Ranking najlepszych walizek kabinowych

Podróż samolotem, pociągiem, samochodem. Podróż służbowa i prywatna. Co łączy je wszystkie? Konieczność spakowania się na wyjazd. Producenci walizek i toreb podróżnych oferują nam różne rozwiązania na krajowe i międzynarodowe wojaże. Znakomitym rozwiązaniem na kilkudniowe wyjazdy są walizki podręczne. Jaką walizkę podręczną wybrać? Jaka walizka podręczna najlepiej się sprawdzi podczas podróży samolotem? Jeżeli nie chcesz, aby wymarzony weekendowy wyjazd popsuły problemy z bagażem, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych walizek podręcznych.

Jak wybrać idealną walizkę podręczną?

Pierwszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru walizki podręcznej, są jej wymiary. Jest to szczególnie istotne podczas podroży samolotem. Każda z linii lotniczych wprowadza limity bagażu podręcznego, który można wnieść na pokład samolotu.

Jeżeli planujesz lot z konkretnymi liniami, najlepiej dobrać walizkę podręczną pod kątem stosowanych w nich limitach wymiarów. W przypadku podróży pociągiem lub samochodem masz większe pole manewru. Luki bagażowe w pociągach zapewniają na tyle miejsca, że mieszczą duże torby podróżne. Schowanie walizki podręcznej nie będzie więc stanowiło dla Ciebie problemu.

Walizka kabinowa – twarda czy miękka?

Bardzo ważny jest materiał, z którego jest wykonana walizka podręczna. Wyróżnia się trzy rodzaje walizek podręcznych ze względu na rodzaj zastosowanego materiału: walizki miękkie, półtwarde i twarde. Każdy z rodzajów ma swoje wady i zalety:

  • Walizki miękkie – są najtańszym typem walizki. Są mniej odporne na uszkodzenia czy wilgoć. Jeżeli jednak niezbyt często podróżujesz, taka walizka będzie wystarczająca dla Twoich potrzeb.
  • Walizki półtwarde – są kompromisem między walizką podręczną miękką i twardą. Walizki podręczne półtwarde są bardziej odporne od walizek miękkich, a jednocześnie tańsze od walizek twardych.
  • Walizki twarde – wykonane są z bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Jeżeli często wyjeżdżasz prywatnie lub służbowo, jest do zdecydowanie propozycja dla Ciebie. Próba zaoszczędzenia na kupnie taniej walizki w wypadku regularnego z niej korzystania może się szybko obrócić przeciwko nam.

Najlepsze walizki podręczne

Wybraliśmy pojemność i materiał walizki, pora zatem zajrzeć do jej wnętrza. Walizki podręczne są wyposażone w różną liczbę i wielkość przegród czy kieszonek. Dodatkowe kieszonki w walizkach podręcznych ułatwiają uporządkowanie naszych rzeczy. Dzięki nim zyskujemy również dodatkowe miejsce na bagaż.

Porównaliśmy walizki podręczne także pod kątem kółek, w które są wyposażone. Bardzo ważne jest, aby kółka w walizkach podręcznych były wytrzymałe. W przeciwnym razie mogą szybko odpaść na nierównych powierzchniach. Ceneo.pl poleca kółka kauczukowe, które nie tylko są bardziej wytrzymałe, ale również lepiej amortyzują nierówności podłoża. Coraz częściej na rynku dostępne są walizki podręczne z kółkami obracającymi się o 360 stopni, które zdecydowanie ułatwiają manewrowanie walizką podręczną.

Znaczenie ma także uchwyt walizki podręcznej. Do naszego rankingu wybraliśmy walizki podręczne z ergonomicznym uchwytem zapewniającym dodatkowy komfort podczas prowadzenia walizki podręcznej.

Producenci walizek podręcznych wyróżniają swoje produkty także ich wyglądem. Wygląd walizki podręcznej jest sprawą indywidualną. W rankingu Ceneo.pl znajdziesz walizki podręczne w stylu klasycznym, nowoczesnym czy retro. Po zakupach z Ceneo.pl pozostaje tylko rezerwowanie hotelu na wymarzony weekendowy wyjazd i ekspresowe pakowanie się do walizki podręcznej.


Sprawdź zestawy walizek