Data modyfikacji:

Słuchawki do smartfona: jakie będą dobre słuchawki do telefonu?

Dobre słuchawki do telefonu umożliwiają komfortowe słuchanie muzyki, a także prowadzenie rozmów telefonicznych. Sprawdziliśmy, jakie modele będą najlepszym wyborem do codziennego użytkowania. Zobacz, jakie słuchawki do smartfona warto wybrać.

słuchawki do smartfona

Słuchawki do smartfona: douszne czy nauszne?

Słuchawki nauszne do telefonu są wybierane chętnie przez osoby, które cenią sobie komfort oraz wysoką jakość dźwięku. W dużych nausznikach umieszczane są zazwyczaj 40 mm przetworniki generujące mocne basy. Osoby, które lubią słuchać utworów ze Spotify czy odtwarzacza w telefonie, z pewnością nie będą rozczarowane.

Z kolei słuchawki do smartfona douszne przede wszystkim są bardzo kompaktowe. Można je z łatwością schować do torby, a po założeniu nie powodują uczucia dyskomfortu. Ten typ słuchawek do telefonu jest równie chętnie wybierany przez biegaczy. Wersje ze specjalnymi zausznikami dodatkowo stabilizują słuchawki w uszach. Wybór z pewnością nie jest prosty, dlatego warto dobierać słuchawki zgodnie z własnymi preferencjami.

Jakie parametry słuchawek do telefonu są ważne?

Wybierając słuchawki do telefonu, warto zwrócić uwagę na to, czy są przewodowe czy bezprzewodowe. Wiele telefonów nie ma już wejścia minijack 3,5 mm, co wymusza dokupienie specjalnej przejściówki.

Dla tych, którzy nie przepadają za kablami, lepszym wyborem będą bezprzewodowe słuchawki do smartfona. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wbudowany akumulator umożliwia nawet do 20 godzin działania.

Ważnym parametrem, który wpływa w dużym stopniu na jakość dźwięku, jest pasmo przenoszenia. W zdecydowanej większości modeli wynosi 20-20000 Hz. Takie parametry gwarantują bardzo dobre wrażenia. Wymagający użytkownicy powinni zwrócić uwagę na słuchawki do smartfona z pasmem przenoszenia wynoszącym 15-22000 Hz lub 10-20000 Hz. Lepsza dynamika pozwoli wyciągnąć z ulubionych utworów to, co najlepsze.

Dobre słuchawki do telefonu powinny mieć wbudowany pilot. W ten sposób nie trzeba sięgać za każdym razem po urządzenie, aby zmienić utwór czy regulować głośność. Do prowadzenia rozmów telefonicznych niezbędny jest wbudowany mikrofon. Wykonując codzienne czynności, będzie można wygodnie komunikować się z bliskimi.

Polecane słuchawki do smartfona

Jeżeli się zastanawiasz, jakie będą dobre słuchawki do smartfona, przyjrzyj się naszym propozycjom. Wybraliśmy dla ciebie słuchawki do telefonu cieszące się dużą popularnością na Ceneo.pl i bardzo dobrymi opiniami użytkowników.

Apple AirPods

Obecnie jedne z najpopularniejszych słuchawek bezprzewodowych do telefonu dostępnych na rynku. Oprócz całkowitego braku przewodów ten model wyróżnia się 24-godzinnym czasem pracy na baterii. Wbudowany mikrofon umożliwia komfortowe prowadzenie rozmów. Dla posiadaczy telefonów Apple to znakomity wybór.

Creative Outlier Sports

Słuchawki bezprzewodowe sportowe znakomicie sprawdzą się po podłączeniu do telefonu. Czas pracy na jednym cyklu ładowania wynosi 11 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dedykowane zauszniki świetnie sprawdzają się podczas biegania, a także wizyty na siłowni. To solidny model w rozsądnej cenie.

JBL Tune 500 BT

Bardzo dobre słuchawki nauszne do smartfona mają przetworniki 32 mm, które generują mocny bas. Producent chwali się, że bateria może wytrzymać nawet 16 godzin działania, co jest doskonałym wynikiem! Wbudowany pilot z mikrofonem pozwala na prowadzenie rozmów i sterownie muzyką.

Marshall Major III

Kultowe słuchawki są dostępne zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. W parze z klasycznym wyglądem idzie bardzo wysoka jakość dźwięku. Dobre opinie użytkowników na Ceneo.pl potwierdzają, że nawet wymagający będą zadowoleni. Składana obudowa sprawia, że Major III może być schowany do torby bez większych problemów.