Data publikacji:

Samsung Galaxy Watch Active 2 – dane techniczne. Debiutuje nowy smartwatch z funkcją EKG

Najnowszy smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 zyskał wiele nowych funkcji, które znacznie ułatwią kontrolowanie codziennej aktywności, a także stanu zdrowia. Wbudowany sensor EKG pozwoli na sprawdzenie, czy serce funkcjonuje prawidłowo. Sprawdź, czym jeszcze zaskakuje nowy gadżet. 

Eleganckie wzornictwo w stylowej obudowie

Długo oczekiwany Samsung Galaxy Watch Active 2 w końcu ujrzał światło dzienne. Jego największym konkurentem ma być nowy Apple Watch 4, który został zaprezentowany w ubiegłym roku. Zegarek Samsung otrzymał ekran o przekątnej 1,2 cala dla wersji 40 mm, natomiast w wersji z kopertą 44 mm został umieszczony wyświetlacz 1,4-calowy. W obu przypadkach rozdzielczość będzie wynosiła 360x360 px. Ramki wokół ekranu zostały znacząco zmniejszone, dlatego smartwatch wygląda znacznie lepiej od poprzednika.

Aluminiowa obudowa i pasek z fluoroelastometru prezentują się bardzo dobrze. Nowością jest obrotowy pierścień, za pomocą którego przełączysz się pomiędzy ekranami i aplikacjami. Samsung Galaxy Watch Active 2 ma być dostępny w kolorze srebrnym, czarnym oraz różowo-złotym. 

Najlepsze oferty na smartwatche Samsung

Samsung Galaxy Watch Active 2 – dane techniczne: 

  • wymiary: 40 mm i 44 mm 
  • waga: 37 g (40 mm), 42 g (44 mm) 
  • ekran: 1,2 cala (40 mm), 1,4 cala (44 mm) 
  • bateria: 340 mAh (44 mm), 247 mm (40 mm) 
  • procesor: Exynos 9110 
  • system operacyjny: Tizen OS 
  • pamięć: 768 MB + 4 GB, 1,5 GB + 4 GB (wersja LTE) 
  • wodoodporność IP68  

Solidne dane techniczne Samsunga Galaxy Watch Active 

Samsung Galaxy Watch Active 2 działa w oparciu o procesor Exynos 9110 z 768 MB pamięcią RAM. Wersja z internetem bezprzewodowym LTE otrzymała aż 1,5 GB RAM-u, jednak będzie ona dostępna wyłącznie ze stalową kopertą, co będzie wiązało się z wyższą ceną. Smartwatch Samsung ma akumulator o pojemności 247 mAh dla wersji 40 mm i 340 mAh dla wersji 44 mm. Użytkownicy nie powinni narzekać na prace baterii. 

Samsung Galaxy Watch Active 2 ma funkcję EKG 

Ważną nowością w Samsungu Galaxy Watch Active 2 jest funkcja EKG. Do tej pory z podobnego rozwiązania korzystał wcześniej wspominany Apple Watch. Optyczny czujnik pomiaru tętna został wyposażony w 8 diod LED. To przekłada się na znacznie szybszy i skuteczniejszy pomiar. Elektrokardiogram monitoruje aktywność fizyczną, samopoczucie użytkownika, a także jakość snu. Gdy wyniki nie będą prawidłowe, na wyświetlaczu pojawi się stosowne powiadomienie.

Przydatne funkcje dla posiadaczy smartfonów Galaxy


Jeśli jesteś użytkownikiem Samsunga Galaxy S9, Galaxy Note 9 lub Galaxy S10, to możesz skorzystać z dedykowanych funkcji. Zegarek może pełnić rolę przycisku do wyzwalania migawki aparatu. To znakomita funkcja, która przyda się podczas wykonywania grupowych fotografii. Z kolei współpraca Samsunga ze Spotify przełożyła się na łatwiejszy dostęp do muzyki na zegarku. Wystarczy raz się zalogować, aby uzyskać dostęp do wszystkich materiałów w formie audio. 

Perfekcyjny smartwatch dla aktywnych

Samsung po raz kolejny pomyślał o osobach aktywnych. Zegarek jest w stanie śledzić ponad 39 aktywności. Aż siedem z nich jest aktywowanych automatycznie. Wystarczy, że rozpoczniesz bieg czy jazdę na rowerze, a zegarek sam rozpocznie rejestrowanie trasy. Funkcja Running Coach dodatkowo pozwala na monitorowanie pulsu podczas wysiłku. Ciekawą opcją jest monitorowanie poziomu stresu w czasie rzeczywistym. Programy medytacji mają pomóc w osiągnięciu spokoju i równowagi. 

Dostępność i ceny Samsunga Galaxy Watch Active 2 

Samsung Galaxy Watch Active 2 do oficjalnej sprzedaży trafi już 27 września. Cena zegarka w wersji 40 mm ma wynosić 280 dolarów, natomiast w wersji 44 mm 20 dolarów więcej. Niestety, ale w tym momencie nie znamy oficjalnych polskich cen. Już niebawem powinna ruszyć przedsprzedaż nowych smartwatchy i wtedy zapewne poznamy polskie ceny. 

;