Data modyfikacji:

Jaki depilator kupić? Ranking najlepszych depilatorów

Jaki depilator jest najlepszy? Czy urządzenia z technologią IPL zdominowały już półki sklepowe? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych obecnie urządzeń do usuwania niechcianego owłosienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaki depilator kupić!
Depilation Leg

Jakie depilatory są najchętniej wybierane przez kobiety?

Gładkie, pozbawione owłosienia ciało to w dzisiejszych czasach standard, o który dbają już nie tylko kobiety, ale także coraz więcej mężczyzn. W nierównej walce z nieustannie wyrastającymi włoskami pod pachami, na nogach, a także w okolicach intymnych pomaga wiele kosmetyków oraz nowoczesnych urządzeń. Spośród nich za najskuteczniejszy i dający najtrwalsze efekty uznawany jest depilator.
Nie wiesz, jaki wybrać depilator? Wciąż najpopularniejsze są depilatory mające głowice złożone z pęset lub dysków, których zadaniem jest szybkie wyrwanie włosków wraz z cebulkami. Jednak za nowocześniejsze i bardziej skuteczne uznawane są urządzenia wykorzystujące do depilacji pulsacyjne światło, które osłabia cebulki, hamując w ten sposób wzrost włosów.

Jaki dobry depilator wybrać?

Zanim podpowiemy ci, jaki będzie najlepszy depilator w naszym rankingu, warto najpierw przyjrzeć się najważniejszym parametrom urządzenia. W końcu to właśnie one wpływają na skuteczność usuwania niechcianych włosków, komfort użytkowania i ewentualną bolesność w trakcie zabiegu.
Jaki depilator kupić? Zacznijmy od rodzajów dobrych depilatorów dostępnych na rynku.

Depilatory laserowe

Urządzenia, które usuwają włoski przy pomocy pojedynczych wiązek światła, generujących fale o odpowiedniej długości. Pod wpływem wysokiej temperatury cebulka włosa zostaje uszkodzona lub całkowicie zniszczona. W trakcie usuwania owłosienia niezbędne jest dopasowanie mocy i naświetlenia do karnacji czy kondycji skóry.

Zalety depilatorów laserowych

 • skuteczność usuwania niechcianego owłosienia,
 • możliwość używania na dowolnej partii ciała – nogach, pachach, okolicach bikini, a nawet twarzy,
 • komfort i szybkość zabiegu,
 • brak podrażnienia skóry po depilacji,
 • trwałość efektu.

Wady depilatorów laserowych

 • zabieg może być dość bolesny,
 • po depilacji występuje zaczerwienienie,
 • konieczność stosowania się do zaleceń przedzabiegowych (rezygnacja z picia dziurawca i nagietka czy wykonywania peelingu ciała),
 • brak możliwości przeprowadzenia depilacji na opalonej skórze,
 • konieczność wykonania kilku sesji, aby osiągnąć wymarzony efekt gładkiej skóry.

Depilatory IPL

Najdroższe rodzaje tego typu urządzeń, które są wyposażone w specjalne lampy. To właśnie one emitują światło i fale, które mogą poradzić sobie z uszkodzeniem cebulek włosowych. Jeśli zależy ci na najlepszym depilatorze, który zagwarantuje ci trwały efekt – urządzenie IPL jest strzałem w dziesiątkę.

Zalety depilatorów IPL

 • możliwość trwałego usunięcia owłosienia,
 • szansa na zmniejszenie przebarwień (w zależności od skóry),
 • bezbolesna depilacja,
 • bezpieczne urządzenia przeznaczone do domowego użytku,
 • brak problemu z wrastającymi włoskami,
 • dobrze sprawdzają się w przypadku różnych fototypów skóry,
 • brak przeciwwskazań do używania na opalonej skórze.

Wady depilatorów IPL

 • ryzyko poparzeń i podrażnienia skóry,
 • możliwe powikłania – pęcherze, obrzęk i zaczerwienienie,
 • konieczność wykonania nawet do 20 zabiegów, aby uzyskać trwały efekt,
 • ryzyko nasilenia się objawów chorób skóry, które do tej pory były w remisji,
 • przemieszczenia barwnika.

Depilatory klasyczne

Najpopularniejsze i najtańsze urządzenia, które nie wykorzystują wiązek światła. Zamiast tego usuwają włoski mechanicznie, przy użyciu wbudowanych dysków lub pęset. Tego typu modele chwytają je, a następnie wyrywają, dlatego zabiegowi może towarzyszyć dyskomfort i ból. Na szczęście producenci znaleźli na to sposób – dodają do depilatorów klasycznych specjalne nakładki chłodzące.

Zalety depilatorów klasycznych

 • efekt utrzymujący się od 2 do 5 tygodni,
 • możliwość usuwania owłosienia w dowolnym miejscu,
 • oszczędność pieniędzy dzięki rezygnacji z jednorazowych golarek i pianek do golenia,
 • łatwa obsługa,
 • szybkość usuwania owłosienia.

Wady depilatorów klasycznych

 • ból towarzyszący wyrywaniu włosków,
 • konieczność odczekania z powtórzeniem zabiegu – włoski muszą odrosnąć, aby dyski albo pęsety mogły je chwycić,
 • ryzyko wrastania włosków (możesz je jednak zmniejszyć, wykonując regularnie peeling i stosując odpowiednie balsamy),
 • nie są odpowiednie dla osób ze skórą skłonną do podrażnień i z żylakami.

Dobry depilator – klasyczny czy laserowy? Poznaj najważniejsze różnice

Nie wiesz, jaki depilator kupić – laserowy czy klasyczny? Z przyjemnością pomożemy ci w wyborze! Przede wszystkim te dwa urządzenia różnią się od siebie sposobem działania. W przypadku nowoczesnego sprzętu do usuwania owłosienia laser uszkadza cebulki, co powoduje wypadanie włosków. Z kolei podczas używania depilatora klasycznego są one usuwane mechanicznie, czyli wyrywane. To z kolei może zwiększać ból podczas zabiegu.
Nawet najlepszy depilator klasyczny nie zapewni ci trwałego efektu. Inaczej jest w przypadku modelu laserowego, który po kilkunastu sesjach sprawia, że włoski stają się coraz cieńsze i w pewnym momencie przestają odrastać.
Warto jednak pamiętać, że depilator laserowy nie jest dla każdego, ponieważ ma on wiele przeciwwskazań. To na przykład ciąża, przyjmowanie leków światłouczulających, nowotwór czy zakrzepica. W przeciwieństwie do niego depilator klasyczny może być używany praktycznie przez każdą osobę. Wyjątkiem są tylko kobiety z podrażnioną skórą i żylakami. 

Czy depilatory laserowe domowe są skuteczne?

Wiele kobiet, które decydują się na urządzenia laserowe, zastanawia się, czy to dobry wybór. Jesteś jedną z nich i chcesz wiedzieć, czy depilatory laserowe są skuteczne? Mamy wiadomość, która z pewnością cię zadowoli – jak najbardziej możesz uzyskać trwały efekt gładkich, wolnych od niechcianego owłosienia nóg i nie tylko! W końcu depilatory laserowe mogą być z powodzeniem używane do usuwania włosków w okolicach bikini, na rękach, pod pachami, a nawet na plecach.
Należy pamiętać, że na efekt depilacji wpływają indywidualne czynniki, które różnią się w zależności od osoby usuwającej owłosienie. Szacuje się jednak, że w 95% przypadków depilatory laserowe są skuteczne. Potrzeba do tego kilku zabiegów. Optymalna liczba sesji wynosi 6–9, jednak w niektórych sytuacjach już po 3–4 depilacjach rezultaty są zadowalające.

Najlepszy depilator – jaki wybrać? Praktyczne wskazówki

Jak wybrać dobry depilator? Zwróć przede wszystkim uwagę na rodzaj zasilania, które może być akumulatorowe, sieciowe, bateryjne lub sieciowo-akumulatorowe. Zdecydowanie najczęściej można spotkać modele akumulatorowe, które w żadnym stopniu nie ograniczają swobody ruchów i pozwalają na bezproblemowe dotarcie do nawet trudno dostępnych miejsc.
Równie ważny jest sposób depilacji – czy chcesz robić to na sucho, czy na mokro. Wiele kobiet uważa, że to właśnie druga metoda usuwania niechcianych włosków jest mniej bolesna i bardziej komfortowa. Dodatkowo dzięki niej głowica urządzenia bez problemu ślizga się po ciele, a samo wyczyszczenie depilatora po zabiegu trwa dosłownie kilka sekund.
Zastanawiając się nad tym, jaki depilator kupić, przemyśl, czy potrzebujesz urządzenia z funkcją regulacji prędkości i masażem. Jeśli masz wrażliwą skórę, która jest podatna na podrażnienia, a twoja odporność na ból jest dość niska, to zdecydowanie warto rozważyć zafundowanie sobie droższego, jednak wygodniejszego w używaniu depilatora. Dzięki regulacji prędkości możesz dopasowywać szybkość usuwania włosków do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak używać depilatora?

Wiesz już, jaki dobry depilator kupić. Czas na kilka praktycznych wskazówek dotyczących używania praktycznego sprzętu. Mamy dla ciebie rady, jak używać depilatora, aby sam zabieg był jak najmniej bolesny, a efekt utrzymał się jak najdłużej.
Zacznij od przygotowania skóry do depilacji. Zabieg najlepiej wykonywać wieczorem po prysznicu. W trakcie kąpieli wykonaj peeling miejsca, z którego będziesz usuwać owłosienie. Możesz zrobić to przy pomocy specjalnego kosmetyku, rękawicy albo szczotki, które złuszczą martwy naskórek. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko bolesnego wrastania włosków do depilacji.
Jak używać depilatora? Przede wszystkim wykonuj spokojne, powolne ruchy w kierunku odwrotnym do wzrostu owłosienia. Nie musisz się spieszyć, bo wtedy możesz nie usunąć wszystkich włosków lub sprawić, że zabieg będzie jeszcze bardziej boleć. Trzymaj urządzenie równo, najlepiej pod kątem 90 stopni. Dobrym pomysłem jest również delikatne naciągnięcie skóry. W ten sposób końcówka depilatora zyska poślizg, a samo usuwanie owłosienia nie będzie tak bolesne.
Po zakończeniu depilacji koniecznie użyj kosmetyku nawilżającego – mleczka, balsamu albo masła do ciała, które złagodzą podrażnienia i zmniejszą zaczerwienienie. Daj także skórze odetchnąć i nie wkładaj od razu obcisłych spodni.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.