Data publikacji:

Ranking najlepszych wież na rynku

Wieże cieszą się wciąż sporą popularnością wśród fanów muzyki, którzy posiadają dużą kolekcję płyt CD i plików MP3, albo osób lubiących bawić się w rytm ulubionych utworów w towarzystwie innych osób. W wyborze odpowiedniego sprzętu może pomóc nasz ranking najlepszych wież stereo.

ranking wież

Ranking wież stereo

Chociaż muzyki słucha się obecnie w dużej mierze na urządzeniach mobilnych, wieże stereo z klasycznymi odtwarzaczami CD wciąż posiadają fanów, a ich potrzeby są zaspokajane przez wielu producentów sprzętu audio. Najlepsze wieże stero pozwalają cieszyć się nie tylko kolekcją płyt i plików MP3, ale także umożliwiają odbiór radia internetowego lub FM, a nawet korzystanie z serwisów streamingowych.

Największym powodzeniem cieszą się obecnie kompaktowe miniwieże, które zmieszczą się nawet na wąskich półkach lub szafkach. Poniżej przedstawiamy ranking polecanych i najlepszych wież stereo, wśród których znalazły się zarówno przystępne cenowo propozycje, jak i niezwykle drogie modele dla wymagających fanów dobrego brzmienia.

Ranking polecanych wież stereo

Blaupunkt MS30BT

Elegancka mikrowieża z minimalistycznym wyglądem i dwoma kolumnami o mocy 40 W, którą kupimy w sklepach za około 400 złotych. Centralna jednostka wyposażona jest w odtwarzacz płyt CD, tuner radiowy FM PLL z możliwością zapamiętywania ulubionych stacji, a także złącze USB, z którego po podłączeniu pendrive'a odtworzymy muzykę w formacie MP3. Pracę mikrowieży kontrolujemy z pomocą pilota lub wyświetlacza LCD w tandemie z przyciskami i pokrętłami funkcyjnymi. Waga zestawu to 5,25 kg.

Pioneer X-EM16-B

Ta kompaktowa miniwieża z rankingu to propozycja od świetnie znanej audiofilom japońskiej firmy Pioneer. Dzięki wadze poszczególnych komponentów, wynoszącej około kilograma, może ona stanąć na każdej półce. Wrażenie robi także minimalistyczny wygląd urządzenia, podkreślony przez srebrne pokrętło głośności.

Wieża ma standardowy odtwarzacz płyt CD, tuner radia FM, wejście audio, a także USB, które pozwala na odtwarzanie plików MP3. Dzięki funkcjom sleep i timer urządzenie sprawdzi się np. w sypialni lub pokoju gościnnym. Dodatkowo zainstalowano w nim również budzik.

Panasonic SC-PM250

Ta wieża stereo z rankingu z głośnikami o mocy 20 W od firmy Panasonic sprzedawana jest w cenie około 350 złotych. Sprzęt posiada standardowy odtwarzacz CD, wejście USB, tuner radiowy z opcją zapamiętania do 30 stacji. Jego zaletą jest również moduł Bluetooth, pozwalający na sparowanie z nim bezprzewodowo innego źródła dźwięku, takiego jak np. smartfon. Waga to 2,4 kg.

Yamaha PianoCraft MCR-N670D

Wysokiej jakości wieża stereo wi-fi z rankingu, od legendarnej firmy Yamaha, przeznaczona jest dla wymagających użytkowników. Jest to pełny zestaw Hi-Fi odznaczający się niezwykłą wszechstronnością. Znajdziemy tu radio cyfrowe DAB+, pełny pakiet funkcji sieciowych, komunikacyjnych – wi-fi, Bluetooth oraz Airplay.

Dodatkowo obsługuje również technologię Yamaha MusicCast, dzięki czemu możemy wysyłać i odbierać muzykę z urządzeń znajdujących się nawet w innych pomieszczeniach w domu. Na wyposażeniu sprzętu znajduje się odtwarzacz CD, zintegrowany wzmacniacz A-670, a także najwyższej klasy kolumny głośnikowe.

Yamaha MusicCast MCR-N470D

Nieco tańsza propozycja Yamahy, która kosztuje około 2000 złotych. Miniwieża stereo japońskiego producenta posiada pełną gamę opcji komunikacyjnych i internetowych, tuner radio oraz możliwość korzystania z muzycznych serwisów stremingowych. Wysoka jakość brzmienia zestawu to przede wszystkim zasługa kolumn głośnikowych o mocy 40 W, które zapewniają niezwykle przestrzenny dźwięk i mocne basy.

Denon Ceol N11 DAB

Kolejna miniwieża dla wymagających słuchaczy, tym razem od firmy Denon, świetnie znanej fanom dobrego brzmienia. Urządzenie wyposażono w potężny, cyfrowy wzmacniacz dźwięku, a także pełny przekrój funkcji połączeniowych (wi-fi, Ethernet, Bluetooth, AirPlay 2, USB), które dodatkowo wzbogacono o możliwości sterowania opcjami za pomocą głosu.

W zestawie znajduje się dwudrożny system dwóch głośników Denon SC-N10 o mocy 60 W. Każdy z nich wyposażono w 12-centymetrowy przetwornik średnio-niskotonowy, a także duży tweeter.

Krüger&Matz KM1584CD

Uniwersalna miniwieża polskiej marki Krüger&Matz w cenie około 800 złotych, która oferuje szeroki wachlarz możliwości. Znajdziemy tu odtwarzacz CD, dwa wejścia AUX, port USB, radio FM oraz moduł Bluetooth. O zadowalającą jakość dźwięku dbają dwa głośniki o mocy 90 W, zamknięte w eleganckiej lakierowanej drewnianej obudowie. Do zestawu dołączony został również pilot.

Philips TAM3205

Miniwieża Philipsa z głośnikami o mocy 18 W, której właścicielem staniemy się po wydaniu około 450 złotych. Na jej wyposażeniu znalazł się odtwarzacz CD, tuner analogowy i cyfrowe radio DAB+ z możliwością zapamiętania 20 stacji. Do sprzętu podłączymy również bezprzewodowo inny sprzęt dzięki modułowi Bluetooth. Bateria modelu ładowana jest przez port USB. W zestawie nie zabrakło również niewielkiego pilota.

Autor: Michał Kułakowski