Data modyfikacji:

Samsung Galaxy X Cover Pro: dane techniczne

Do tej pory w ofercie Samsunga brakowało nowoczesnego, pancernego smartfona, dlatego producent postanowił wprowadzić nowy model. Galaxy X Cover Pro ma doskonałe dane techniczne, które pozwolą na wygodne korzystanie z telefonu na co dzień. Zobacz, jak prezentuje się Samsung Galaxy X Cover Pro.

Samsung Galaxy X Cover Pro

Samsung Galaxy X Cover Pro to pancerny telefon z prawdziwego zdarzenia

Samsung Galaxy X Cover Pro jest następcą modelu, który został zaprezentowany w 2017 roku. W porównaniu do poprzednika nie wprowadzono jedynie zmian pod obudową. Inżynierowie Samsunga postanowili przeprojektować całe urządzenie, dlatego nie ma mowy o odgrzewanym kotlecie.

Wyświetlacz urządzenia ma przekątną 6,3 cala i rozdzielczość Full HD+. Ekran został zaprojektowany tak, aby można było korzystać z niego, mając założone rękawiczki. Przed uszkodzeniami chroni obudowa dysponująca certyfikatem IP68.

Wsparcie dla wojskowych standardów MIL-STD 810G gwarantuje pełną odporność przed upadkami, pyłem, a także wodą. Samsung twierdzi, że upadek z wysokości 1,5 metra nie stanowi najmniejszego problemu.

Na przednim panelu zabrakło standardowych przycisków funkcyjnych. Teraz obsługa smartfonu odbywa się gestami. Urządzenie można odblokować za pomocą rozpoznawania twarzy lub czytnika linii papilarnych umieszczonego w bocznym przycisku. Samsung Galaxy X Cover Pro wygląda bardzo elegancko i solidnie.

Samsung Galaxy X Cover Pro: dane techniczne

  • ekran: 6,3 cala
  • rozdzielczość: Full HD+
  • procesor: Exynos 9611
  • pamięć RAM: 4 GB
  • pamięć wewnętrzna: 64 GB
  • bateria: 4050 mAh
  • system: Android 10
  • aparat główny: 25 Mpix f/1,7 + 8 Mpix f/2,2
  • aparat przedni: 13 Mpix f/2,2

Samsung Galaxy X Cover Pro ma solidne wyposażenie

Samsung Galaxy X Cover Pro pracuje na procesorze Exynos 9611 z 4 GB pamięcią RAM. To konfiguracja, która zadowoli nawet tych nieco bardziej wymagających użytkowników. Pamięć urządzenia ma 64 GB, jednak można ją łatwo rozszerzyć przy pomocy kart pamięci microSD.

Bateria w smartfonie ma pojemność 4050 mAh i wspiera technologię szybkiego ładowania z mocą 15W. Przy spokojnym użytkowaniu będzie można wyciągnąć dwa dni na jednym cyklu.

Małym zaskoczeniem jest umieszczenie dwóch bardzo solidnych aparatów fotograficznych. Główny ma rozdzielczość 25 Mpix i dysponuje światłem f/1,7. Drugi ma 8 megapikseli, a jego światło wynosi f/2,2. Dzięki temu można bez problemu fotografować w słabych warunkach oświetleniowych. W zrobieniu dobrego selfie na pewno pomoże przednia kamera, która ma rozdzielczość 13 Mpix i światło f/2,0.

Samsung Galaxy X Cover Pro: premiera

Samsung Galaxy X Cover Pro do oficjalnej sprzedaży trafi 31 stycznia. Jednym z pierwszych krajów, w którym zadebiutuje, będzie Finlandia. Niestety, ale na ten moment nie mamy informacji o premierze urządzenia w Polsce. Miejmy nadzieję, że X Cover Pro zagości na naszym rynku, ponieważ zapowiada się on naprawdę interesująco.

Samsung Galaxy X Cover Pro: cena

Samsung Galaxy X Cover Pro został wyceniony na 500 euro. To po przeliczeniu daje kwotę nieco ponad 2100 złotych. Spoglądając na możliwości i wyposażenie smartfona, ta kwota nie wydaje się być wygórowana.