Data modyfikacji:

Ranking głośników Bluetooth do 1000 zł

Głośnik Bluetooth to idealne urządzenie do słuchania muzyki z telefonu w gronie znajomych, podczas wspólnej imprezy w plenerze, domówce czy podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych. Budżet do 1000 zł pozwala wybrać modele głośników Bluetooth z topowej półki, które gwarantują znakomite parametry dźwięku, połączone z wysoką jakością wykonania i ciekawym wzornictwem. Które z nich są szczególnie polecane? Zapraszamy na ranking 5 najlepszych głośników Bluetooth do 1000 zł.
Ranking głośników Bluetooth do 1000 zł
W przeciwieństwie do ciężkich tradycyjnych głośników jest to małe, poręczne urządzenie, które zazwyczaj nie wymaga stałego dostępu do sieci elektrycznej, a dzięki łączności Bluetooth nie wymusza używania kabli do odtwarzania muzyki. Po naładowaniu, bateria gwarantuje wiele godzin nieprzerwanej rozrywki w wysokiej jakości. Często urządzenie to jest wodoodporne i niestraszne są mu wszelkie zachlapania czy nawet wpadnięcie do wody.

Jaki głośnik do 1000 zł – na co należy zwrócić uwagę?

Muzyka dla wielu stanowi nieodłączny element życia. Umila spędzanie wolnego czasu, motywuje do pracy lub aktywności fizycznej, wpływa na samopoczucie i dodaje energii. Coraz większą popularnością cieszą się głośniki Bluetooth, jednak szeroka oferta na rynku może dezorientować. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, gdy już zdecydowaliśmy się na zakup głośnika bezprzewodowego?
  • Rodzaj zasilania i czas pracy urządzenia – głośniki mogą być zasilane za pomocą baterii lub akumulatora. Przy wyborze urządzenia powinniśmy zwrócić na to uwagę, gdyż od rodzaju zasilania zależy to, jak długo głośnik będzie mógł działać bez konieczności podłączenia go do gniazdka elektrycznego. Warto wybrać głośnik, który posiada wymienny, a nie wbudowany akumulator, gdyż w przypadku usterki będziemy mogli go w łatwy sposób naprawić. Głośniki posiadające tego rodzaju źródło zasilania możemy naładować za pomocą dołączonego do nich przewodu USB lub zasilacza.
  • Złącza i porty – w głośnikach bezprzewodowych mogą występować porty USB, czytniki kart SD i gniazda AUX. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie znajdują się w wybranym przez nas modelu, ponieważ to od nich zależy, które nośniki danych lub urządzenia będziemy mogli podłączyć do głośników.
  • Rozmiar i materiały – w zależności od tego, w jakich warunkach urządzenie będzie najczęściej pracować, powinniśmy zwrócić uwagę na materiały, z których zostało wykonane. Głośniki mogą być wykonane z wytrzymałych i wodoodpornych części, które nie zawiodą nawet w ekstremalnych sytuacjach. Głośniki Bluetooth dostępne są w różnych rozmiarach. Te mniejsze modele bez problemu zmieszczą się nawet w kieszeni, a większe są bardziej uniwersalne.
  • Moc i jakość głośnika Bluetooth – uzależnione są w głównej mierze od wielkości i ceny produktu. W mniejszych modelach najczęściej możemy liczyć na moc w okolicach 8-20 W, choć dostępne są również produkty oscylujące w granicach 70 W. W przypadku mniejszych modeli mogą pojawiać się problemy z jakością przy większej głośności, dlatego jeżeli zależy ci na wysokiej czystości dźwięku i niesamowitych wrażeniach, najlepiej wybrać nieco większe głośniki Bluetooth.

Głośnik Bluetooth do 1000 zł – ranking

Jak wybrać głośniki przenośne? Ranking urządzeń do 1000 złotych ma propozycję dla każdego. Zobacz, jakie głośniki Bluetooth do 1000 warto kupić.

Marshall Acton II

Nasz pierwsza propozycja w rankingu głośników Bluetooth do 1000 zł. Głośnik Bluetooth legendarnego brytyjskiego producenta wzmacniaczy elektroakustycznych, który pomimo niewielkich rozmiarów, oferuje moc aż 60 W. Posiada przetwornik niskotonowy, dwa przetworniki wysokotonowe oraz trzy analogowe pokrętła, które pozwalają dostroić dźwięk do swoich potrzeb. Łączność Bluetooth 5.0 gwarantuje zasięg do 10 m i daje możliwość podłączenia dwóch urządzeń. Umieszczone zostało w nim także analogowe wejście 3,5 mm, dzięki któremu możemy podłączyć do urządzenia np. gramofon.
Głośnik wyglądem przypomina gitarowy piec w stylu retro, przez co może stanowić ciekawy designerski dodatek do wnętrza. Poza tym jego obudowa wykonana jest w taki sposób, aby dźwięki basu brzmiały znacznie lepiej. Marshall Action II zasilany jest wyłącznie z sieci, a jego waga to 2,8 kg. To najlepsza propozycja na rynku pod względem jakości dźwięku.

JBL Xtreme 2 Gun Metal

Znakomity przenośny głośnik Bluetooth do 1000 złotych, który bez obaw można zabrać na plażę czy na basen. Posiada metalową podstawę oraz pasek ułatwiający komfortowe przenoszenie. Jest odporny na wszelkie zachlapania i gwarantuje działanie, nawet gdy wpadnie do wody na głębokość 1 metra. Wbudowany akumulator pozwala po pełnym naładowaniu na 15 godzin rozrywki, a zainstalowany mikrofon można wykorzystać jako zestaw głośnomówiący. Moc głośnika to 40 W, a zasięg łączności wynosi około 10 metrów. JBL Xtreme 2 Gun Metal posiada także złącza AUX, USB i wejście zasilacza.

Harman Kardon Citation One

Inteligentny głośnik Bluetooth z wbudowaną funkcją Asystenta Google oraz usługą Chromecast, zapewniającą dostęp do ponad 300 strumieniowych usług muzycznych w wysokiej jakości. Wystarczy użyć głosu, aby włączyć swoją ulubioną piosenkę czy podcast, zmienić poziom głośności czy uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytanie.
Urządzenie to, pomimo niewielkich rozmiarów, oferuje bogate brzmienie oraz wysoką jakość wykonania i ciekawe wzornictwo. Poza łączem Bluetooth pozwala na podłączenie się do sieci Wi-Fi, a także umożliwia połączenie dwóch głośników w jednym pomieszczeniu, by uzyskać dźwięk stereo. Jego moc to 40 W i jest zasilany sieciowo.

Sonos Roam SL

Kompaktowy głośnik gwarantujący wysoką jakość dźwięku i wszechstronność. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w plenerze, dzięki pojemnemu akumulatorowi (do 10 godzin nieprzerwanej muzyki) oraz odporności na pył i wodę, którą potwierdza certyfikat IP67. Głośnik ten potrafi łączyć się nie tylko przez Bluetooth, ale posiada także funkcję AirPlay, pozwalającą na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki wprost z iPada/iPoda/iPhone'a. Możliwe jest również stereofonicznie parowanie Roam SL z drugim głośnikiem przez Wi-Fi.

Sony SRS-XB43B

Wytrzymały głośnik, któremu niestraszna jest woda, piasek czy kurz, z jedną z najpojemniejszych baterii na rynku (do 24 godzin na jednym ładowaniu). O jakość dźwięku dba funkcja Extra Bass oraz dwa głośniki wysokotonowe, gwarantujące wysoką czystość wokali. Co ciekawe, dzięki funkcji Party Connect, można połączyć ze sobą aż do 100 zgodnych głośników (SRS-XB43, SRS-XB33, SRS-XB23), a za ich idealną synchronizację odpowiada nie tylko technologia Bluetooth, ale także NFC. Idealny wybór dla imprezowiczów, którzy chcą uzyskać perfekcyjny, przestrzenny dźwięk za pomocą wielu głośników.
Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem, zobacz, jaki głośnik Bluetooth do 500 zł wybrać
Zdjęcie: twenty20photos/ Envato Elements
Autor: Marcin Korytkowski