości do 30 milimetrów oraz maksymalnej długości 550 milimetrów. Posiada ono elektryczny silnik o mocy 800W, który napędza diamentowe ostrze o średnicy 200 milimetrów.

Za stabilność metalowego stołu roboczego ze zbiornikiem na wodę odpowiadają cztery solidne nogi z gumowymi zakończeniami oraz śruby blokujące. Waga zestawu to 30 kilogramów.