Data publikacji:

Ranking odkurzaczy pionowych

Odkurzacz pionowy to niewielki i funkcjonalny sprzęt, który jest zazwyczaj bezprzewodowy. Dzięki temu możesz zapomnieć o niewygodnym kablu. Dodatkowo pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, ułatwiając sprzątanie w domu. Jeśli chcesz zafundować sobie praktyczny i niezawodny odkurzacz pionowy, to nasz ranking ułatwi ci wybór najlepszego modelu.
odkurzacz pionowy

Jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy? Ranking polecanych urządzeń

Wygoda i łatwość korzystania z odkurzacza pionowego sprawiła, że stojący model zdobywa coraz szersze grono fanów. Zastanawiasz się, który sprzęt będzie najlepszym wyborem? Rozwiewamy wątpliwości! Poniżej znajdziesz najpopularniejsze aktualnie odkurzacze pionowe na rynku. Jaki odkurzacz pionowy wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem polecanych urządzeń!
  1. Xiaomi Dreame V11
  2. Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 (BHR4307GL)
  3. Vileda JetClean
  4. Philips PowerPro Duo 2w1 FC6167/01
  5. Deerma Dx 700 Xiaomi Ecosystem Biały
  6. Dyson Cyclone V10 Absolute
  7. Xiaomi Dreame V10
  8. Xiaomi Mi Handheld 1C SKV4106GL

Xiaomi Dreame V11

Model Xiaomi to najpopularniejszy odkurzacz pionowy w tym rankingu. Czym zasłużył sobie na pierwsze miejsce? Urządzenie znanego i lubianego producenta może pochwalić się przede wszystkim silnikiem o mocy 125.000 rpm, dzięki której gwarantuje doskonałą dokładność w trakcie sprzątania.

Producent wyposażył model Xiaomi w pojemną baterię działającą nawet do 90 minut na jednym ładowaniu, 10 opcji sprzątania oraz wbudowany odkurzacz ręczny. Funkcjonalne urządzenie ma także 7 etapów redukcji hałasu, dzięki którym możesz dopasowywać jego głośność do pory dnia i swoich potrzeb.

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 (BHR4307GL)

Kolejna propozycja od chińskiego producenta, tym razem wyposażona w filtr HEPA oraz pojemność 0,6 l. Bezprzewodowy odkurzacz pionowy jest także wzbogacony o ulepszony silnik, dzięki któremu bez problemu pochłania wszelkiego rodzaju zabrudzenia – kurz, okruszki. Sprawdzi się także jako odkurzacz do sierści. Odkurzacz Xiaomi ma 12-cyklonowy system filtracji, silnik o mocy 150 W oraz czytelny ekran, na którym wyświetla się stan baterii czy tryb pracy. Nie zabrakło także opcji mopowania i możliwości wyczyszczenia każdego rodzaju powierzchni.

Vileda JetClean

Model Vileda to wodny odkurzacz pionowy, który zajął trzecie miejsce w rankingu. Funkcjonalne urządzenie ze zbiornikiem o pojemności 0,4 l łączy w sobie możliwości tradycyjnego odkurzacza z mopem. Dzięki temu możesz usunąć kurz i inne zabrudzenia z podłogi, jednocześnie ją myjąc.

Odkurzacz Vileda usuwa do 99% bakterii oraz jest wyposażony w system dwóch zbiorników. Nie zabrakło również wygodnego systemu samooczyszczania i filtrowania. Polecany model ma moc 400 W i jest zasilany sieciowo (producent wyposażył go w 7-metrowy przewód).

Philips PowerPro Duo 2w1 FC6167/01

Czas na odkurzacz stojący zasilany akumulatorowo, dostępny w popularnym markecie Lidl. Funkcjonalne urządzenie ma 0,6-litrowy pojemnik na kurz oraz jest sprzedawany w zestawie z dyszą szczelinową i szczotką. W ciągu chwili możesz zamienić go w odkurzacz ręczny.

Odkurzacz pionowy Philips, dzięki dodatkowi dyszy TriActiveTurbo, bez problemu radzi sobie z czyszczeniem i twardych podłóg, i dywanów czy wykładzin. Nie zabrakło również zmywalnego filtra piankowego (3-warstwowego) oraz 2 ustawień prędkości. Czas pracy modelu wynosi do 40 minut.

Deerma Dx 700 Xiaomi Ecosystem Biały

Model Deerma to kolejny odkurzacz pionowy w rankingu, który jest zasilany sieciowo. Urządzenie z praktycznym filtrem HEPA i pojemnością wynoszącą 0,8 l składa się z głównego sprzętu i mniejszego, praktycznego odkurzacza ręcznego.

Polecane urządzenie waży jedynie 2200 g, jest sprzedawane w komplecie z 3 końcówkami oraz zostało wzbogacone o system potrójnej filtracji. To właśnie on pozwala na bezproblemowe usunięcie zanieczyszczeń – od kurzu, aż po sierść i alergeny.

Dyson Cyclone V10 Absolute

Jeśli szukasz niezawodnego odkurzacza pionowego, który jest nie tylko bezprzewodowy, ale ma także duży pojemnik na zanieczyszczenia, to model Dyson Cyclone jest strzałem w dziesiątkę. Urządzenie wyposażone w filtr HEPA ma pojemność wynoszącą 0,76 l oraz jest sprzedawane w zestawie z 4 końcówkami i 2 elektroszczotkami.

Odkurzacz Dyson działa do 60 minut, bez problemu czyści różne powierzchnie, a do tego radzi sobie znakomicie z sierścią zwierząt. Na liście jego zalet znalazł się również silnik cyfrowy, konfiguracja liniowa, możliwość higienicznego opróżniania pojemnika i 3 różne tryby mocy.

Dyson V11 Absolute Extra

Kolejny odkurzacz pionowy Dyson w rankingu, który z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność. Oferowane urządzenie ma filtr HEPA oraz wgrane praktyczne tryby – Auto, który dopasowuje moc do rodzaju powierzchni, pozwalający zaoszczędzić energię Eco oraz Boost, gwarantujący intensywne czyszczenie.

Bezprzewodowy odkurzacz stojący Dyson ma również czytelny ekran LCD, na którym wyświetlają się wszystkie niezbędne informacje, oraz szybkość wynoszącą do 60 obrotów na sekundę.

Xiaomi Dreame V10

Odkurzacz pionowy Xiaomi z filtrem HEPA i pojemnością 0,5 l to bezprzewodowy model akumulatorowy, którzy został wyposażony w baterię o pojemności 2500 mAh. Dzięki temu działa nawet do 60 minut na jednym ładowaniu, pozwalając posprzątać cały dom bez konieczności robienia przerwy.

Co więcej, urządzenie Xiaomi Dreame ma wbudowany system chłodzenia – wydajne i samoregulujące rozwiązanie zwiększające efektywność pracy odkurzacza. Całość dopełnia ergonomiczna i wygodna w użytkowaniu konstrukcja, uchwyt 2 w 1 i czas ładowania wynoszący jedynie 4 godziny.

Xiaomi Mi Handheld 1C SKV4106GL

Nasz ranking odkurzaczy pionowych zamyka urządzenie Xiaomi Mi Handheld – bezprzewodowy model z filtrem antyalergicznym i technologią cyklonową. Urządzenie z wydajnym silnikiem o mocy ssania na poziomie 120 W gwarantuje aż 60 minut nieprzerwanej pracy.

Silnik odkurzacza Xiaomi osiąga prędkość do 100 tysięcy obrotów na minutę, usuwając tym samym wszelkie zabrudzenia. Jego zalety obejmują również dodatek układu napędowego chłodzonego powietrzem, pięciofazowy system filtracji oraz pełną gamę wymiennych końcówek.
Autorka: Katarzyna Wendzonka