Data modyfikacji:

Ranking opiekaczy

Opiekacz to urządzenie, którego nie może zabraknąć w kuchni – zmienia zwykłe kanapki w ciepły, ociekający serem i aromatyczny posiłek. Oczywiście dobrze byłoby, gdyby taki sprzęt pracował szybko i bezawaryjnie, a poza tym – aby był łatwy do czyszczenia. W wyborze właśnie takiego pomoże ci nasz ranking opiekaczy.

Najlepszy opiekacz: ceramiczny czy teflonowy?

Przeszukiwanie setek, a nawet tysięcy ofert w poszukiwaniu odpowiedniego produktu oraz czytanie opisu każdego z nich jest wyjątkowo męczące – dlatego ułatwiliśmy ci zadanie, przygotowując ranking opiekaczy. Zanim jednak do niego przejdziesz, przeczytaj o cechach najlepszych urządzeń – ułatwi ci to podjęcie ostatecznej decyzji. Na początek odpowiedź na ważne pytanie: opiekacz ceramiczny czy teflonowy?

Tak naprawdę… nie ma to większego znaczenia. Zarówno teflon, jak i wysokiej jakości ceramika są materiałami adhezyjnymi, czyli takimi, do których nie przywierają inne substancje (w tym przypadku – resztki jedzenia). Szukając opinii na temat tego, jaki opiekacz do kanapek jest lepszy: opiekacz ceramiczny czy teflonowy, spotkasz się z różnymi stanowiskami. To dlatego, że obie opcje są po prostu dobre.

Jaki dobry opiekacz do kanapek?

Opiekacz opiekaczowi nierówny. Na co zwrócić uwagę, by wybrać ten naprawdę dobry?

Moc najlepszych opiekaczy

Dobry opiekacz to ten, który nie pozwoli nam długo czekać na pyszne kanapki i ma moc co najmniej 1000 W. Oczywiście model o mocy 700 W także sprawdzi się w swojej roli (będąc jednocześnie nieco tańszym), niemniej będzie przypiekał jedzenie nieco wolniej.

Uwaga! Moc urządzenia ma szczególnie istotne znaczenie, jeśli chodzi o opiekacz 3w1. Ranking, który znajdziesz powyżej, uwzględnia także i takie modele, ale warto dokładnie przejrzeć ich parametry i wybrać ten o wysokiej mocy – co najmniej 1000 W. W przeciwnym razie urządzenie nie poradzi sobie z wypieczeniem chrupkich, sztywnych gofrów.

Rodzaj obudowy

Pęknięcia w obudowie to najczęstsze awarie tego typu sprzętów. Dlatego jeśli zależy ci na najlepszym opiekaczu, wybierz ten w metalowej obudowie i z mocnym systemem zamykania. Oczywiście pamiętaj także, żeby nie wkładać do urządzenia zamarzniętego chleba bądź takiego o zbyt dużej grubości – możesz w ten sposób uszkodzić nawet naprawdę dobry opiekacz.

Wielofunkcyjność opiekaczy z rankingu

Jakie urządzenie można polecić komuś, komu zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy i miejsca w kuchni? Zdecydowanie będzie to opiekacz wielofunkcyjny, dzięki któremu można przyrządzić nie tylko kanapki, ale także ciastka, rurki z kremem i gofry. Niektóre z modeli umożliwiają również grillowanie mięsa. Takie urządzenia 3w1 mają specjalne, wymienne wkładki.

Sposób czyszczenia

Przeglądając ranking opiekaczy i czytając specyfikacje poszczególnych urządzeń, zwróć uwagę na sposób ich czyszczenia. Najlepsze modele to te, które mają wyjmowane płytki przystosowane do mycia w zmywarce.

Regulacja temperatury

Nie każdy lubi mocno przypieczone kanapki. Producenci najlepszych opiekaczy uwzględniają te różne upodobania i tworzą urządzenia z regulacją temperatury.

Sposób przechowywania

Jeśli zależy ci na oszczędzeniu miejsca, wybierz opiekacz, który można przechowywać w pozycji pionowej.

Opiekacz do kanapek – ranking

Skoro wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze urządzenia, pozostaje ci najprzyjemniejsza część – zerknięcie na najnowszy ranking opiekaczy. Pamiętaj, że przy każdym modelu znajdziesz szczegółowy opis oraz opinie użytkowników – dzięki nim bardzo szybko znajdziesz sprzęt najbardziej dopasowany do twoich potrzeb.

Tekst: Robert Wojtaś